Arvamus

Kallas valitseb, Ratas vastutab

Kallas valitseb, Ratas vastutab (1)

"Ajal, mil koroonaviirusele on kaotatud üle tuhande elu, mil meditsiinisüsteem töötab ülekoormuse piiril, mil Eesti inimesed on kestvast kriisist väsimas, ei saa riigipea valada veelgi õli tulle," kirjutab Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats.

JUHTKIRI: Miks mitte teha süst ka noorematele?

JUHTKIRI: Miks mitte teha süst ka noorematele?

Aeglane vaktsineerimine Eestis on seadnud ohtu Euroopa Komisjoni eesmärgi, et suve lõpuks on koroonaviiruse vastu kaitsepoogitud vähemalt 70% liikmesriikide täisealistest elanikest. Ei maksa uhkustada ka sellega, et oleme EL-i riikide hulgas kaitsepookimisega esireas. Vaktsiine ei jätku ja eakate vaktsineerimise poolest paistame me silma Euroopa tagareas.

Kasahstani valitsus edendab koostööd kodanikuühiskonnaga

Kasahstani valitsus edendab koostööd kodanikuühiskonnaga

"Tänavu täitub Kasahstanil 30 aastat iseseisva riigina. Oleme viimase kolme aastakümne jooksul käinud ära pika tee. Meie majandus on oluliselt laienenud ja poliitilised protsessid tundmatuseni muutunud võrreldes ajaga, mil olime Nõukogude Liidust äsja iseseisvunud," kirjutab Kasahstani Välisministeeriumi eriülesannetega suursaadik Usen Suleimen.

JUHTKIRI: Kodusoojust  ka kriisi ajal

JUHTKIRI: Kodusoojust ka kriisi ajal

Mul on olnud 15-aastase ajakirjanikutöö jooksul vähe intervjuusid, mis sedavõrd puudutaksid ja veel päevi hiljem hinges kriibiksid, nagu too viimatine, mille raames rääkis oma hooldusvanemaks saamise loo noor tallinlanna Katrin (loe lk 2–3). Taamal koogas 11-kuune beebi, kelle rõõmsast olekust ei andnud miski märku, et ta oleks sündinud terviseprobleemidega või mittehoolivasse perre.

JUHTKIRI: Haige koht on kodus

JUHTKIRI: Haige koht on kodus

Nii kodu- kui ka välismaiste tööjõuvärbamisfirmade kriisieelsed uuringud aladest, kus kõige enam haigena tööl käiakse, pakuvad mõtlema panevaid andmeid.

JUHTKIRI: Otsustamatuse talumatu kergus

JUHTKIRI: Otsustamatuse talumatu kergus

Kui 12. märtsil 2020 kehtestati riigis eriolukord, oli meil selleks ajaks üldse kokku 27 koroonajuhtu. Kogu ühiskond, alates üksikisikutest kuni ettevõteteni sisenes toona eriolukorda värskelt ja igasuguste varudega. Vaimsetest kuni rahalisteni.

Mida toob kevad? Kassikoloonia tekkimise anatoomia

Mida toob kevad? Kassikoloonia tekkimise anatoomia

Otse ja lühidalt vastates toob kevad kassikontserdid ja mure. Igal aastal vastu kevadet hakkame südant valutama saabuva nn kassipojahooaja pärast. Igal aastal saame esitada sama küsimuse – kas tõesti mitte midagi ei muutu? Ikka ja jälle lähevad varjupaika saabuvate kasside numbrid lakke.

Jurist Merle Albrant: kritiseeritakse kleite ja mantleid, mitte meeste ülikondi

Jurist Merle Albrant: kritiseeritakse kleite ja mantleid, mitte meeste ülikondi (5)

"Võrdsus on minu arvates see, kui naisi ei tõsteta esile meeste arvelt ega vastupidi," ütles jurist Merle Albrant. "Naiste ja meeste võrdsete võimaluste loomisel on palju saavutatud, näiteks palgavahe on läinud väiksemaks. Samas pole meil naistel kuigi kerge karjääri teha, eriti poliitikas, sest naiste juures hinnatakse asju, mida meeste juures hindama ei kiputa," nentis Albrant.

