VIDEO! Peterburi kultuuripäevad toovad võluvat suurlinna lähemale

Juba kahekümnendat korda toimuvad Peterburi päevad on pikaaegse traditsiooniga sündmus. Seekord saabub Tallinna kõrgetasemeline delegatsioon Peterburi kuberneri Aleksander Petroviga eesotsas, kellel on kohtumine linnapea Mihhail Kõlvartiga.

Pilt: Foto: Scanpix; video: Dmitri Povilaitis

VIDEO! Peterburi kultuuripäevad toovad võluvat suurlinna lähemale (1)

Toimetaja: Juuli Nemvalts

Juba kahekümnendat korda toimuvad Peterburi päevad on pikaaegse traditsiooniga sündmus. Seekord saabub Tallinna kõrgetasemeline delegatsioon Peterburi kuberneri Aleksander Petroviga eesotsas, kellel on kohtumine linnapea Mihhail Kõlvartiga.

"Traditsiooniliselt on oluline osa Peterburi ja Tallinna kohtumisest täita kultuuril. Nende päevade jooksul esinevad tallinlastele jazzilegend David  Gološtšokin, "Terem Kvartett" ja teised tuntud Peterburi kultuuritegelased", sõnas Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Lisaks toimuvad kohtumiste raames ümarlauad ja töökohtumised tervishoiu, hariduse, kultuuri, arhitektuurimälestiste kaitse, keskkonna jm valdkondades. Kolmel päeval toimuvad täienduskursused vene keele õpetajatele ja logopeedidele.

27. septembril toimub Raekojas Tallinna linnapea Mihhail Kõlvarti ja teiste linnajuhtide kohtumine Peterburi kuberneri ja ametliku delegatsiooniga, kus vahetatakse informatsiooni viimastest arengutest mõlemas linnas  ning arutatakse linnadevahelise koostöö tulevikuplaane. Peale kohtumist kirjutatakse alla koostöölepingud mitmete Tallinna ja Peterburi linna allasutuste vahel ning esitletakse Peterburi ja Eesti kultuuriajaloolisi sidemeid kajastavate artiklite ja esseede kogumikku "Sankt-Peterburg – Tallinn".  

Seoses 800 aasta möödumisega Tallinna ametlikust esmamainimisest kingib Peterburi linn Tallinnale laste mänguväljaku, mis avatakse Tallinna linnapea ja Peterburi kuberneri poolt Pae pargis 27. septembril kell 10.

Koostöös Tallinna kultuuriametiga on Peterburi linn ette valmistanud ka huvitava kultuuriprogrammi.

Mitmekesine kava:

"Peterburi kohtumised Tallinnas"  avatakse ametlikult 26 septembril kl. 19 Alexela kontserdimajas Peterburi kunstimeistrite gala-kontserdiga "Peterburi meloodiate saladused", kus esinevad  Peterburi jazzilegend  Venemaa rahvakunstnik David Gološtšokin ansambliga, rahvusvaheliste konkursside laureaat, teleshow "Golos" 7. hooaja võitja Pjotr Zahharov, rahvusvaheliste konkursside laureaadid Agata Vavilova, Georgi Novitski, Eduard Hill (noorem) ja Stanislav Tšigadajev; peotantsuansambel Žemtšužina ning estraadiorkester dirigent Andrei Medvedjevi juhatusel. Piletid hinnaga 5,50 eurot on müügil Piletilevis.

27.septembril kell 19 annab David Gološtšokin oma ansambliga  ka eraldi kontserdi Mustpeade maja keldrisaalis, Pühavaimu tn 9. Piletid hinnaga 10,50 / 7,50 eurot on müügil Piletilevis.

Samal ajal, 27.septembril kell 19, etendub Vene Teatri ja Peterburi teatrifestivali "Baltiiski Dom" (Balti maja) ühislavastus "Olümpia" Vene Teatris. Autor Olga Muhhina, lavastaja Filipp Loss. Piletid hinnaga 11,90 – 25 eurot müügil Piletilevis.

29. septembril kell 17 esineb Estonia kontserdisaalis koos Tallinna Kammerorkestriga maailmakuulus Peterburi rahvapilliansambel "Terem Kvartett", kes oma virtuoosse esinemisega on köitnud nii Tallinna kui Peterburi kontserdipublikut juba kahe varasema Peterburi kohtumiste raames. Piletid on müügil Piletilevis vaid 3 euroga.

26. septembrist kuni 3. oktoobrini on Vabaduse väljakul avatud Alexander Petrosyani fotonäitus "Peterburi lood".

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...