53 kommentaari

planeerija

Vasta kommentaarile

https://sergeytsvetkov.livejournal.com/1057520.html
NLiidu sõjaeelsed plaanid.

varia

Vasta kommentaarile

https://history.wikireading.ru/121059
NLiit – Saksamaa 1939 – 41.
https://antisovetsky.blogspot.com/2017/03/1939-1941.html
Nõukogude ajalehed rehabiliteerivad natsismi.
https://sergeytsvetkov.livejournal.com/1092920.html?utm_referrer=https:%2F%2Fzen.yandex.com
Stalin MRP-st.

nüanss

Vasta kommentaarile

Poola juutide esindaja pidas Putini arvamust jamaks.
https://regnum.ru/news/polit/2822287.html

plaan

Vasta kommentaarile

Seoses Putini ütlemistega (antisemiitlik siga) Poola diplomaadi suhtes.
Juutide saatmist Madagaskarile otsustati siiski koos sionistidega. Hiljem oli Vichy valitsuse juht marssal Petain Madagaskari variandile vastu. Samuti puudus Saksa laevastikul vastav võimekus.
https://naspravdi.info/analitika/berlin-i-varshava-ne-smogli-podelit-sssr
https://cyberleninka.ru/article/n/antisemitskiy-madagaskarskiy-plan-v-predvoennoy-polshe-1936-1939-gg?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com

https://zen.yandex.ru/media/id/5dfe60b7dddaf400b041bc0a/pochemu-sovetskii-soiuz-vvel-voiska-v-polshu-5e03b13d11691d00b00e4523
Nii nagu USA-s ja Inglismaal, nii ka Venemaal ei avatud II maailmasõjaga seotud arhiive aastal 2017, vaid lükati edasi aastateks 2040 - 45.

aafriklane postitas:

https://en.wikipedia.org/wiki/Madagascar_Plan
https://ru.wikipedia.org/wiki/Евреев_на_Мадагаскар!
https://en.wikipedia.org/wiki/Uganda_Scheme

vältida jagamist

Vasta kommentaarile

Lugupeetavad Eesti ja otse loomulikult Poola üheks tähtsamaks ülesandeks on vältida võimalikku Poola jagamist mida teatavasti on toimunud ajaloos korduvalt. Kas tõesti kõik eestlased mõtlevad sakslannad ja sakslased lasevad ennast lõpmatult mõnitada on tegu vägagi võimsa ja äärmiselt organiseerimisvõimelise rahvaga. On klaaritud ja muide äärmiselt karmilt teadmiseks. Kui Saksamaa mis tegelt on ju Euroopa Peremees huve ei arvestata siis leitakse teat lahendused on ennegi leitud. Euroopa Kodu tuleb osata hoida hoolimata iga riigi ja rahva erinevatest huvidest mis ju loomulik asi kuid tuleb olla teat raamides. Jozef Lipski äärmise lubamatu väljaütlemise tsiteerimisest siis tegu on teat hoiatusega ühe Saksamaa ja saksa kultuuri laiemalt austaja poolt.

euroopa hüään

Vasta kommentaarile

http://www.trueinform.ru/modules.php?name=Laid&sid=51962
Churchill Poola kohta.
https://www.kramola.info/vesti/letopisi-proshlogo/svastika-v-krasnoy-armii-pochemu-ot-nee-otkazalis-eshche-do-vtoroy-mirovoy
Haakrist Punaarmees.

kodakondsus ja restitutsioon

Vasta kommentaarile

Teat ulatuses Poolas käib õigusvastaselt muudetud olukorra taastamine üritatakse Poola kodakonduse ja omandiõiguste taastamist restitutsiooni. Kuid kujutada reaalselt Iisraeli ja Poola topeltkodakondsusega isikule omandi tagastamist üsna keerukas nii juriidiliselt ja ilmselt äärmiselt raske tegelikkuses. Need varad majad, maad, ettevõtted ju tegelt poolakate käes.

septembrikatastroof

Vasta kommentaarile

Mitte keegi nn Poolat tegelt aidata ei tahtnud Poola riik oleks pidanud olema sõjatandriks Saksamaa ja Nõukgude Liidu vahel ja ainult. Las aga sõdivad kelle asi. Prantsusmaal ja Inglismaal oli miljonid mehed mehed hambuni relvis frondil ja ainult prantslannade tarmukus ja üllameelsus hoidis neid relvis mehi teat raamides. Saadi hakkama prantslannad tõelised tegijad ime tegelt inglannad siis hoidmas kodurinnet. Kuni siis saksmann asus klaarima ja tegelt hetkega klaarit Pariis ootab saksmanni ja mis teha Jossil...

