FOTOD JA VIDEO! Kevadpühade pikk nädalavahetus oli loomaaias eriti sündmusterohke

Laupäev oli loomaaias naaritsapäev ning kõik huvilised olid kutsutud tutvuma maailma ühe ohustatuima pisikiskja euroopa naaritsaga.

Pilt: Albert Truuväärt

FOTOD JA VIDEO! Kevadpühade pikk nädalavahetus oli loomaaias eriti sündmusterohke

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Laupäev oli loomaaias naaritsapäev ning kõik huvilised olid kutsutud tutvuma maailma ühe ohustatuima pisikiskja euroopa naaritsaga.

Registreeruda saab ekskursioonile loomaaia liigikaitse labori naaritsate paljunduskeskuses, näeb naaritsate toitmist koos kommentaaridega, saab osaleda mälumängus ja vaadata dokfilmi euroopa naaritsa päästmisest. Täpne kava loomaaia kodulehel.

16images

Pühapäeval kell 12 peetakse laste loomaaias kevadpühi koos küülikute ja kanadega, kell 13 saab jälgida aasia lõvide toitmist ja elukeskkonna rikastamist ning kell 14 uudistada jääkarude toimetusi. Kõiki tegevusi kommenteerivad loomaaia töötajad.

Loomaaed kutsub taas üles kõrvitsaseemneid mulda pistma, et sügisel saaks koos loomaaia asukatega kõrvitsapidu pidada. Kätte jõudnud aiatööde ajal tasub meeles pidada, et loomaaiast saab soetada sõelumata kompostmulda, mis sobib hästi erinevatele aiakultuuridele.

Kesknädalal lubati emahüljes Lielu hülgebasseini isahüljes Lätipoisi juurde ujuma. Lätipoiss vaatas üle ka oma poja, kellele töötajad panid nimeks Virgo, kuid ei suhtunud temasse eriti sõbralikult, sestap jääb poeg veel mõneks ajaks turvalisse tagumisse aeda.

Alates möödunud reedest veetis linnutiikidel jalutava lennuvõimetu valge-toonekure emaslinnu seltsis aega vabalt elav isane valge-toonekurg, kes teisipäeval siiski edasi lennata otsustas. Kolmapäeval aga tiirutas tiikide kohal valjult kruugutades sookurg.

Paksunahaliste majas kaaluti ära emane kollane anakonda, tema raskuseks saadi 17,9 kilo.

Möödunud pühapäeval käisid Swedbanki vabatahtlikud risust puhastamas alpinaariumi tagant kulgevat tulevast loodusrada.

Esmaspäeval läks loomaaiast teele suur laadung loomadega, sihtkohaks Kalvarijos Zoo Leedus. Uue elupaiga leidsid kuus siberi kaljukitse, viis lakklammast, kaks baktriani ja kaks Bennetti känguru.

Asutused, kes soovivad veel broneerida oma töötajatele loomaaia hilisõhtuse ekskursiooni, saavad seda teha kuni 25. aprillini. Täpsemalt loomaaia kodulehel

Laadimine...Laadimine...