Arvamus

JUHTKIRI: Miljon arendusele, mille saad niisama?

JUHTKIRI: Miljon arendusele, mille saad niisama? (1)

Teatavasti ripub õhus kahtlustus, et suurärimees Hillar Teder soovis Keskerakonnale annetada miljon eurot. Vastutasuks pidanuks Keskerakonna nüüdseks ametist taandunud peasekretär Mihhail Korb osutama teene Hillar Tederiga seotud Porto Franco arendusele.

Urmas Mardi: tülisid tekitab kodus suitsetamine

Urmas Mardi: tülisid tekitab kodus suitsetamine (1)

"Tüli tekitab kodus suitsetamine. Kui näiteks ühes kortermajas sellega varem muret polnud, siis pärast maja ventilatsioonisüsteemi renoveerimist hakkab suitsuhais ühest korterist teise levima," vastas korteriühistute liidu juhatuse liige Urmas Mardi, mis ühes suures majas koos elades inimestele kõige rohkem tüli tekitab.

JUHTKIRI: Ole ise looja!

JUHTKIRI: Ole ise looja!

Kui Tallinnas paks lumi maha sadas, avanes mulle kesklinnas vahva vaatepilt. Ühel kitsukesel tänaval käis väikese puumaja ees vilgas lumekoristusmöll – noorem naine reipalt suure lumelabidaga ees, pisike põnn väikese labidaga rõõmsalt järel vehkimas. Ja naabrinaine või vanaema seal kõrval juttu puhumas. 

REPLIIK: perepäev kelgumäel oli nagu enesetapukursus!

REPLIIK: perepäev kelgumäel oli nagu enesetapukursus!

Tallinna lauluväljakul tekkinud kelgutamisvõimalus meelitas nädalavahetusel lumme lustima niipalju pealinlasi, et lauluväljaku mäenõlv oli kelgutajatest umbes ning paljudel ununes nii distantsi hoidmine kui ka tavapärased mäest üles-alla liikumise põhireeglid.

Lauri Laats: kas perearstide süsteem on kokku kukkumas?

Lauri Laats: kas perearstide süsteem on kokku kukkumas?

"Meditsiin ja tervishoid said möödunud aastal ohtralt tähelepanu ning samas rütmis peame jätkama ka nüüd. Sedapuhku ei tule aga juttu ainult koroonakriisist ning sellega seonduvatest probleemidest meditsiinile, vaid taas tuleb fookusesse tuua perearsti süsteem ning ennekõike keeruline olukord Mustamäel," kirjutab arvamusloos Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats.

JUHTKIRI: Tervema  homse nimel

JUHTKIRI: Tervema homse nimel

Pikaleveninud talvevaheajalt igatsevad koolimajja sõprade seltsi ka suurimad seanahavedajad. Paljud õhkavad oma hobide järele. Kaua sa ikka kelgutad või kaubanduskeskuses hängid, tahaks ka savi voolima või maadlusmatile mürama. 

Mihkel Nestor: majandus trotsib viirust

Mihkel Nestor: majandus trotsib viirust

"Erinevalt kevadest, on suuremad majandussektorid suutnud vaatamata viiruse teisele lainele näidata üllatavalt häid tulemusi. Nii näib majandus kohanevat koroonaviirusega olenemata sellest, millal vaktsineerimine massideni jõuab," kirjutab SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor.

JUHTKIRI: Maskide kandmise ja langemise aasta

JUHTKIRI: Maskide kandmise ja langemise aasta (1)

Lõppeva aasta ühe parema uudise võib kokku võtta mõne sõnaga: Tallinn ehitab ega peatu. See võib tunduda abstraktsena, aga tegelikult puudutavad need mõned sõnad kõige otsesemalt iga linlast ja kaudsemalt iga eestimaalast. Kriisi vaadatakse pigem kui võimalust ehitamine suuremalt ette võtta, sest muuhulgas on linnal tänu heale reitingule võimalus soodsalt laenu saada. 

Märkame noori rohkem!

Märkame noori rohkem!

