Adamson-Ericu stipendiumi võitis noorte kunstike kollektiiv Rundum

Adamson-Ericu stipendiumi võitis käesoleval aastal noorte kunstike kollektiiv Rundum. Pidulik tseremoonia algab täna kell 17.00 Adamson-Ericu muuseumis.

Pilt: Adamson-Ericu muuseum

Adamson-Ericu stipendiumi võitis noorte kunstike kollektiiv Rundum

Adamson-Ericu stipendiumi võitis käesoleval aastal noorte kunstike kollektiiv Rundum. Pidulik tseremoonia algab täna kell 17.00 Adamson-Ericu muuseumis.

Võitja kuulutati välja täna, 18.augustil, Adamson-Ericu 113. sünniaastapäeval.  "Erakordselt meeldiv on tõdeda, et seekord pälvib laureaadi tiitli noorte kunstnike kollektiiv Rundum, kuhu on koondunud viis Eesti Kunstiakadeemia vabade kunstide magistriõppes olevat tudengit. Need õnnelikud inimesed on Mari-Leen Kiipli, Kulla Laas, Aap Tepper, Mari Volens ja Kristina Õllek," kinnitas sündmuse väärikust muuseumi direktor Ülle Kruus ning lisas: "Konkursi lõppvooru pääsesid veel EKA kunstipedagoogika magistrant Mariana Hint ja EKA vabade kunstide magistrant Mihkel Ilus, keda kui stipendiumi nominente  tunnustame hõbemärgiga."

Ka Heli Ojamaa, Lions Club Tallinn Hansa president rõõmustas: "Lions Club Tallinn Hansa  poolt esimesel tegutsemise aastal välja antud  Adamson-Ericu nimelise noore kunstniku stipendiumi vastu  tärkas kohe tõsine huvi  ning see on saanud meie  iga-aastaseks traditsiooniks. Nelja aasta jooksul on stipendiumile kandideerinud üle viiekümne noore kunstniku  ja see on andnud meile võimaluse tutvuda paljude väga erinevate, isikupäraste, professionaalsete ja mitmekülgsete noorte Eesti kunstnikega. Meie jätkusuutlik tegevus stipendiumi väljaandmise näol on andnud  noortele kunstnikele võimaluse õpingute jätkamiseks või lõpetamiseks, aga ka võimalust oma tõid rohkem näidata ja müüa."   

Lions Club Tallinn Hansa  asutatud 2500 euro suurust stipendiumi võisid taotleda kõik Eestis või väljaspool Eestit erinevatel kunsti erialal magistri- või doktorikraadi omandavad Eesti kodakondsusega kunstitudengid. Osales ligi 20 noort mitmetest kõrgkoolidest Eestist ja välisriikidest.

Varasemalt on Adamson-Ericu stipendiumi pälvinud Sylvia-Johanna Annus (2012), Ulla Juske (2013) ja Ats Nukki (2014)

  

Stipendiumi uus konkursivoor järgmiseks, 2016. aastaks kuulutatakse välja 2.detsembril 2015.

 

Rundumi koduleht on leitav siit.

Laadimine...Laadimine...