Belobrovtsev: Tallinna koolide õpilased saavad eksamieelse koroonatesti teha oma koolis

Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Pilt: Albert Truuväärt
Haridus Tallinn

Belobrovtsev: Tallinna koolide õpilased saavad eksamieelse koroonatesti teha oma koolis

Jaanika Valk

“Leppisime Tallinna koolijuhtidega kokku, et õpilased, kes koroonateste tegema tulevad, saavad seda teha oma koolis. Testimine toimub kolm päeva enne eksamit ja protseduuri viivad läbi kooliõed,” sõnas Tallinna abilinnapea Vadim Belobrovtsev.

Kõik aprillis riigieksamite sooritajad saavad lasta teha enne eksamit kurguloputusvedelikust võetava PCR koroonatesti, mis on testitava jaoks kõige mugavam ja täpsem lahendus ning testimine on eksaminandile tasuta.

Tallinna koolide õpilased saavad testi teha kolm päeva enne riigieksamit oma koolis. Testimine korraldatakse koostöös Synlabiga ning protseduuri viivad läbi kooliõed. “Meie koolid on selleks valmis. Eesti keele riigieksami sooritajate test toimub 16. aprillil ja järgmise päeva pärastlõunaks on testitulemus käes,” sõnas Belobrovtsev.

“Mul on hea meel tõdeda, et SA Tallinna Kooli Tervishoid, kellega pidevalt koostööd teeme hakkab protseduuri läbi viima. Kooliõdede pädevus tagab selle, et testid on tehtud õigesti ja tulemused on usaldusväärsed,” lisas abilinnapea.

Proovi võtmisel tuleb korraldada nii, et ruumi täituvus oleks 25%, siseruumides tuleb kanda maski ning järgida 2+2 reeglit.

Positiivse testitulemusega õpilased peavad jääma eneseisolatsiooni ning 19. aprillil nad eksamit sooritada ei saa, kuid neile pakutakse võimalus sooritada lisaeksam, mis toimub juba maikuus. Sama süsteem kehtib ka 21-23. aprillil toimuva eesti keel teise keelena riigieksamil kui ka 24. aprillil toimuva inglise keele tasemeeksami puhul.

Selle osas, kuidas kooliaasta sel kevadel õpilaste jaoks lõpeb, veel selgust ei ole. “Teame, et praegu on kõikides koolides 100% distantsõpe ja see kestab arvatavasti 25. aprillini, mil tulevad valitsuselt uued otsused. Seda, millised need otsused on, ma arvan, et ei tea veel keegi. Ühelt poolt loodame, et lapsed saavad veel sellel aastal füüsiliselt kooli minna ja kontaktõpet saada, aga on olemas loomulikult ka variant, et seda ei juhtu ja õppeaasta lõppebki distantsõppega,” lisas Belobrovtsev.

Laadimine...Laadimine...