FOTOD ja VIDEO! Tallinn avas uue varjupaiga

Uus loomade varjupaik asub Paljassaare poolsaarel aadressil Paljassaare tee 85 ning nii täna kui ka homme saab seal tasuta lemmikloomi kiibistada.

Pilt: Albert Truuväärt

FOTOD ja VIDEO! Tallinn avas uue varjupaiga

Video: Dmitri Povilaitis

Uus loomade varjupaik asub Paljassaare poolsaarel aadressil Paljassaare tee 85 ning nii täna kui ka homme saab seal tasuta lemmikloomi kiibistada.

Avamise raames oli võimalik tutvuda lemmikloomade teemalise näitusega ja näha pildiseeriat varjupaiga valmimisest. Kohapeal sai osa võtta õnneloosist, millest saadud tulu eest soetab Varjupaikade MTÜ loomade süstimispuuri.

13images

Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu sõnul, uus varjupaik sai avatud sellise eesmärgiga, et Tallinna lemmikloomadest hoolitseda. Ja hoolitseda selles mõttes, et kui nad on ära jooksnud, nad saaksid varjupaigas kodu ja see kodu oleks selline, kus rõõmsaks võetakse neid vastu, hoolitsetakse, ravitakse, kui vaja ja nad leiaksid oma peremehed tagasi.

Põhja Tallinna vanem Raimond Kaljulaid kinkis Tallinna varjupaikale koeramänguasju Akseli, mis oli toodetud Eestis.

Varjupaikade MTÜ turundusjuht Mari Hagi mainis, et kiip on väga oluline lemmikloomade jaoks.

"Kiip on väga oluline ka siis, kui loom jookseb minema ja see lõpeb avariiliselt või teisiti loomale väga halvasti. Ka surnud looma on võimalik kiibi järgi tuvastada ja ma usun, et igale omanikule ka see kõige halvem teadmine on parem, kui teadmatus," ütles Pealinnale Mari Hagi.

Avamisel ja sellele järgneval päeval toimub kasside ja koerte tasuta kiibistamine. Kiibistada on võimalik neljapäeval kell 12–17 ja reedel kell 9-17. Kiibistamine toimub eelregistreerimisega numbril 51 41 431. Kõik kiibistatud loomad kantakse Tallinna lemmikloomaregistrisse.

Kingitusena Varjupaikade MTÜ-le on oodatud kvaliteetne kassipojatoit ja kassiliiv. Varjupaiga tegevuses alati vajalike asjade nimekirja leiab Varjupaikade MTÜ veebilehelt

Alates 1. juulist hakkas hulkuvate loomade püüdmise ja hoidmise ning korjuste koristamise teenust riigihanke korras osutama linna uus lepingupartner Varjupaikade MTÜ. Teateid kaotatud ja leitud lemmikloomadest ning loomakorjustest saab jätta telefoninumbril 51 41 431.

Karantiiniperioodi läbinud, koduminekuvalmis kassidele on varjupaigas eraldi toad täiskasvanud kassidele ja kiisupoegadele. Koertele jalutamiseks ja sotsialiseerimiseks asub territooriumil viie agility elemendiga koerte jalutusväljak. Kvaliteetse veterinaarse ravi pakkumiseks on tänapäevane meditsiinitehnika, sealhulgas on võimalik teostada ultraheliuuringuid ja vajadusel teha röntgenülesvõtteid.

NB! Ühistranspordiga saab loomade varjupaika bussiga number 59 ja sõita tuleb kuni Pikakari peatuseni.

Laadimine...Laadimine...