"Oh, saaks see õudne aeg juba läbi, enam ei jaksa!" Inimestega suheldes kuuleb sellist ohkamist aina rohkem. Kui koroonapuhang suve hakul leebus, oli tunda suurt vabanemist ja paari lühikese kuu jooksul elasid paljud lootuses, et Covid-19 teine laine Eestimaale ei jõua. Aga jõudis! Veel hirmutavamana kui esimene kord.

JUHTKIRI: Koroona kui aususe proovikivi

JUHTKIRI: Koroona kui aususe proovikivi

Koroona paneb proovile kõigi Eesti inimeste aususe ja ka vastutusvõime. Kas inimesed on nõus ühise hüve nimel pingutama, nõus loobuma teatud vabadustest ja naudingutest, või on neile tähtsaimad isiklikud huvid? Koroona on mitmes mõttes justkui uus vabadusvõitlus. 

JUHTKIRI: Ära iial loobu võitlemast!

JUHTKIRI: Ära iial loobu võitlemast!

Uudised, mis koroonarindelt tulevad, pole just meeldivad. Uus viiruselaine ei külvanud ainult haigust meie ümber, vaid jättis ja jätab veel lähemas tulevikuski hulga inimesi ilma oma tööst ja sissetulekust. Sellest räägitakse palju vähem kui kiretutest haigestumisnumbritest. Kui koolid pannakse pausile, siis on ka lapsevanematel lisakohustused, mida kevadel juba prooviti ja mis takistasid igapäevatöö tegemist.

JUHTKIRI: Majandust tuleb puhastada – nagu käsigi

JUHTKIRI: Majandust tuleb puhastada – nagu käsigi

Praegune kriisiaeg annab põhjust rääkida lisaks käte hügieenile rahandus- ja majandushügieenist. Ilmselt on paljud pered seoses kriisiga enda eelarve puhastusprotseduuri juba ära teinud. Pangaväljavõtet silmitsedes imestatakse ka ise, kui palju leidub seal ebaolulist pudi-padi.

Tallinn: kultuurselt ja kainestavalt suurlinna tulede säras

Tallinn: kultuurselt ja kainestavalt suurlinna tulede säras

Pealinna ja suurima omavalitsusena on Tallinnal võimalus olla käitumiskultuuri muutmisel teenäitaja. Nii oli ka kauplustes alkoholimüügi kellaajaliste piirangute puhul, kui räägiti kõikvõimalikest halbadest tagajärgedest. Tagasi vaadates saame tõdeda, et kauplustes alkoholi kella-ajaline müügipiirang mõjus tegelikult hästi ja öiste korrarikkumiste hulk vähenes. 

JUHTKIRI: Andekus või erivajadus?

JUHTKIRI: Andekus või erivajadus?

"Mind täiega vihastavad e-koolis lapse õpetaja hüsteerilised märkused stiilis "Jälle vahtis tunni ajal aknast välja!"," pahvatas tuttava teismelise ema vestlushoos. "Tahaks sellele kuivikust õpetajale vastata: aga vaadake oma tund üle – järelikult see ongi igav, kui puulehtede kukkumine akna taga tundub lapsele põnevam!"

JUHTKIRI: Kindel linn, mis ehitab

JUHTKIRI: Kindel linn, mis ehitab

Tallinna järgmise aasta eelarvet võib julgelt nimetada tervise ja ehitamise eelarveks. Või julge ehitamise ja tervise eelarveks. Praeguse viirusekriisi taustal püüab linn toetada nõrgemaid ja abivajajaid ning muuta sportimist ja looduses liikumist linlaste hulgas popimaks.

Majandusanalüütik: uued piirangud, uus kriis?

Majandusanalüütik: uued piirangud, uus kriis?

"Vaatamata lootusele, et kevadisi ränkasid piiranguid suudetakse sügisel vältida, on suur osa Euroopast taas oma ühiskonda ja majandust lukku keeramas. Vältimatult toob see endaga kaasa majanduslanguse uue süvenemise," kirjutab SEB majandusanalüütik Mihkel Nestor.

JUHTKIRI: Et lumest valli veeretamine jääks ära

JUHTKIRI: Et lumest valli veeretamine jääks ära

Kõik, kes on pidanud talvel oma majaesist kõnniteed lumest puhtaks rookima, teavad, et mõnikord tuleb seda teha mitu korda päevas. Esmalt hommikul vara, et täita linna nõuet kõnnitee hommikuse tööleruttamise ajaks korda seada, ja siis kohe pärast seda, kui sahk on oma suure lumevalli sõiduteelt puhastatud kõnniteele lükanud. 

