Araabia Ühendemiraadid otsivad võimalusi koostööks Eesti ettevõtjatega

Araabia Ühendemiraatide lipp.

Araabia Ühendemiraadid otsivad võimalusi koostööks Eesti ettevõtjatega

Teisipäeval toimus Araabia Ühendemiraatide (AÜE) Ras Al Khaimah emiraadi eestvedamisel kõrgetasemeline virtuaalvisiit Eestisse, et tutvustada Eesti digiriiki kohalikele ettevõtjatele ja riigijuhtidele ning luua võimalusi koostööks Eesti ja AÜE ettevõtjate vahel.

Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) teatel soovib Ras Al Khaimah emiraat 2021. aasta teha Eesti-teemalise ning igas kvartalis korraldada erinevatele sektoritele pühendatud Eestit tutvustavaid virtuaalvisiite. Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siemi sõnul märgib visiit loodetavasti tiheda koostöösuhte algust.

"Eesti ja Araabia Ühendemiraatide vahelised kaubandussuhted on aasta aastalt kasvanud ja eelmisel aastal Abu Dhabis avatud Eesti saatkond on selge märk meie huvist neid majandussuhteid veelgi edendada," märkis Siem, lisades, et laheriikide turg on suur ning nende digimeelsus loob soodsa pinnase Eesti ettevõtjate toodete ja teenuste ekspordiks sinna.

"Loodan, et meie ettevõtjad saavad järgmisel aastal Dubai EXPO-l võimaluse potentsiaalsete partneritega juba ka silmast silma kohtuda," sõnas minister.

AÜE väliskaubandusminister Thani bin Ahmed Al Zeyoudi sõnul hindavad nad Eesti põhjalikku kogemust digiriigi vallas ning kuna Ühendemiraadid on üha enam liikumas digitaalmajanduse suunas, siis hindab ta Eesti ja AÜE koostöövõimalusi väga suureks.

"Digilahendused on ühed parimad vahendid eri valitsustele ja ettevõtetele, et tagada äritegevuse järjepidevus ja teenuste toimimine ka kriisi ajal. Araabia Ühendemiraatides aitasid just kaasaegsed tehnoloogiad nagu tehisintellekt ja plokiahel meil pandeemia alguskuudel tagada teenuste toimimise," lisas Al Zeyoudi.

Virtuaalvisiiti korraldasid Eesti poolt välisministeerium, MKM ja e-Eesti Esitluskeskus. Lisaks ministrile rääkis visiidil Eesti digiarengutest ka IKT asekantsler Siim Sikkut ning ülevaate digiriigist andis Florian Marcus e-Eesti Esitluskeskusest.

Laadimine...Laadimine...