Poliitika

Eksperdid hindavad ümber omavalitsuste ülesandeid

Eksperdid hindavad ümber omavalitsuste ülesandeid

"Siin on palju olulisi kaalutluskohti, mis puudutavad näiteks avalike teenuste kvaliteeti, avaliku vara kasutamist, arengueeldusi ja konkurentsivõimet, millega omavalitsustel oma ülesannete täitmisel niigi igapäevaselt tuleb tegeleda,“ selgitas riigihalduse minister Jaak Aab.

Välisluureamet: Venemaa loodab lääne ühtsuse nõrgenemisele
Poliitika Eesti

Välisluureamet: Venemaa loodab lääne ühtsuse nõrgenemisele

"Arvestades seda, et Venemaa suhtumine oma lähiregiooni ei muutu, ta ei aita kaasa demokraatlike põhimõtete ja vabade valimiste juurdumisele sealsetes riikides, toovad ka järgmised aastad väga tõenäoliselt kaasa uusi kriise, mis põhjustavad nii otseseid kui ka kaudseid julgeolekuriske Eestile ja Euroopale laiemalt," seisab Välisluureameti värskes aastaraamatus.

Riigikogu võttis vastu seitse seadust
Poliitika Eesti

Riigikogu võttis vastu seitse seadust

Riigikogu võttis kolmapävasel istungil vastu kokku seitse seadust, nende seas transpordiameti loomise seaduse ning kodakondsuse seaduse muudatused, mis võimaldavad võtta kodakondsus raskete riigivastaste kuritegude toimepanijal.

Ratas: riik vajab eesmärgiks pikka plaani
Poliitika Eesti

Ratas: riik vajab eesmärgiks pikka plaani

Peaminister Jüri Ratas ütles riigikogus strateegia "Eesti 2035" esimesel lugemisel, et riigile eesmärgi andmiseks ei vaja Eesti üht säravat loosungit või kampaaniat, vaid pikaajalist plaani. "Eestil tuleb senisest jõulisemalt fokuseerida pilk tulevikule ning seljatada proovikivid, mis meie kõigi elusid mõjutavad," ütles Ratas.

Ratas astus Aegi kaitseks välja

Ratas astus Aegi kaitseks välja

Peaminister Jüri Ratas toonitas esmaspäeval, et justiitsminister Raivo Aeg ei ole kasutanud oma positsiooni selleks, et ajakirjandust rünnata. "Ma kindlasti olen alati toetanud oma tegevuses ajakirjandusvabadust erinevates küsimustes. Toetan seda täna ja ka toetan seda ka homme," sõnas Ratas.

Mailis Reps astus ministri kohalt tagasi
Poliitika Eesti

Mailis Reps astus ministri kohalt tagasi (1)

"Viimane nädal on olnud minu poliitilise karjääri kõige raskem periood. Olen sattunud jõulise surve alla seoses ministri ja ema rolli ühitamisega. Tunnistan, et olen vigu teinud ning vabandan selle eest," märkis Mailis Reps oma sotsiaalmeediapostituses.

Karilaid kinnitas praeguse koalitsiooni ühtsust

Karilaid kinnitas praeguse koalitsiooni ühtsust

Laupäeval Keskerakonna kongressil partei aseesimeheks taasnimetatud Jaanus Karilaiu sõnul on nende suurimaks poliitiliseks oponendiks endiselt Reformierakond, ühtlasi kinnitas ta, et pregune koalitsioon läheb ühtselt edasi ning oravate "tööpakkumised" seda ei muuda.

Ratas: jutt Eesti ja Soome vaheliste suhete halvenemisest on vale

Ratas: jutt Eesti ja Soome vaheliste suhete halvenemisest on vale (9)

"Tunnustan suursaadik Harri Tiidot tehtud töö eest Eesti välisteenistuses, kus ta on edendanud diplomaadina meie riigi huve viimased 20 aastat. Samuti on tunnustamisväärt suursaadik Tiido sirgeseljalisus ja põhimõttekindlus, mida ma väga hindan," vahendab riigikantselei Ratase sissekannet Facebookis.

Ratas saatis Trumpile neljanda juuli puhul õnnitluse

Ratas saatis Trumpile neljanda juuli puhul õnnitluse (2)

Peaminister Jüri Ratas õnnitles USA presidenti Donald Trumpi Ühendriikide iseseisvuspäeva puhul. "Teie ekstsellents," kirjutas Ratas Trumpile. "Palun Teil ja Ühendriikide rahval võtta vastu mu kõige soojemad õnnitlused ja parimad soovid Ameerika Ühendriikide iseseisvuspäeva puhul."

Karilaid soovib EKRE-le kiiremat küpsemist

Karilaid soovib EKRE-le kiiremat küpsemist (2)

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid soovib laupäeval kogunenud EKRE kongressi foonil koalitsioonipartnerile kiiremat küpsemist. "EKRE kongress mõjus täna operetlikult naljakalt, oluline, et sellised unistused ei muutuks realiseerudes halenaljakaks. kirjutas Karilaid sotsiaalmeedias. "Soovin koalitsioonipartnerile kiiremat küpsemist. Kõned tõestasid, et vähemalt juhi vahetamine oli õigustatud."

Tiit Terik: esimees võiks muude poliitiliste jõududega koostööd teha

Tiit Terik: esimees võiks muude poliitiliste jõududega koostööd teha (1)

Tallinna linnavolikogu esimees Tiit Terik tõdes, et Eestile oleks kõige parem, kui EKRE esimees oleks ülejäänud poliitiliste jõudude suhtes koostööaldis. "Poliitikas loevad väga palju ka inimsuhted, nii et kui parteid juhib inimene, kes ka ülejäänud poliitiliste jõududega hästi läbi saab ja koostööd teeb, siis ma usun, et seda juhti võib saata edu," tõdes Terik.

Laadimine...Laadimine...