JUHTKIRI: Hea on teada, et arst on tulemas!

JUHTKIRI: Hea on teada, et arst on tulemas!

Te ju teate seda kaadrit filmist "Kevade", kus Arno kõrges palavikus sonib. Kõigi aegade Eesti parimaks mängufilmiks valitud linateoses tajub vaataja selles stseenis lausa füüsiliselt lapse kannatust ning voodi kõrval istuva ema hingevalu. 

JUHTKIRI: Puude taga on linn

JUHTKIRI: Puude taga on linn

Midagi ei saa justnagu olla korraga puudu ja üle. Tallinnas kasvavate puudega aga just nii näikse olevat. Leidub keskkonnahoidlikke linnakodanikke, kelle arvates Tallinnas võetakse liiga palju puid maha. Mõnigi arborist seevastu leiab, et ohtlikke puid võiks raiuda hoopis hoogsamalt.

JUHTKIRI: Raske maskikandmise vajadus

JUHTKIRI: Raske maskikandmise vajadus

Nädalavahetusel ädalavahetusel kippus mulle köha peale. Palavikku polnud, halba enesetunnet ka mitte, kuid bussi astudes panin ikka maski ette. Olime sõidukis ühe mustanahalisest kaasreisijaga ainukesed maskimehed. 

JUHTKIRI: Haiguste ees on kõik võrdsed

JUHTKIRI: Haiguste ees on kõik võrdsed

Järjest jõudis meieni kaks uudist. Esiteks, et linn ja riik ehitavad vaatamata majanduskriisile siiski valmis 500 mln eurot maksva Tallinna haigla. Ja teine uudis on see, et maailma supervõimu juht, USA president koos abikaasaga on haigestunud koroonaviirushaigusesse.

JUHTKIRI: Vastuolude võrgust välja

JUHTKIRI: Vastuolude võrgust välja

Pööraseid ja üksteisele vastukäivaid väiteid on koroona kohta kostnud terviseametist kevadest saadik. Klassikaks on saanud sõnum "lapsed koroonaviirust ei levita", millele vastandub "koolid on nakatumise taimelava". Maskikandmise üle käib mokalaat pikki kuid. 

Rattasõit kannab endas rohelist mõtteviisi
Arvamus Keskkond

Rattasõit kannab endas rohelist mõtteviisi (1)

"Me ei saa muuta ilma, kui me rattaga sõidame, kuid saame valida, kas soovime elada Euroopa rohelises pealinnas ning kas oleme sellesse valmis ka ise panustama. Minu kogemus on, et Tallinnas saab rattaga sõita ning eriti populaarne on see Nõmmel," kirjutab arvamusloos Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis. 

JUHTKIRI: Laseme issid klubist koju

JUHTKIRI: Laseme issid klubist koju

Üks vanalinna elanik kurtis Pealinna ajakirjanikule ohates, kuidas nädalavahetustel on käinud kella neljani hommikul niisugune tümakas, et pole võimalik magada. Kuigi politsei on alkoholi müügi aega piiranud, jauravad purjutajad sellest hoolimata edasi. 

Lauri Laats: Kaljulaidi teemaks on teostamatu

Lauri Laats: Kaljulaidi teemaks on teostamatu

"Sotside Tallinna piirkonna juht Raimond Kaljulaid tahab pealinna teed maksu alla panna, et sellega aastas 20 miljonit eurot teenida. Lisatulu linnaeelarvele on alati meeldiv, kuid kahjuks tuleb see idee juba eos maha kanda. Miks nii?" kirjutab arvamusloos Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats.

 

JUHTKIRI: Hoidkem ennast ja Eesti südant

JUHTKIRI: Hoidkem ennast ja Eesti südant

Kui Tallinna linnavalitsus otsustas viia koolid üle osalisele distantsõppele, tabas seda sammu nii mõnigi kriitikanool,  teiste hulgas õiguskantsler Ülle Madiselt. Seda nimetati üldiselt ülereageerimiseks. Madise lisas muuhulgas, et  Tallinna linnavalitsus oleks tohtinud anda suunised koolid osalisele kaugõppele üleviimise kohta ainult teaduslike põhjendustega.

