Pere ja kodu

Ninasarvik Kibeta jääb veel mõneks ajaks Tallinna

Ninasarvik Kibeta jääb veel mõneks ajaks Tallinna

Loomaaias toimub loodusfestival. Reede varahommikul sai neli gruppi vapraid varajasi ärkajaid veeta hommikutunnid loomaaiaasukate seltsis, uudistada nende salajasi ärkamisrituaale ja samas pakkuda loomadele oma kohalolekuga tavapäratul ajal ka veidi põnevust.

Rinnaga toitmine säästab keskkonda

Rinnaga toitmine säästab keskkonda

Augusti esimesed seitse päeva on traditsiooniliselt välja kuulutatud ülemaailmseks rinnaga toitmise nädalaks. Tänavuse rinnaga toitmise nädala sõnumiks on "Support breastfeeding for a healthier planet!", et rõhutada imetamise toetamise olulisust mitmete keskkonna ja kliimamuutuste probleemide lahendamisel.

 

VIDEO! Vaata, kuidas 2022. aastal valmiv tiigriorg välja nägema hakkab

VIDEO! Vaata, kuidas 2022. aastal valmiv tiigriorg välja nägema hakkab

Küpse kesksuve päikese, vihma ja roheluse lõhna täiendavad loomaaia ainuomased helid. Sookurg huikab valjult ja kõlavalt, lõvi möirgab, lehestikukonn siristab. Sudaani maasarvikud kõmistavad ajuti nagu tõrre põhjast ja klõbistavad kohtumisel nokkasid vastamisi. Šimpans Betty on Quincy eeskujul tüvetippu roninud, kust silm kaugemale seletab.

Neitsikure pesas koorusid sel kolmapäeval kaks tibu korraga

Neitsikure pesas koorusid sel kolmapäeval kaks tibu korraga

Munad munes neitsikureemand küll päevase vahega, kuid koorumine õnnestus tal sünkroniseerida ja nüüd saab kurepere koos toiduotsingul käia. Kurepaar, kes seni on üles kasvatanud vaid ühe poja, peab oma võsukestel hoolega silma peal hoidma ja ka tülisid lahendama, sest kuretibud on parajad riiukuked.

Naiskodukaitse kutsub pühapäeval vanavanemaile helistama

Naiskodukaitse kutsub pühapäeval vanavanemaile helistama

"Millal sina viimati oma lähedastele helistasid?" küsib Naiskodukaitse sotsiaalmeedias avaldatud üleskutses. "Järgmine parim hetk on praegu. Kui aga töönädalal pidevalt on kiire ja aeg libiseb käest, siis on pühapäev hoolivuse näitamiseks parim päev."

Šimpansid Betty ja Quincy teevad taas kunsti

Šimpansid Betty ja Quincy teevad taas kunsti

Septembri lõpust saati polnud šimpansid joonistamise soovi üles näidanud, kuid läinud laupäeval haarasid nii Betty kui Quincy rasvakriidi ja tulemuseks olid järjekordsed šedöövrid. On huvitav, et Betty joonistusel aimub rott. Algab ju sel laupäeval idamaade ajaarvamise kohaselt valge metall-roti aasta.

Õige hooldusega püsib kuusk toas värskena üle kuu

Õige hooldusega püsib kuusk toas värskena üle kuu (1)

"Kes soovib jõulukuuske kasvõi kuus nädalat toas hoida, võiks selle latva paar korda päevad õhuniisutajaga piserdada," soovitas Kuivaleski kuusetalu juhatuse liige Peeter Rivis. "Kuuse peaks paigutama kaks-kolm meetrit ahjust või radiaatorist eemale. Eriti hästi sobib talle aknaalune koht ja põrandaküte."

Peapiiskopi läkitus jõulupühadeks ja algavaks Issanda aastaks 2020

Peapiiskopi läkitus jõulupühadeks ja algavaks Issanda aastaks 2020 (3)

"Inimlik uudishimu ärgitab meid uurima lähemalt asju, mida esitletakse salapärasena, ning lugema ja vaatama kutsuvad paljusid esmalt uudised, mis kajastavad ohtusid, õnnetusi või traagilisi sündmusi. Siiski tahame, et meid endid, meie lähedasi, kodukanti, maad ja rahvast puudutavad sõnumid oleksid eelkõige rõõmsa, kinnitava, rahustava ja positiivse sisuga," sõnas peapiiskop Urmas Viilma.

VIDEO! JÕULUVANA: Saagu kõik pered kenasti jõululauas kokku!

VIDEO! JÕULUVANA: Saagu kõik pered kenasti jõululauas kokku!

"Meil on võimalus pakkuda lastele seda rõõmu ja jõulutunnet, mis tänapäeval kipub materiaalsusse ära kaduma. Ma arvan, et see ongi kõige suurem kingitus. Kui sa tuled kas või siia, Raekoja platsile, ja näed, kuidas lapsed laulavad, kellad helisevad, imekaunis kuusk seisab, näed rõõmu inimeste silmis – see annab ka endale tohutult jõudu, et ikka uuesti tõusta hommikuti ja tulla välja lapsi rõõmustama. See ongi kingitus, mida võiks igaüheni viia," ütles Jõuluvana Pealinnale.

VIDEO! Elron aitab jõuluvanad lasteni

VIDEO! Elron aitab jõuluvanad lasteni

23.-26. detsembrini saavad kõik jõuluvanad Elroni rongidega tasuta reisida. Tasuta sõit jõuluvanadele kehtib kõikidel Elroni liinidel, et jõuluvanad jõuaksid kiiresti ja turvaliselt lasteni.

Kääbusjõehobu Pupa saab 36-aastaseks

Kääbusjõehobu Pupa saab 36-aastaseks

Täna algusega kell 17 toimuvad loomaaias esimesed talveaja õhturetked videviku- ja ööloomade juurde. Uudistame ja püüame tabada nii aedikuis elavaid kui vabalt metsa all toimetavaid loomaaiaasukaid. Lumeleopard Deli ning amuuri leopardid Muusi ja Darla, rääkimata jääkaru Aronist, on õhtuste külaliste luuramiseks valmis. Piletid Piletilevist. 

Laadimine...Laadimine...