Tallinnast peaks 2035. aastaks saama kogu Eesti rohelise eluviisi kujundaja

Tallinnast peaks 2035. aastaks saama kogu Eesti rohelise eluviisi kujundaja

"Aastal 2035 ootavad autod omanikke parkimismajades ning uuemad neist oskavad end roheenergia jõul ise parkida ja omaniku juurde sõita. Kool on mängulisem, sest ühendab klassikalise hariduse huviharidusega, ning lisaks ühistranspordile on ka tõukerattad linlastele tasuta," kirjutab arvamusloos Kesklinna vanem Monika Haukanõmm.

JUHTKIRI: Tänavad romudest vabaks

JUHTKIRI: Tänavad romudest vabaks

Ühest küljest näitab järjest suurenev autode hulk meie tänavatel, et muutume aina  jõukamaks. Tegelikult peegeldab see hoopis vaesumist. Tolm ega ammugi mitte parkimiskohtade nappuse tõttu songermaaks sõidetud haljasalad ei tähenda rikkust.

Mis keeles tohib Eestis rääkida kõnepuudega laps?

Mis keeles tohib Eestis rääkida kõnepuudega laps? (2)

"On selge, et tänases Eestis ei ole üksnes eestikeelne haridussüsteem enam mõeldav, sest meil on lisaks vene peredele ja haridusliku erivajadustega lastele veel palju teisi kakskeelseid peresid, kellele me teeksime sellega karuteene," sõnas abilinnapea Betina Beškina.

Mustamäele tramm – vajadus või emotsioon?

Mustamäele tramm – vajadus või emotsioon?

"Trammiühenduste laiendamine Tallinna haldusterritooriumil on  läbivalt aktuaalne olnud aastaid. 2019. aasta lõpus valminud Tallinna ja Harjumaa rööbastranspordi tasuvusuuringus käsitletakse teiste hulgas ka Mustamäe linnaosa võimalikku trammiliini rajamist," kirjutab arvamusloos AS-i Tallinna Linnatransport haldusdirektor Tatjana Kovaljova.

JUHTKIRI: Perearst ei peaks olema müügiagent

JUHTKIRI: Perearst ei peaks olema müügiagent

Viimastel andmetel puudub 7,5% pealinlastest ravikindlustus. Kaugeltki mitte kõik neist ei ole elu hammasrataste vahele jäänud nn nipernaadid, on ka emasid, kes pole pärast lapse kolmeaastaseks saamist tööle naasnud ega end ka töötuks vormistanud. Samuti pole kindlustuskaitset paljudel üle lahe töötajatel või juhuslike tööampsude tegijatel. Linn pakub neile tasuta arstiabi ja haiglaravi.

Urmo Saareoja: Kes pääsevad ürituste turu kriisist eluga?

Urmo Saareoja: Kes pääsevad ürituste turu kriisist eluga?

"Koroonakriis paiskas lisaks muudele valdkondadele totaalselt segi ka ürituste korraldamise turu. Šokk tuli paljudele suur, sest professionaalsust oldi alles saavutamas ning reservide kogumiseni polnud jõutud," kirjutab arvamusloos SA Tallinna Lauluväljaku juhataja Urmo Saareoja. "Kui Rammstein see suvi Eestis kontserdi ei anna, on kindlasti meie enda artistid  valmis tuuritama ka kõige väiksemad paigad läbi, meelelahutusest sel suvel Eestimaa puudust ei tunne."

Kui riigil jääb raha puudu

Kui riigil jääb raha puudu (1)

Eesti eelarvepuudujääk 2020. aastal oli kõigi aegade suurim. Negatiivse rekordi kõrval väärib rohkem tähelepanu asjaolu, et ajutisest probleemist on saamas krooniline häda. Kas kokkuhoiu ja avalike teenuste piiramise asemel tasuks ehk mõelda automaksule?