Joomine majandust ei päästa

Joomine majandust ei päästa (1)

Alkoholi müügi aeg on otseselt seotud alkoholi tarbimisega seotud vigastuste ja vägivaldsete kuritegude arvuga. Aasta tagasi alanud arutelud alkoholimüügi öiseks piiramiseks Tallinna meelelahutusasutustes pidid juba kevadel volikokku jõudma. 

JUHTKIRI: Hoides ja hoolides

JUHTKIRI: Hoides ja hoolides

Septembri avanädal tõi kaasa nii mõnegi emotsionaalse hetke – ja seda küllap paljudele emadele oma veel suviselt jumekaid lapsi üle mitme kuu taas kooli saates. Praegu ei tea meist keegi, kauaks jagub kaaslaste ja õpetajatega lähedalt suhtlemise rõõmu. 

JÄRVELAID: mulle jäid lahendada täitmata lubadused

JÄRVELAID: mulle jäid lahendada täitmata lubadused

"Meile on oluline, mida nt Kalamaja, Sitsi või Kopli elanikud ühest või teisest küsimusest arvavad. Seetõttu ongi meil käidavatesse kohtadesse üles seatud linnaosavanema välikabinet ajal, kui inimesed tulevad töölt," rääkis Põhja-Tallinna linnaosavanem Peeter Järvelaid. 

JUHTKIRI: Harimatus toidab mõttetut protesti

JUHTKIRI: Harimatus toidab mõttetut protesti (3)

Viimasel ajal oleme hakanud elama protestide keerises. Sõda ja nälga justnagu pole, paljud räägivad, et Eestis pole kunagi nii hea elu olnud. Ometi on ka meie kõrval neid, kes pole millegagi rahul, ja see rahulolematus peegeldub tenekord  igasugustes veidrates uskumustes.  

JUHTKIRI: Tarbimishullus või kooskõla

JUHTKIRI: Tarbimishullus või kooskõla

Kuigi ametliku maailmakoristuspäevani on veel mõni nädal, tõmbasid pealinlased kindad kätte ning koristasid koos linnapeaga sigaretikonisid juba eelmisel nädalal, mil alguse sai konireostusele tähelepanu juhtimise kampaania.

JUHTKIRI: Samm inimlähedase arstiabi poole

JUHTKIRI: Samm inimlähedase arstiabi poole (1)

Tänavu läheb katsetamisele projekt, kus haigetel lastel hakkab kodus käima eraldi arstibrigaad, kuhu lisaks kiirabitehnikule kuulub lastearst või üldarst. Praegu peaks haigeid lapsi käima kodus läbi vaatamas perearst, kuid nood ei soovi tavaliselt seda teha. 

Neivelt: Kredexist võiks saada uus arengupank

Neivelt: Kredexist võiks saada uus arengupank

"Kredexi portfelli baasilt saaks luua panga ja panga saab kahe-kolme aasta pärast börsile viia. Portfell hinnatakse turuhinda ja müüdaks uuele pangale. Uues pangas kuuluks riigile alla poole aktsiatest. Ülejäänu müüdaks börsil meie inimestele ja ettevõtetele. Börsile tekkiks tõeline rahvaaktsia," kirjutab Indrek Neivelt oma sotsiaalmeedia postituses. Pealinn avaldab selle muutmata kujul.

Karilaid soovib EKRE-le kiiremat küpsemist

Karilaid soovib EKRE-le kiiremat küpsemist (2)

Keskerakonna aseesimees Jaanus Karilaid soovib laupäeval kogunenud EKRE kongressi foonil koalitsioonipartnerile kiiremat küpsemist. "EKRE kongress mõjus täna operetlikult naljakalt, oluline, et sellised unistused ei muutuks realiseerudes halenaljakaks. kirjutas Karilaid sotsiaalmeedias. "Soovin koalitsioonipartnerile kiiremat küpsemist. Kõned tõestasid, et vähemalt juhi vahetamine oli õigustatud."

