Seitse eks-siseministrit nõuavad Mart Helme tagasiastumist

Seitse endist sieministrit pöördusid kirjaga praeguse siseministri Mart Helme poole, nõudes tema tagasiastumist 

Pilt: Scanpix

Seitse eks-siseministrit nõuavad Mart Helme tagasiastumist (5)

Pealinn

Seitse endist sieministrit pöördusid kirjaga praeguse siseministri Mart Helme poole, nõudes tema tagasiastumist 

"Pöördume teie poole murega meie Eesti pärast. Teie ja teie poja ning parteikaaslase, rahandusminister Martin Helme viimaste päevade teod ja väljaütlemised kahjustavad Eesti mainet ja julgeolekut. Te olete üle astunud Eesti ”punasest joonest”,” seisab Kalle Laaneti, Margus Leivo, Hanno Pevkuri, Katri Raiki, Märt Raski, Ain Seppiku ja Olari Taali allkirju kandvas pöördumises. 

”Politsei- ja piirvalveameti juhi lahkuma sundimine, kasutades selleks 30-ndate Saksamaa või nõukogude aja uurimisorganite töövõtteid, on kohatu. Nii toimis lõppeval nädalal Teie ülesandeid täitnud Martin Helme, pannes peadirektori ette valmis kirjutatud lahkumisavalduse ja teise dokumendi, kuhu oli kantud kantsleri nimi, ehkki viimase kinnitusel ei olnud temaga räägitud. Need võtted on kohased repressiivvõimule, millele Eestis ei ole kohta. Kahetsusväärselt ei mõistnud Te ka sellist käitumist hukka. Vastupidi – õigustasite ja kaitsesite seda,” märgivad endised siseministrid. 

Parteipoliitika huvides ametnikest vabanemisel ei ole Eestis kohta. "Käituge riigimehena ja astuge siseministri ametist tagasi, et anda selge sõnum, et ülalkirjeldatud käitumine ei ole Eesti uus normaalsus. Mõistame teie ja teie lähemate parteikaaslaste käitumise üheselt hukka. Eesti väärib riigimehest siseministrit,” seisab pöördumises. 

5 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...