RIIBE: Vanast jõulukuusest sai mõnus toasoojus

RIIBE: Vanast jõulukuusest sai mõnus toasoojus

"Tänavused erakorralised olud nõudsid vanade kuuskedega tegelemisel nutikamat lähenemist kui seni, mil  jõulukuused on põletatud meelelahutuseks avalikult suures lõkkes. Nii sündis seekord idee, et kokku kogutud vanadest jõulupuudest tehakse puiduhake," sõnas Kristiine linnaosavanem Jaanus Riibe.

Vambola Paavo: Rohkem koostööd!

Vambola Paavo: Rohkem koostööd! (1)

Elu on täis ootamatuseid ning pakub üllatusi. Keegi ei tea, millal need võivad meid tabada. Tark oskab end kindlustada võimelike riskide vastu. Mitte küll sajaprotsendiliselt ent suuremas osas ikkagi. 

JUHTKIRI: Lumesõda

JUHTKIRI: Lumesõda

Saime tänavu ilmataadilt kingituseks muinasjutulise talve. Eestlastel on võimalik taas suusarahvana oma head nime taastada ning lumerikkusest sotsiaalmeediasse lõputult palju pilte postitada.

JUHTKIRI: Tallinn on valmis helisema

JUHTKIRI: Tallinn on valmis helisema

Tallinna turistibrošüürides on muuhulgas kirjas legend Ülemiste vanakesest, kes käib pidevalt vaatamas, kas linn on lõpuks valmis saanud. Aga üks linn ei saagi kunagi valmis, vaid on pidevas muutumises nagu elu ise. Enamik muutustest algab seestpoolt ja võib-olla võõras neid ei näegi. Küll aga oskavad omad neid tähele panna ja tegijaid tänada.

JUHTKIRI: Miljon arendusele, mille saad niisama?

JUHTKIRI: Miljon arendusele, mille saad niisama? (1)

Teatavasti ripub õhus kahtlustus, et suurärimees Hillar Teder soovis Keskerakonnale annetada miljon eurot. Vastutasuks pidanuks Keskerakonna nüüdseks ametist taandunud peasekretär Mihhail Korb osutama teene Hillar Tederiga seotud Porto Franco arendusele.

Urmas Mardi: tülisid tekitab kodus suitsetamine

Urmas Mardi: tülisid tekitab kodus suitsetamine (1)

"Tüli tekitab kodus suitsetamine. Kui näiteks ühes kortermajas sellega varem muret polnud, siis pärast maja ventilatsioonisüsteemi renoveerimist hakkab suitsuhais ühest korterist teise levima," vastas korteriühistute liidu juhatuse liige Urmas Mardi, mis ühes suures majas koos elades inimestele kõige rohkem tüli tekitab.

JUHTKIRI: Ole ise looja!

JUHTKIRI: Ole ise looja!

Kui Tallinnas paks lumi maha sadas, avanes mulle kesklinnas vahva vaatepilt. Ühel kitsukesel tänaval käis väikese puumaja ees vilgas lumekoristusmöll – noorem naine reipalt suure lumelabidaga ees, pisike põnn väikese labidaga rõõmsalt järel vehkimas. Ja naabrinaine või vanaema seal kõrval juttu puhumas. 

REPLIIK: perepäev kelgumäel oli nagu enesetapukursus!

REPLIIK: perepäev kelgumäel oli nagu enesetapukursus!

Tallinna lauluväljakul tekkinud kelgutamisvõimalus meelitas nädalavahetusel lumme lustima niipalju pealinlasi, et lauluväljaku mäenõlv oli kelgutajatest umbes ning paljudel ununes nii distantsi hoidmine kui ka tavapärased mäest üles-alla liikumise põhireeglid.

Lauri Laats: kas perearstide süsteem on kokku kukkumas?

Lauri Laats: kas perearstide süsteem on kokku kukkumas?

