150-aastane Eesti Üliõpilaste Selts alustab oma juubeliaastat

Riigis väljakuulutatud eriolukorra tõttu lükkuvad paljud sündmused edasi, kuid ilmub juubelipostmark, album ning kõik huvilised saavad minna EÜSi majja virtuaaltuurile.

Pilt: AS Eesti Post 7. aprillil ilmuvast EÜSi juubelimargist ja ümbrikust, kujundaja Indrek Ilves.

150-aastane Eesti Üliõpilaste Selts alustab oma juubeliaastat

Toimetaja: Sandra Lepik

Riigis väljakuulutatud eriolukorra tõttu lükkuvad paljud sündmused edasi, kuid ilmub juubelipostmark, album ning kõik huvilised saavad minna EÜSi majja virtuaaltuurile.

Eesti vanim üliõpilasorganisatsioon Eesti Üliõpilaste Selts (EÜS) avab täna oma juubeliaasta. 

"EÜSi ajalooline maja on kehtiva eriolukorra tõttu hetkel nii seltsivendadele kui külalistele suletud ning samuti pidime ümber korraldama kogu juubelisündmuste kava. Täna kuulutame EÜS 150 sündmused siiski avatuks ning juubeliaasta lõpeb balliga Eesti Rahva Muuseumis 9. aprillil täpselt aasta pärast," sõnas EÜSi esimees Kerdo Kristjan Tamm.

Täna, 26. märtsil 1870. aastal (vana kalendri järgi) kogunesid Jakob Hurt, Johann Voldemar Jannsen, Hugo ja Gustav Treffner, Heinrich Rosenthal, Martin Wühner, Andreas Kurrikoff ning Vilhelm Eisenschmidt, et lugeda ja ühiselt "Kalevipoja" üle arutleda. Seda kuupäeva peetakse EÜSi sünnikuupäevaks. 

Aprilli esimeseks nädalavahetuseks ja 7. aprilliks kavandatud EÜSi 150. sünnipäeva sündmused toimuvad interneti vahendusel, peatselt avalike sündmustena ja liikmeskonna üritustena läbi terve järgmise aasta. 

"EÜSi kuulub ligi 1000 liiget: erinevate erialade tudengid ja vilistlased. 150. aastapäeva tähistavad seltsivennad ja pereliikmed üle maailma, sest lisaks Eestis elavatele liikmetele on meil koondused ka Rootsis, Belgias, Ameerika Ühendriikides, Kanadas ja Austraalias. Selle aasta juubelikoosolekust ning –sündmustest loobumine on raske, kuid siiski saame tähistada meie juubelit nii pereringis kui peatselt erinevatel üritustel Eestis ja meie koondustes läbi terve juubeliaasta," ütles EÜSi vilistlaskogu esimees Erki Tamm.

EÜSi 150. aastapäeva puhul ilmub juubelimark, liikmete kaastöödest koostatud juubelialbum ning "Kalevipoja" audioraamat. Juubeliaastasse on kavandamisele veel – vastavalt eriolukorra kehtivusajale – EÜSi liikmete akadeemilised loengud, sinimustvalge lipu aastapäeva tähistamine, liikmete suvepäevad ja palju muud.

Laadimine...Laadimine...