šotlane

Vasta kommentaarile

Winston S. Churchill, Tormihoiatus, Varrak 1955
Originaali tiitel:
Winston S. Churchill
The Second World War
Volume I
THE GATHERING STORM, 1948
Lk 277
Briti valitsusel tuli täie tõsidusega kaaluda Poolale ja Rumeeniale antud garantiide praktilisi tagajärgi. Mõlemal tagatiste süsteemil oli sõjalist väärtust ainult usaldusliku kokkuleppe raames Venemaaga.
Takistuseks sellise kokkuleppe sõlmimisele olid aga needsamad piiririigid ise, kes kartsid, et Nõukogude abi vastuvõtmiseks ja kaitseks sakslaste eest tuleb neil Nõukogude armeed oma territooriumilt läbi lasta, et seeläbi lülitatakse nad lõpuks kommunistlikku Nõukogude süsteemi, mille vihased vastased nad kõik olid.
Poola, Rumeenia, S o o m e ja kolm B a l t i riiki ei teadnud, kumba rohkem karta - kas Saksa
a g r e s s o r e i d või Venemaa p ä ä s t j a i d . Nimelt see kohutav dilemma halvas Briti ja Prantsuse poliitika.
Kuna Poola ja Rumeenia keeldusid Nõukogude vägesid läbi laskmast, jooksis sõjaline konverents peagi karile. Poolakad formuleerisid oma hoiakut nii: „Sakslased ähvardavad võtta meilt vabaduse, venelased aga hinge.”

rauamaak ja kuullaagrid

Vasta kommentaarile

Rootsi varustas Suur-Saksamaad kogu sõjaaeg rauamaagi ja kuullaagritega ja muide suutis säilitada neutraliteedi ime II ilmasõjas. Isegi veidi ungari juute suudeti aidata ja teadmiseks ka eesti inimesi. Rauamaak ja kuullaagrid niisama ei saa mitte midagi.

somm postitas:

1938. aasta detsembri keskel kohtus EW sõjaväeluure juht kolonel Richard Maasing Saksa mereväeatašee Reimar von Boniniga.
Maasing ei pidanud Rootsist saabuvat abi millekski: vabamüürlaste keskus, kust põhjasugulase maski varjus destruktiivsed sotsialistlikud ideed Balti riikidesse levivad.

Rahva-Poola elik Stalini Poola

Vasta kommentaarile

Lugupeetavad enamik eestlastest võtab tänapäeva Poolat nendes piirides mille märkis maha Jossif Stalin elik nn Rahva-Poolat. Tegelt iseseisvuse taastamisel I ilmasõja lõpul tekkinud Poola oli lausa suurriigi staatust nõudev paljurahvuseline suurvõim mille suurimaks probleemiks oli vastusseis üllatus-üllatus kellega ikka oma hea naabri ja võitluskaaslase Leeduga ja tegelt veel juudid just nimelt need juudid. Muide tollal oma kümnendik tollase Poola elanikest tublist üle kolme miljoni rõhuv enamik mingi aja pärast gaasitatud Saksa hävituslaagrite krematooriumides Poola territooriumil. Hävituslaager erines nn koonduslaagrist ning nn lõpplahendus võttis mõned tunnid saabumisest Treblinka territooriumile...Tollase Poola ühiskonnas oli väga keerukas vahekord juutidega siit siis too sentents Poola saadiku Jozef Lipski poolt äärmiselt lubamatu ja mõtlematu sentents ilmselt püüdes meelitada tollased Saksamaa juhte. Paraku Jozef Lipski tegelt esindas küllalt arvukaid tollase Poola ühiskonna esindajaid tegelt...Poola ja poolakate vahekorrad naabritega äärmiselt keerukad erinevalt eestlaste ja Eesti suhetest meie hea sõbra Poolaga.

1 2 3 4
Laadimine...Laadimine...