Eakas metsanotsu armastab pikutada

Jääkarud Aron ja Friida eputasid jääkarusõprade kingitud uue kollase palliga.

Pilt: Inari Leiman

Eakas metsanotsu armastab pikutada

Toimetaja: Moonika Tuul

Jääkarud Aron ja Friida eputasid jääkarusõprade kingitud uue kollase palliga.

Sel nädalal alanud idamaade sea-aasta puhul tasub loomaaias üles otsida metsseaemis Loretta, 17-aastane metsanotsu, kellel tihe ja soe talvekarv lubab ka lumest pesas mõnusasti pikutada. Peale metssea elavad loomaaias veel apelsinikarva jõesead, tüükalised tüügassead ja kõhukad rippkõhtsead, kuid nemad lume peale ei tule, vaid ootavad sooja kevadpäikest. Kõigile loomaaia kärsakandjatele aitab toetust koguda Rocca al Mare keskuse ette püstitatud tiibadega notsu jääskulptuur.


Esmaspäeva varahommikul jõudis Belgiast Tallinna Magdeburgis sündinud viieaastane lumeleopard Otto III. Suure ja majesteetlikult kauni isaslooma juured ulatuvad Tallinna: siin nägi 1999. aastal ilmavalgust tema vanaema Odette. Otto III-st loodetakse paarilist Tallinnas elavale kuueaastasele Delile, kuid esmalt tuleb loomal kohaneda ja karantiin läbida.


Loomaaiast kokku lükatud lumest kerkis kesknädalal jääkarude aedikusse kaks lumehunnikut. Et tänavu on lund küllaga, köitis Aroni ja Friida tähelepanu algul hoopis jääkarusõprade kingitud uus kollane pall, millega eputada, mida teineteise tagant näpata ja kordamööda lume sisse peita üritati. Kuid varsti läks lahti ka lumekamakate veeretamiseks ja lumekoopa kaevamiseks.


Neljapäeval sai üheksa-aastaseks ida-aafrika teravmokk-ninasarvik Kigoma. Viimaste aastatega, eriti pärast esimese järglase sündi ja temaga kohtumist tublisti mehistunud Kigoma elas rahulikult üle paksunahaliste maja olmeruumide remondihelid ja võõrad lõhnad ning teeb kenasti edusamme treenimisel.

Laadimine...Laadimine...