VIDEO! Beškina: jätke hommikused ostlemistunnid riskirühmadele

Tallinna abilinnapea Betina Beškina sõnul on tänases keerulises olukorras meie kõigi kohustuseks ulatada abikäsi nõrgematele ja abivajavatele – jättes hommikused ostlemistunnid riskirühmadele, saame aidata neil esmalt oma hädavajalikud käimised ja ostud tehtud.

Pilt: Albert Truuväärt

VIDEO! Beškina: jätke hommikused ostlemistunnid riskirühmadele

Toimetaja: Toomas Raag

Tallinna abilinnapea Betina Beškina sõnul on tänases keerulises olukorras meie kõigi kohustuseks ulatada abikäsi nõrgematele ja abivajavatele – jättes hommikused ostlemistunnid riskirühmadele, saame aidata neil esmalt oma hädavajalikud käimised ja ostud tehtud.

 

Abilinnapea pöördus nädala eest ka kaubanduskettide esindajate poole murega eakate kaaslinlaste pärast, kes on koroonaviiruse leviku ohustatuim riskirühm.

"Meie ettepanek oli kaubandusettevõtete juhtidel kaaluda võimalust avada toidupoed hommikustel tundidel ostude tegemiseks ainult eakatele, sest nii puutuksid nad vähem kokku teiste poes käijatega," selgitas Beškina. "Peame kõik endast sõltuva tegema, et nõrgemad ja viirusele ohustatumad linlased saaksid esmalt oma hädavajalikud käimised ja ostud tehtud."

Kaupmeeste Liit kutsub inimesi tegema oma vajalikud ostud pärast kella 11 ja jätma hommikused tunnid kaupluste külastamiseks eakatele ning teistele riskirühmadele. Kauplused ei kehtesta ise kontrolli või piiranguid poodidesse sissepääsuks, vaid paluvad inimestel endil olla solidaarsed ja hoolivad. Kaupmeeste Liit palub ka kõigil inimestel järele mõelda, kes on need eakad või terviseprobleemidega inimesed kogukonnas, kellele tuleks vajalike kaupade kätte toimetamisel abi pakkuda.

Kaupmeeste Liidu tegevjuhi Nele Peili sõnul suhtuvad kaupmehed viiruse leviku tõkestamisse väga tõsiselt ja teevad kõik selleks, et inimesed saaksid eluks vajalikud ostud teha võimalikult ohutult. "Kauplustes toimub pidev pindade puhastamine ja desinfitseerimine, lahtist kaupa pakendatakse ise – et kliendid ei katsuks salatitopside karpe või kohvitopside torne. Osades poodides on juba jõutud paigaldada klaasseinad müüjate ja klientide vahele," selgitas Peil.

Kuna kullerteenust pakkuvatest kaubanduskettidest on viimasel ajal väga raske toitu koju tellida, siis hakkas Tallinna linn koostöös Stockmanni kaubamajaga osutama eriolukorras abi ka linlastele kulleriga kauba koju toimetamisel. Linnaosade sotsiaalhoolekande osakonnad vahendavad eriolukorras abivajavatele linlastele, kes ise kodust liikuma ei saa, täiendavat infot kaubatellimise võimalustest. Tegemist võib olla nii eaka kui ka üksikvanemaga, kes näiteks ei saa haige lapse kõrvalt kodust välja tulla. Tallinna piires on kauba kohale toimetamine tasuta ja see toimub tellimuse esitamise hetkest kuni 24 tunni jooksul ajavahemikus 10-17.

Niisamuti tuleb vabatahtlike platvorm "Kogukond aitab" appi kõigile neile, kes on koroonaviiruse tõttu isolatsiooni jäänud ja kes vajavad koroonaepideemia ajal millegagi abi. Vabatahtlike võrgustiku abil saavad Tallinnas koroonaviirusesse nakatumise tõttu isolatsiooni jäänud elanikud küsida abi näiteks poe- ja apteegikaupade koju toomisel.Vabatahtlikku saab appi paluda, kui abivajaja probleemid on otseselt põhjustatud koroonaviiruse puhangu ja eriolukorra tõttu ning kui probleemi lahendamine ei vaja vabatahtlikult erioskuseid või väljaõpet.

 

Laadimine...Laadimine...