VIDEO! Vihm utsitas emaelevant Fieni basseini kümblema

Elevandid on nüüd hommikust õhtuni väljas, veedavad aega sinisavispaas, viskavad seejärel endile turvast peale ning näevad välja nagu oleks neile sammal selga kasvanud. 

Pilt: Inari Leiman

VIDEO! Vihm utsitas emaelevant Fieni basseini kümblema

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Elevandid on nüüd hommikust õhtuni väljas, veedavad aega sinisavispaas, viskavad seejärel endile turvast peale ning näevad välja nagu oleks neile sammal selga kasvanud. 

Meiukuu viimase nädala algus tõi taas lisa miilude karja. Nüüd näeb aedikus vanaloomade vahel kokku nelja kõrgejalgset miiluvasikat. Uhkete sarvedega miilupullid aga hakkavad juba mörinaga peatselt algavast pulmaajast märku andma.

Emadepäeval, 10. mail liigikaitseuuringute keskuses ilmavalgust näinud teises naaritsapesakonnas on viis poega, kolm isast ja kaks emast.
Ka paksunahaliste majas elavad berberi vööthiired on jälle kolme vastsündinuga maha saanud.

Kesknädalal viidi hele-flamingod üle suveaedikusse. Erinevad kääbus- ja dekoratiivkanatõud ning marabu ja nandud on taas külastajate ees. Soe päike lubab ka pärdikutel ja leemuritel õueaedikutesse ehitatud uusi ronimisaluseid uudistama ja järele katsuma tulla.

Amuuri leopard Darla peesitab kuudi katusel käpad püsti. Karakal Barunka mõnuleb rohumättasse vajutatud asemel, luurab aedikusse lennanud tihased ja püüab hiiri. Manul Altani, kes õige pea kolib uude avarasse ekspositsiooni, sisustab seni oma päevi varblaste jahtimisega, mis sest, et linnukesed on teisel pool võret.

Mokod, ninakarud ja luitekassid jalutavad õueaedikuis.

Elevandid on nüüd hommikust õhtuni väljas, veedavad aega sinisavispaas, viskavad seejärel endile turvast peale ning näevad välja nagu oleks neile sammal selga kasvanud. Neljapäeva hommikul sadanud vihm lõi ilma värskeks ja utsitas emaelevant Fieni pealelõunal basseini kümblema.

Ka kääbusjõehobu Pupa välibassein on nüüd taas vett täis.

Esmaspäeval õueaedikusse lubatud kuukabarrapaar läks nädala keskel omavahel nii kõvasti tülli, et agressiivne ja suurem emaslind tuli tagaruumi rahunema viia. Ekspositsioonis näeb nüüd ainult isaslindu.

Mai alguses paksunahaliste majas moodustatud uus surikaadiseltsing, emane ja kolm isast, madistas kolmapäeval omavahelisi suhteid klaarida, et mokad verised. Järgmisel hommikul aga oli seltsingu tähtsaim tegelane – emane – ennast kehtestanud, isased paika pannud ja rahu selleks korraks majas.

Juuni algus käivitab loomaaia külastajatele avamise teise etapi: tavapärasel külastusajal saab siseneda jääkarumajja, paksunahaliste majja, väikesesse troopikamajja ja keskkonnahariduskeskuse hoonesse. Korraga võivad majades viibida 15 külastajat, uste juurde on välja pandud desovahendid. Suletuks jäävad suur troopikamaja, kus elavad nakkusele vastuvõtlikud šimpansid ja laste loomaaed, kus kehtestatud reeglite järgimine on raskendatud.

Esmaspäeval, 1. juunil loomaaias traditsioonilist lastekaitsepäeva sündmust ei toimu ning pilet on tavahinnaga. Samas kutsume kõiki looduse- ja loomasõpru mängima loomaaia Facebooki vahendusel mängu "Miljon miksi".

Alates kesknädalast saab Piletilevist soetada pääsme loomaaia hilisõhtustele ekskursioonidele.

Laadimine...Laadimine...