VIDEO! Alates 2. veebruarist jõuab TTV vaatajateni läbi nelja telekanali

"TTV tagasitulek teleekraanidele toimub maagilisel kuupäeval 02.02.20, kui saade "Tallinna panoraam" jõuab eetrisse Kanal 11-s kell 17:30," ütles TTV juhatuse liige Revo Raudjärv. "Eesmärk on olla populaarne Tallinnas ja jõuda rohkemate tallinlasteni. Üheks uueks saatejuhiks saab Mihkel Raud."

Pilt: Ilja Matusihis
Video Meedia

VIDEO! Alates 2. veebruarist jõuab TTV vaatajateni läbi nelja telekanali (6)

Toimetaja: Sandra Lepik

"TTV tagasitulek teleekraanidele toimub maagilisel kuupäeval 02.02.20, kui saade "Tallinna panoraam" jõuab eetrisse Kanal 11-s kell 17:30," ütles TTV juhatuse liige Revo Raudjärv. "Eesmärk on olla populaarne Tallinnas ja jõuda rohkemate tallinlasteni. Üheks uueks saatejuhiks saab Mihkel Raud."

Tallinna abilinnapea Aivar Riisalu ütles tänasel Tallinna linnavalitsuse pressikonverentsil, et Tallinna Televisioon (TTV) kinnitas uue põhikirja, mille alusel ei ole TTV-l enam ettevõtluse piiranguid ehk see muutub tavaliseks apoliitiliseks produktsioonifirmaks. "See on oluline, sest ettevõte vabaneb piirangutest, mis praktikas pärssisid konkureerimist turul," selgitas Riisalu. "Selline otsus annab signaali ühiskonnale, et oleme muutuste teel."

 

"Kui TTV edastas oma programmi läbi vabalevi, et jõuda inimesteni üle Eesti, siis nüüd teeme vaid Tallinna keskseid saateid. Eesmärk on olla populaarne Tallinnas ja jõuda rohkemate tallinlasteni. Lisaks on märksa soodsam toota programmi teistes telekanalites, sest vabalevikanali ülalpidamine oli kulukas," ütles Raudjärv.

TTV saated jõuavad teleekraanidele läbi nelja telekanali. "TTV tagasitulek teleekraanidele toimub maagilisel kuupäeval 02.02.20, kui saade "Tallinna panoraam" jõuab eetrisse Kanal 11-s kell 17:30," ütles Raudjärv.

Kolm Tallinna-keskset saadet

Pühapäeviti on Kanal 11 eetris kell 17:30 "Tallinna panoraam". Saade kajastab kultuurisündmuseid Tallinnas, pealinna nutikaid ja innovaatilisi lahendusi, vanalinna ajalugu ning Tallinna liikluspilti. 

"Tallinna uudised" on TV6 eetris esmaspäevast reedeni kell 18, kordussaade on TV3 eetris. 

"Tallinna kodanikud" on TV3 eetris kolmapäeviti kell 22:30 "Sellel on väga tugev tootjafirma BEC, saatejuhiks on Mihkel Raud ning kogu meeskond on väga tugev. Me ootame sellelt saatelt väga palju, sest potensiaali jõudmaks paljude inimesteni on palju, vähemasti rohkemate inimesteni kui jõudsime läbi vabalevi kanali."

"Hea meel on korraliku ajakirjandusliku saate "Tallinna kodanikud" lisandumise üle TV3 programmi ja loomulikult teeb rõõmu võimalus taas eetris näha saatejuht Mihkel Rauda," märkis TV3 tegevjuht Priit Leito.

Postimees Grupiga sõlmitud lepingu maksumus saate "Tallinna panoraam" eetriaja eest on kuni 60 000 eurot. All Media Eestiga sõlmitud lepingu maht  uudistesaate "Tallinna uudised" eetris näitamiseks on kuni 161 000 eurot. Debatisaate "Tallinna kodanikud" tootmiseks ja eetriaja hankimiseks sõlmiti All Media Eestiga leping mahus 244 950 eurot.

Tallinna Televisioon kutsus hangetele erinevaid teenusepakkujaid, teenuseosutaja valiti parima hinna, parima eetriaja ning prognoositava auditooriumi suhtest lähtuvalt.

Saated ka venekeelsetele linnakodanikele

Venekeelsete saadete tootmiseks ja eetrisse andmiseks korraldatud hankekonkursil osales üks ettevõte, kes esitas kõik vajalikud dokumendid. Konkursi tingimustes oli välja toodud saadete arv ning soovitud vaatajaskonna suurus.

BMA Estonia OÜ vastas kõigile konkursi kriteeriumidele ja seega on 2020. aastal kõik kolm saadet Pervõi Baltiiski Kanali (PBK) eetris.

Tallinna meediajuht Kristiina Rossmani sõnul soovib linn panustada venekeelsete linnakodanike informeerimisele ja on huvitatud sellest, et auditoorium oleks võimalikult suur. "PBK on jätkuvalt kõige populaarsem venekeelne kanal. Kantar Emori andmetel eelistas 2019. aasta detsembris üle 15 protsendi venekeelsetest televaatajatest just seda kanalit," märkis Rossman.

Saadete "Tere hommikust, Tallinn" ja "Vene küsimus" tootmise ja eetri maksumus võrreldes eelmise aastaga ei ole muutunud. Kulud saate "Meie Pealinn" tootmisele ja eetrisse andmisele kasvasid eetriaja nihkumisega suurema vaatajaskonnaga ajale - saade läheb nüüd eetrisse reedeti kell 20.30.

"Kuid televaatajatel, kes on juba harjunud vaatama saadet "Meie pealinn" nädalavahetustel, jääb see võimalus alles, sest saate kordus on pühapäeviti kell 11.20," ütles Rossman.

40 saate "Meie Pealinn" tootmine ja eetrisse andmine 2020. aastal maksab 204 000 eurot, 183 saate "Tere hommikust, Tallinn" tootmine ja eetrisse andmine maksab 276 147 eurot ja 20 saate "Vene küsimus" tootmine ja eetrisse andmine maksab 115 940 eurot.

Kõik lepingusummad on ilma käibemaksuta.

TTV veebiprogramm on endiselt vaadatav veebis aadressil tallinnatv.eu. 

6 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...