Martin: sissetulek jäi samaks

Martin: sissetulek jäi samaks

"Elasime kriisi üle ja tegime oma tööd nagu ikka. Minu sugulaste ja tuttavate seas jäid mõned töötuks," rääkis 37-aastane Martin, kuidas koroonakriis mõjutas tema ja ta lähedaste elusid.

 

Riibe vastab: millised võimalused on Kristiines suvel välitreeningplatsidel?

Riibe vastab: millised võimalused on Kristiines suvel välitreeningplatsidel?

"Kristiine linnaosa parkidesse ja korterelamute hoovidesse on rajatud mitmele poole avalikud välitreeningsaalid, mis pakuvad linnaruumis kohta aktiivseks puhkuseks ja suhtlemiseks. Kuna käesoleval suvel veedavad paljud inimesed aega linnas, siis oleme saanud elanikelt küsimusi nii mänguväljakute kui ka välitreeningplatside võimaluste kohta," kijutab arvamusloos Kristiine linnaosa vanem Jaanus Riibe.

JUHTKIRI: abi raskel ajal

JUHTKIRI: abi raskel ajal (1)

Kui Eesti kirjandusklassikast laenata, siis nüüd on aja, saatuse või Suure Õpetaja poolt meile ette antud rehkendusest pool ära tehtud. Aga teise poole tegemisest me kindlasti ei pääse. Saime ühiste pingutustega koroonakriisi selgroo murtud, kuid majanduskriisi murdmine ootab alles ees. 

Peeter Järvelaid: relv on loodud tapmiseks

Peeter Järvelaid: relv on loodud tapmiseks (1)

"See kõlab võib-olla jubedalt, aga mul on vahepeal tunne, et tänane noorus ja tänane ühiskond on harjunud niivõrd arvutimängudega, kus kogu aeg vajutatakse klahvile ja tapmine - on mäng," kommenteeris Põhja-Tallinna linnaosa vanem Peeter Järvelaid Lihula tapatööd.

JUHTKIRI: aja lapsed suveks õue!

JUHTKIRI: aja lapsed suveks õue!

Mäletan oma noorusajast, et suvel ei saanud ega tahtnudki naljalt toas olla. Pool sajandit tagasi polnud ühtegi mõistlikku ahvatlust, mis oleks meid seal kinni hoidnud. Väljas oli ju nii palju tegemist. Vaja rattaga kõik rajad läbi sõita, treeningutel käia, ja nii kui ujumisvesi juba üle 15 kraadi tõusis, siis sulpsti sisse hüpata. Ei tundunud külm vesi ega õhk.

Eesti turismisektori langus süvenes aprillis järsult

Eesti turismisektori langus süvenes aprillis järsult

"Käesoleva kriisi ajal kehtestatud reisimispiirangud, distantseerumisnõuded aga ka inimeste ebakindlus reisimise suhtes on andnud kogu maailmas ühe tugevaima löögi turismisektorile, sealhulgas majutusele. Aprillis vähenes majutatute arv Eestis 95%," kirjutab Swedbanki peaökonomist Tõnu Mertsina.

JUHTKIRI: Kallis kodu või läbisõiduhoov?

JUHTKIRI: Kallis kodu või läbisõiduhoov? (2)

Tihti on vanalinna majas neljandik kuni viiendik kortereid lühimajutuse päralt. Elanikud sinna enam kortereid ei osta, vaid kipuvad välja kolima, sest nende kodu meenutab hotelli. Asetagem end läbikäiguhoovist elaniku olukorda, ega ei tahaks ju sellises majas kodu omada. 

JUHTKIRI: Facebook jääb malevale alla

JUHTKIRI: Facebook jääb malevale alla

Malev on noorele inimesele koht, kus ta saab eluks olulise tööõppe. Vanematest kaugel olemine aitab ka iseseisvuda, see sunnib noort inimest iseendaga hakkama saama. Malevas peab noor eakaaslastega näost-näkku suhtlema, mis võib olla tänapäeva suhtlusvõrgustunud noortele ebamugav, kuid äärmiselt vajalik, et täiskasvanute maailmas hakkama saada. 