"Meditsiin ja tervishoid said möödunud aastal ohtralt tähelepanu ning samas rütmis peame jätkama ka nüüd. Sedapuhku ei tule aga juttu ainult koroonakriisist ning sellega seonduvatest probleemidest meditsiinile, vaid taas tuleb fookusesse tuua perearsti süsteem ning ennekõike keeruline olukord Mustamäel," kirjutab arvamusloos Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats.

JUHTKIRI: Tervema  homse nimel

JUHTKIRI: Tervema homse nimel

Pikaleveninud talvevaheajalt igatsevad koolimajja sõprade seltsi ka suurimad seanahavedajad. Paljud õhkavad oma hobide järele. Kaua sa ikka kelgutad või kaubanduskeskuses hängid, tahaks ka savi voolima või maadlusmatile mürama. 

Mihkel Nestor: majandus trotsib viirust

Mihkel Nestor: majandus trotsib viirust

"Erinevalt kevadest, on suuremad majandussektorid suutnud vaatamata viiruse teisele lainele näidata üllatavalt häid tulemusi. Nii näib majandus kohanevat koroonaviirusega olenemata sellest, millal vaktsineerimine massideni jõuab," kirjutab SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor.

JUHTKIRI: Maskide kandmise ja langemise aasta

JUHTKIRI: Maskide kandmise ja langemise aasta (1)

Lõppeva aasta ühe parema uudise võib kokku võtta mõne sõnaga: Tallinn ehitab ega peatu. See võib tunduda abstraktsena, aga tegelikult puudutavad need mõned sõnad kõige otsesemalt iga linlast ja kaudsemalt iga eestimaalast. Kriisi vaadatakse pigem kui võimalust ehitamine suuremalt ette võtta, sest muuhulgas on linnal tänu heale reitingule võimalus soodsalt laenu saada. 

Märkame noori rohkem!

Märkame noori rohkem!

"Oh, saaks see õudne aeg juba läbi, enam ei jaksa!" Inimestega suheldes kuuleb sellist ohkamist aina rohkem. Kui koroonapuhang suve hakul leebus, oli tunda suurt vabanemist ja paari lühikese kuu jooksul elasid paljud lootuses, et Covid-19 teine laine Eestimaale ei jõua. Aga jõudis! Veel hirmutavamana kui esimene kord.

JUHTKIRI: Koroona kui aususe proovikivi

JUHTKIRI: Koroona kui aususe proovikivi

Koroona paneb proovile kõigi Eesti inimeste aususe ja ka vastutusvõime. Kas inimesed on nõus ühise hüve nimel pingutama, nõus loobuma teatud vabadustest ja naudingutest, või on neile tähtsaimad isiklikud huvid? Koroona on mitmes mõttes justkui uus vabadusvõitlus. 

JUHTKIRI: Ära iial loobu võitlemast!

JUHTKIRI: Ära iial loobu võitlemast!

Uudised, mis koroonarindelt tulevad, pole just meeldivad. Uus viiruselaine ei külvanud ainult haigust meie ümber, vaid jättis ja jätab veel lähemas tulevikuski hulga inimesi ilma oma tööst ja sissetulekust. Sellest räägitakse palju vähem kui kiretutest haigestumisnumbritest. Kui koolid pannakse pausile, siis on ka lapsevanematel lisakohustused, mida kevadel juba prooviti ja mis takistasid igapäevatöö tegemist.

JUHTKIRI: Majandust tuleb puhastada – nagu käsigi

JUHTKIRI: Majandust tuleb puhastada – nagu käsigi

Praegune kriisiaeg annab põhjust rääkida lisaks käte hügieenile rahandus- ja majandushügieenist. Ilmselt on paljud pered seoses kriisiga enda eelarve puhastusprotseduuri juba ära teinud. Pangaväljavõtet silmitsedes imestatakse ka ise, kui palju leidub seal ebaolulist pudi-padi.

