Alaveri juhtumit uuritakse edasi Austrias ja Saksamaal

Austrias ja Saksamaal käivad paralleelsed kriminaalmenetlused, mille süüdistused on tõenäoliselt palju rängemad kui see, mille Alaver sai Eestis.

Pilt: Scanpix

Alaveri juhtumit uuritakse edasi Austrias ja Saksamaal

Toimetaja: Sandra Lepik

Austrias ja Saksamaal käivad paralleelsed kriminaalmenetlused, mille süüdistused on tõenäoliselt palju rängemad kui see, mille Alaver sai Eestis.

Harju maakohtus eile kriminaakorras süüdi mõistetud dopingutreener Mati Alaveri tegevust uuritakse endiselt Austrias ja Saksamaal ning seal on süüdistused tõenäoliselt palju rängemad, vahendas BNS Postimeest.

Sama kuriteo eest Alaveri Eestis ja Euroopas enam vastutusele võtta ei saa, kuid see ei tähenda, et treeneri jaoks oleks dopingulugu lõppenud. Nimelt käivad Austrias ja Saksamaal paralleelsed kriminaalmenetlused, mille süüdistused on tõenäoliselt palju rängemad kui see, mille Alaver sai Eestis.

Riigiprokurör Perni sõnul on koostöö kolleegidega olnud tulemuslik. "Oleme Austria ja Saksamaa võimudega kohtunud korduvalt, oleme kokku leppinud konkreetsed raamid selles osas, milliseid kuritegusid menetleb Eesti Vabariik, milliseid menetletakse Saksamaal, milliseid Austrias. Mulle teadaolevalt jätkub Austrias endiselt kriminaalmenetlus, mis puudutab muuhulgas ka Mati Alaveri," selgitas Pern.

Ehkki Pern ei saanud eile veel kommenteerida, millist kahtlustust või süüdistust soovivad Alaverile esitada teised riigid, kohtuti väliskolleegidega just põhjusel, et panna paika kindel tegevuskava, et eri riikide menetlused ei hakkaks üksteist segama või ei osutuks menetluse läbiviimine üldse võimatuks. Samuti on prokuröri sõnul kokku lepitud, et ükski riik ei peaks oma menetlust lõpetama topeltkaristatavuse keelu tõttu.

Seda, et Alaveri ootavad ilmselt uued süüdistused välismaal, usub ka Eesti Antidopingu nõukogu liige Kristjan Port, kelle sõnul on sealsed karistused dopingukuritegude eest tükk maad karmimad kui Eestis. Tavapäratu poleks ka reaalne vangla.

"Sealsed uurimised pole üldse seotud ühe treeneri süüdistamisega kallutamises dopingule, vaid ilmselt on seal tegemist tõsisemate süüdistustega. Vaadates, kui põhjalikult seal neid probleeme käsitletakse, viitavad kõik märgid sellele, et Alaveri lugu ei ole lõppenud," arvas Port.

Laadimine...Laadimine...