JUHTKIRI: Koroonakriisi õppetunnid

JUHTKIRI: Koroonakriisi õppetunnid (3)

Tänasest on eriolukord läbi. Mida möödunud kahest kuust õppida võiks? Kõigepealt seda, et Eestit ei saa võtta kui turvalist nurgakest maailmas. Paradoksaalselt on meil lõpmatult räägitud üleilmastumise paratamatusest, samas oleme ise harjunud Eestist mõtlema kui eraldatud ja kaitstud maast.

Statistikaamet: keskmiselt said kõige vähem lapsi Tallinna naised
Arvamus Pere Eesti

Statistikaamet: keskmiselt said kõige vähem lapsi Tallinna naised

"Keskmiselt said kõige vähem lapsi Tallinna naised. Pealinn on seejuures teistest maakondadest ja linnadest pikalt maas: kui summaarne sündimuskordaja Eestis on ligi 1,7 ja Tartumaal koguni 2,3 last naise kohta, siis Tallinna tase jäi 1,4 juurde," kirjutab statistikaameti juhtivanalüütik Alis Tammur.

JUHTKIRI: Rekordid väärivad purustamist

JUHTKIRI: Rekordid väärivad purustamist

Tallinna päeva etteütlus laseb emakeeleteadmisi värskendada. Näiteks millal ikkagi tasub kasutada võõrsõna ning millal käib sõna väikese, millal suure algustähega? Me kohtame pidevalt võõrkeelseid väljendeid, kuid igipõline kunst on olnud nad vajadusel mõnusalt omakeelsete sõnadega asendada.

JUHTKIRI: Millal maksad memme vaeva?

JUHTKIRI: Millal maksad memme vaeva?

Millal maksad memme vaeva? Nii küsib kõigile tuntud rahvalulu salm. Nii küsivad ka mitmed nõudlikud kolumnistid emadepäeva eel. Guugeldage ja näete, kui palju seda lauset on kasutatud. On kurb, kui mõtleme emale ainult emadepäeval. Peaksime seda tegema iga päev, kuni ema veel elab.

Peterson: piirid peavad avanema ettevaatlikult
Arvamus Eesti

Peterson: piirid peavad avanema ettevaatlikult (4)

"Tööjõu liikuvuse osas on piiride avamine kindlasti positiivne uudis, ent seda tuleb teha ettevaatlikult," ütles Ametiühingute Liidu tegevjuht Peep Peterson. "Usalduse taastamine võtab kindlasti aega," tõdes Peterson. "Kiiret efekti ei pruugi piiride avamisel olla." 

Abilinnapea Klandorf: hooli teistest ka jala käies või rattaga sõites!

Abilinnapea Klandorf: hooli teistest ka jala käies või rattaga sõites!

"Uurides jalgratturite ja jalakäijate kohustusi liiklusseaduses, võib kergesti sattuda segadusse. Seaduses seisab justkui, et jalgrattur võib liigelda vaid jalakäija kiirusega ja sõidutee ületamist on parem üldse vältida. Sageli rõhutatakse sedagi, et nõrgem pool jääb liiklusõnnetuses alati suurimaks kannatajaks," kirjutab abilinnapea Kalle Klandorf.

JUHTKIRI: Inimesed sõdurisinelis

JUHTKIRI: Inimesed sõdurisinelis

Jüripäeval, 23. aprillil, tähistati taas veteranipäeva, ehkki praeguse ajaga sobivalt vaikselt. See päev on mõeldud sõjaväelastele ja nende peredele, kes käinud välismissioonidel – nõnda nagu ametlikult väljendatakse, tõstmas "Eesti julgeolekut ja rahvusvahelist tõsiseltvõetavust". 

JUHTKIRI: Raskel ajal tulevad välja tõeliselt lahked südamed

JUHTKIRI: Raskel ajal tulevad välja tõeliselt lahked südamed

ÜRO andmeil läheb raisku ligikaudu kolmandik kogu maailmas toodetud toidust, mis kasvanud Hiina riigi suurusel maa-alal. Sellega on raisatud ka näiteks ligi neljandik põllumajandusveest. Meil jääb suuremates toidukauplustes maha müümata keskmiselt ligi 128 toidukilo päevas. 

Naiste ja meeste ajakasutus – aeg kaob, rollid jäävad?