Tallinn: kultuurselt ja kainestavalt suurlinna tulede säras

Tallinn: kultuurselt ja kainestavalt suurlinna tulede säras

Pealinna ja suurima omavalitsusena on Tallinnal võimalus olla käitumiskultuuri muutmisel teenäitaja. Nii oli ka kauplustes alkoholimüügi kellaajaliste piirangute puhul, kui räägiti kõikvõimalikest halbadest tagajärgedest. Tagasi vaadates saame tõdeda, et kauplustes alkoholi kella-ajaline müügipiirang mõjus tegelikult hästi ja öiste korrarikkumiste hulk vähenes. 

JUHTKIRI: Andekus või erivajadus?

JUHTKIRI: Andekus või erivajadus?

"Mind täiega vihastavad e-koolis lapse õpetaja hüsteerilised märkused stiilis "Jälle vahtis tunni ajal aknast välja!"," pahvatas tuttava teismelise ema vestlushoos. "Tahaks sellele kuivikust õpetajale vastata: aga vaadake oma tund üle – järelikult see ongi igav, kui puulehtede kukkumine akna taga tundub lapsele põnevam!"

JUHTKIRI: Kindel linn, mis ehitab

JUHTKIRI: Kindel linn, mis ehitab

Tallinna järgmise aasta eelarvet võib julgelt nimetada tervise ja ehitamise eelarveks. Või julge ehitamise ja tervise eelarveks. Praeguse viirusekriisi taustal püüab linn toetada nõrgemaid ja abivajajaid ning muuta sportimist ja looduses liikumist linlaste hulgas popimaks.

Majandusanalüütik: uued piirangud, uus kriis?

Majandusanalüütik: uued piirangud, uus kriis?

"Vaatamata lootusele, et kevadisi ränkasid piiranguid suudetakse sügisel vältida, on suur osa Euroopast taas oma ühiskonda ja majandust lukku keeramas. Vältimatult toob see endaga kaasa majanduslanguse uue süvenemise," kirjutab SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor.

JUHTKIRI: Et lumest valli veeretamine jääks ära

JUHTKIRI: Et lumest valli veeretamine jääks ära

Kõik, kes on pidanud talvel oma majaesist kõnniteed lumest puhtaks rookima, teavad, et mõnikord tuleb seda teha mitu korda päevas. Esmalt hommikul vara, et täita linna nõuet kõnnitee hommikuse tööleruttamise ajaks korda seada, ja siis kohe pärast seda, kui sahk on oma suure lumevalli sõiduteelt puhastatud kõnniteele lükanud. 

JUHTKIRI: Hea on teada, et arst on tulemas!

JUHTKIRI: Hea on teada, et arst on tulemas!

Te ju teate seda kaadrit filmist "Kevade", kus Arno kõrges palavikus sonib. Kõigi aegade Eesti parimaks mängufilmiks valitud linateoses tajub vaataja selles stseenis lausa füüsiliselt lapse kannatust ning voodi kõrval istuva ema hingevalu. 

JUHTKIRI: Puude taga on linn

JUHTKIRI: Puude taga on linn

Midagi ei saa justnagu olla korraga puudu ja üle. Tallinnas kasvavate puudega aga just nii näikse olevat. Leidub keskkonnahoidlikke linnakodanikke, kelle arvates Tallinnas võetakse liiga palju puid maha. Mõnigi arborist seevastu leiab, et ohtlikke puid võiks raiuda hoopis hoogsamalt.

JUHTKIRI: Raske maskikandmise vajadus

JUHTKIRI: Raske maskikandmise vajadus

Nädalavahetusel ädalavahetusel kippus mulle köha peale. Palavikku polnud, halba enesetunnet ka mitte, kuid bussi astudes panin ikka maski ette. Olime sõidukis ühe mustanahalisest kaasreisijaga ainukesed maskimehed. 

JUHTKIRI: Haiguste ees on kõik võrdsed

JUHTKIRI: Haiguste ees on kõik võrdsed

Järjest jõudis meieni kaks uudist. Esiteks, et linn ja riik ehitavad vaatamata majanduskriisile siiski valmis 500 mln eurot maksva Tallinna haigla. Ja teine uudis on see, et maailma supervõimu juht, USA president koos abikaasaga on haigestunud koroonaviirushaigusesse.

