Afganistanis vajab kiiresti humanitaarabi pea 10 miljonit last

Humanitaarkriisi raskendab veelgi koroonapandeemia mõju, lausus Nyamandi. Tema sõnul on Afganistanile antava abi suurus vähenenud märkimisväärselt, samas kui vajadus on kasvanud.

Pilt: Scanpix/ Foto on illustreeriv

Afganistanis vajab kiiresti humanitaarabi pea 10 miljonit last (1)

Toimetaja: Sandra Lepik

"Miljonid inimesed kannatavad igapäevaselt vaesuse ja konfliktide käes. Eriti keeruline on see lastele, kellest paljud ei teagi muust kui vägivallast," teatas Pääste laste Afganistani küsimuste juht Chris Nyamandi.

Afganistanis vajab kiiremas korras humanitaarabi pea 18 miljonit inimest, selgus rahvusvahelise heategevusorganisatsiooni Päästke lapsed (Save the Children) ÜRO-le edastatud andmetest, vahendas BNS. 

Kõigist abivajajatest 9,7 miljonit on lapsed. "Miljonid inimesed kannatavad igapäevaselt vaesuse ja konfliktide käes. Eriti keeruline on see lastele, kellest paljud ei teagi muust kui vägivallast," teatas Pääste laste Afganistani küsimuste juht Chris Nyamandi oma teisipäevases avalduses.

Aastakümneid väldanud konfliktile lähiajal lõppu ei terenda. Humanitaarkriisi raskendab veelgi koroonapandeemia mõju, lausus Nyamandi. Tema sõnul on Afganistanile antava abi suurus vähenenud märkimisväärselt, samas kui vajadus on kasvanud.

Organisatsioon nõuab sel aastal Afganistanile humanitaarabi andmiseks lisaks vähemalt kolme miljardit dollarit.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...