Naiste ja meeste ajakasutus – aeg kaob, rollid jäävad?

"Ühiskonnas on juba aastaid olnud teemaks töö ja pereelu ühitamine. Praeguses eriolukorras on kodust saanud töökoht ja vastupidi ning inimeste rollid kipuvad segunema. Naised peavad jätkuvalt justkui Hunt Kriimsilmad üheksat ametit, aga kuidas on see aastatega muutunud ja milline on meeste roll?" küsivad statistikaameti juhtivanalüütik Marin Tasuja ja meediasuhete juht Kadri Kütt.

JUHTKIRI: Politsei vajab abipolitseid

JUHTKIRI: Politsei vajab abipolitseid

Tavalisel ajal ei paista mõnigi poliitiline valeotsus või otsustamatus alati silmagi, küll aga kriisides. Kui aastate viisi räägiti vajadusest anda mupo ametnikele volitusi juurde, ei osanud selle otsuse poliitilised pidurdajad muidugi praegu toimuvat ette näha. 

VIDEO! Turvatunde loomiseks tuleb teha kõik, mis võimalik

VIDEO! Turvatunde loomiseks tuleb teha kõik, mis võimalik

"Mupole ja teistele omavalitsuse korrakaitsjatele tuleb anda lisavolitusi, et kergendada niigi ülekoormatud politsei tööd. Sama arvab siseministeeriumi asekantsler Veiko Kommusaar, kes leidis möödunud nädalal meedias, et praeguses olukorras on see eriti aktuaalne," kirjutab arvamusloos Tallinna abilinnapea Kalle Klandorf.

VIDEO! KALLE KLANDORF: Praeguses olukorras tuleb kaasata kõik jõud, et turvatunne oleks võimalikult tugev

VIDEO! KALLE KLANDORF: Praeguses olukorras tuleb kaasata kõik jõud, et turvatunne oleks võimalikult tugev (11)

Mupole ja teistele kohaliku omavalitsuse korrakaitsjatele tuleb juurde anda lisavolitusi, et kergendada niigi ülekoormatud politsei töökoormust, kirjutab abilinnapea Kalle Klandorf. "Seda sama arvab Siseministeeriumi asekantsler Veiko Kommusaar, kes avaldas möödunud nädalal meedias, et praeguses olukorras on see eriti aktuaalne. Mupole lisavolituste andmine oleks tõepoolest nii ratsionaalne kui mõistlik."  

Kas rajame Hukkunud  Koroonaohvri hotelli?

Kas rajame Hukkunud Koroonaohvri hotelli?

Kuna hotellid on tühjad, võiks riik mõne neist rendile võtta. Nimetada morbiidse nimega ja paigutada sina järelevalve alla mõneks ajaks inimesed, kes rikuvad karantiini nõuet. Tõenäoliselt mõjuks see paremini kui võimalus saada kuni 2000 eurot trahvi.

Kriisi õppetund: eelistagem eestimaist

Kriisi õppetund: eelistagem eestimaist (1)

Praegu võib vaid kurva muigega tagasi vaadata ajale, mil Eesti unistus seisnes Skandinaavia pangalt saadud kodulaenus, sellelt samalt pangalt liisitud ja hinnalt vaeseks tegevas autos, uusimates IT-vidinates ja einetes mainekates restoranides.

Lauri Laats: uute väärtuste loomise aeg

Lauri Laats: uute väärtuste loomise aeg

"Seda, et teise aastatuhande teine kümnend seesuguse pauguga algab, ei osanud keegi aimata. Kui muretseti, siis pigem selle pärast, et mitmel pool kestvad sõjalised vastasseisud kolmandaks maailmasõjaks ei paisuks," kirjutab arvamusloos Mustamäe linnaosa vanem Lauri Laats.

JUHTKIRI: Koroona lahenduse ootel

JUHTKIRI: Koroona lahenduse ootel

Niiske ilma või härmatisega võib kuulda kõrgepingeliinide läheduses särinat, mida tekitab koroona efekt. Seesama nähtus ehk elektriosakeste liikumine teatud tingimustel on põhjustanud laevamastides sinakaid Püha Elmo tulesid ehk helendavaid elektrisädemeid. 

Laadimine...Laadimine...