JUHTKIRI: Vastuolude võrgust välja

JUHTKIRI: Vastuolude võrgust välja

Pööraseid ja üksteisele vastukäivaid väiteid on koroona kohta kostnud terviseametist kevadest saadik. Klassikaks on saanud sõnum "lapsed koroonaviirust ei levita", millele vastandub "koolid on nakatumise taimelava". Maskikandmise üle käib mokalaat pikki kuid. 

Rattasõit kannab endas rohelist mõtteviisi
Arvamus Keskkond

Rattasõit kannab endas rohelist mõtteviisi (1)

"Me ei saa muuta ilma, kui me rattaga sõidame, kuid saame valida, kas soovime elada Euroopa rohelises pealinnas ning kas oleme sellesse valmis ka ise panustama. Minu kogemus on, et Tallinnas saab rattaga sõita ning eriti populaarne on see Nõmmel," kirjutab arvamusloos Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis. 

JUHTKIRI: Laseme issid klubist koju

JUHTKIRI: Laseme issid klubist koju

Üks vanalinna elanik kurtis Pealinna ajakirjanikule ohates, kuidas nädalavahetustel on käinud kella neljani hommikul niisugune tümakas, et pole võimalik magada. Kuigi politsei on alkoholi müügi aega piiranud, jauravad purjutajad sellest hoolimata edasi. 

Lauri Laats: Kaljulaidi teemaks on teostamatu

Lauri Laats: Kaljulaidi teemaks on teostamatu

"Sotside Tallinna piirkonna juht Raimond Kaljulaid tahab pealinna teed maksu alla panna, et sellega aastas 20 miljonit eurot teenida. Lisatulu linnaeelarvele on alati meeldiv, kuid kahjuks tuleb see idee juba eos maha kanda. Miks nii?" kirjutab arvamusloos Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats.

 

JUHTKIRI: Hoidkem ennast ja Eesti südant

JUHTKIRI: Hoidkem ennast ja Eesti südant

Kui Tallinna linnavalitsus otsustas viia koolid üle osalisele distantsõppele, tabas seda sammu nii mõnigi kriitikanool,  teiste hulgas õiguskantsler Ülle Madiselt. Seda nimetati üldiselt ülereageerimiseks. Madise lisas muuhulgas, et  Tallinna linnavalitsus oleks tohtinud anda suunised koolid osalisele kaugõppele üleviimise kohta ainult teaduslike põhjendustega.

Joomine majandust ei päästa

Joomine majandust ei päästa (1)

Alkoholi müügi aeg on otseselt seotud alkoholi tarbimisega seotud vigastuste ja vägivaldsete kuritegude arvuga. Aasta tagasi alanud arutelud alkoholimüügi öiseks piiramiseks Tallinna meelelahutusasutustes pidid juba kevadel volikokku jõudma. 

JUHTKIRI: Hoides ja hoolides

JUHTKIRI: Hoides ja hoolides

Septembri avanädal tõi kaasa nii mõnegi emotsionaalse hetke – ja seda küllap paljudele emadele oma veel suviselt jumekaid lapsi üle mitme kuu taas kooli saates. Praegu ei tea meist keegi, kauaks jagub kaaslaste ja õpetajatega lähedalt suhtlemise rõõmu. 

JÄRVELAID: mulle jäid lahendada täitmata lubadused

JÄRVELAID: mulle jäid lahendada täitmata lubadused

"Meile on oluline, mida nt Kalamaja, Sitsi või Kopli elanikud ühest või teisest küsimusest arvavad. Seetõttu ongi meil käidavatesse kohtadesse üles seatud linnaosavanema välikabinet ajal, kui inimesed tulevad töölt," rääkis Põhja-Tallinna linnaosavanem Peeter Järvelaid. 

JUHTKIRI: Harimatus toidab mõttetut protesti

JUHTKIRI: Harimatus toidab mõttetut protesti (3)

Viimasel ajal oleme hakanud elama protestide keerises. Sõda ja nälga justnagu pole, paljud räägivad, et Eestis pole kunagi nii hea elu olnud. Ometi on ka meie kõrval neid, kes pole millegagi rahul, ja see rahulolematus peegeldub tenekord  igasugustes veidrates uskumustes.  

JUHTKIRI: Tarbimishullus või kooskõla

JUHTKIRI: Tarbimishullus või kooskõla

Kuigi ametliku maailmakoristuspäevani on veel mõni nädal, tõmbasid pealinlased kindad kätte ning koristasid koos linnapeaga sigaretikonisid juba eelmisel nädalal, mil alguse sai konireostusele tähelepanu juhtimise kampaania.

JUHTKIRI: Samm inimlähedase arstiabi poole

JUHTKIRI: Samm inimlähedase arstiabi poole (1)

Tänavu läheb katsetamisele projekt, kus haigetel lastel hakkab kodus käima eraldi arstibrigaad, kuhu lisaks kiirabitehnikule kuulub lastearst või üldarst. Praegu peaks haigeid lapsi käima kodus läbi vaatamas perearst, kuid nood ei soovi tavaliselt seda teha. 

Neivelt: Kredexist võiks saada uus arengupank

Neivelt: Kredexist võiks saada uus arengupank

"Kredexi portfelli baasilt saaks luua panga ja panga saab kahe-kolme aasta pärast börsile viia. Portfell hinnatakse turuhinda ja müüdaks uuele pangale. Uues pangas kuuluks riigile alla poole aktsiatest. Ülejäänu müüdaks börsil meie inimestele ja ettevõtetele. Börsile tekkiks tõeline rahvaaktsia," kirjutab Indrek Neivelt oma sotsiaalmeedia postituses. Pealinn avaldab selle muutmata kujul.

Karilaid soovib EKRE-le kiiremat küpsemist

Karilaid soovib EKRE-le kiiremat küpsemist (2)

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid soovib laupäeval kogunenud EKRE kongressi foonil koalitsioonipartnerile kiiremat küpsemist. "EKRE kongress mõjus täna operetlikult naljakalt, oluline, et sellised unistused ei muutuks realiseerudes halenaljakaks. kirjutas Karilaid sotsiaalmeedias. "Soovin koalitsioonipartnerile kiiremat küpsemist. Kõned tõestasid, et vähemalt juhi vahetamine oli õigustatud."

Martin: sissetulek jäi samaks

Martin: sissetulek jäi samaks

"Elasime kriisi üle ja tegime oma tööd nagu ikka. Minu sugulaste ja tuttavate seas jäid mõned töötuks," rääkis 37-aastane Martin, kuidas koroonakriis mõjutas tema ja ta lähedaste elusid.

 

Riibe vastab: millised võimalused on Kristiines suvel välitreeningplatsidel?

Riibe vastab: millised võimalused on Kristiines suvel välitreeningplatsidel?

"Kristiine linnaosa parkidesse ja korterelamute hoovidesse on rajatud mitmele poole avalikud välitreeningsaalid, mis pakuvad linnaruumis kohta aktiivseks puhkuseks ja suhtlemiseks. Kuna käesoleval suvel veedavad paljud inimesed aega linnas, siis oleme saanud elanikelt küsimusi nii mänguväljakute kui ka välitreeningplatside võimaluste kohta," kijutab arvamusloos Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe.

JUHTKIRI: abi raskel ajal

JUHTKIRI: abi raskel ajal (1)

Kui Eesti kirjandusklassikast laenata, siis nüüd on aja, saatuse või Suure Õpetaja poolt meile ette antud rehkendusest pool ära tehtud. Aga teise poole tegemisest me kindlasti ei pääse. Saime ühiste pingutustega koroonakriisi selgroo murtud, kuid majanduskriisi murdmine ootab alles ees. 

Peeter Järvelaid: relv on loodud tapmiseks

Peeter Järvelaid: relv on loodud tapmiseks (1)

"See kõlab võib-olla jubedalt, aga mul on vahepeal tunne, et tänane noorus ja tänane ühiskond on harjunud niivõrd arvutimängudega, kus kogu aeg vajutatakse klahvile ja tapmine - on mäng," kommenteeris Põhja-Tallinna linnaosa vanem Peeter Järvelaid Lihula tapatööd.

JUHTKIRI: aja lapsed suveks õue!

JUHTKIRI: aja lapsed suveks õue!

Mäletan oma noorusajast, et suvel ei saanud ega tahtnudki naljalt toas olla. Pool sajandit tagasi polnud ühtegi mõistlikku ahvatlust, mis oleks meid seal kinni hoidnud. Väljas oli ju nii palju tegemist. Vaja rattaga kõik rajad läbi sõita, treeningutel käia, ja nii kui ujumisvesi juba üle 15 kraadi tõusis, siis sulpsti sisse hüpata. Ei tundunud külm vesi ega õhk.

Eesti turismisektori langus süvenes aprillis järsult

Eesti turismisektori langus süvenes aprillis järsult

"Käesoleva kriisi ajal kehtestatud reisimispiirangud, distantseerumisnõuded aga ka inimeste ebakindlus reisimise suhtes on andnud kogu maailmas ühe tugevaima löögi turismisektorile, sealhulgas majutusele. Aprillis vähenes majutatute arv Eestis 95%," kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.

JUHTKIRI: Kallis kodu või läbisõiduhoov?

JUHTKIRI: Kallis kodu või läbisõiduhoov? (2)

Tihti on vanalinna majas neljandik kuni viiendik kortereid lühimajutuse päralt. Elanikud sinna enam kortereid ei osta, vaid kipuvad välja kolima, sest nende kodu meenutab hotelli. Asetagem end läbikäiguhoovist elaniku olukorda, ega ei tahaks ju sellises majas kodu omada. 

JUHTKIRI: Facebook jääb malevale alla

JUHTKIRI: Facebook jääb malevale alla

Malev on noorele inimesele koht, kus ta saab eluks olulise tööõppe. Vanematest kaugel olemine aitab ka iseseisvuda, see sunnib noort inimest iseendaga hakkama saama. Malevas peab noor eakaaslastega näost-näkku suhtlema, mis võib olla tänapäeva suhtlusvõrgustunud noortele ebamugav, kuid äärmiselt vajalik, et täiskasvanute maailmas hakkama saada. 

JUHTKIRI: Koroonakriisi õppetunnid

JUHTKIRI: Koroonakriisi õppetunnid (3)

Tänasest on eriolukord läbi. Mida möödunud kahest kuust õppida võiks? Kõigepealt seda, et Eestit ei saa võtta kui turvalist nurgakest maailmas. Paradoksaalselt on meil lõpmatult räägitud üleilmastumise paratamatusest, samas oleme ise harjunud Eestist mõtlema kui eraldatud ja kaitstud maast.

Statistikaamet: keskmiselt said kõige vähem lapsi Tallinna naised
Arvamus Pere Eesti

Statistikaamet: keskmiselt said kõige vähem lapsi Tallinna naised

"Keskmiselt said kõige vähem lapsi Tallinna naised. Pealinn on seejuures teistest maakondadest ja linnadest pikalt maas: kui summaarne sündimuskordaja Eestis on ligi 1,7 ja Tartumaal koguni 2,3 last naise kohta, siis Tallinna tase jäi 1,4 juurde," kirjutab statistikaameti juhtivanalüütik Alis Tammur.

JUHTKIRI: Rekordid väärivad purustamist

JUHTKIRI: Rekordid väärivad purustamist

Tallinna päeva etteütlus laseb emakeeleteadmisi värskendada. Näiteks millal ikkagi tasub kasutada võõrsõna ning millal käib sõna väikese, millal suure algustähega? Me kohtame pidevalt võõrkeelseid väljendeid, kuid igipõline kunst on olnud nad vajadusel mõnusalt omakeelsete sõnadega asendada.

Laadimine...Laadimine...