Eesti 200 toetus on tõusujoones

Neljandale kohale on tõusnud märkimisväärse toetuse kasvuga parlamendiväline Eesti 200. Nii kõrgele pole erakonna toetus kunagi varem mitte üheski küsitluses tõusnud.

Pilt: Scanpix

Eesti 200 toetus on tõusujoones (1)

Toimetaja: Sandra Lepik

Neljandale kohale on tõusnud märkimisväärse toetuse kasvuga parlamendiväline Eesti 200. Nii kõrgele pole erakonna toetus kunagi varem mitte üheski küsitluses tõusnud.

Kui jaanuaris oli parlamendivälise Eesti 200 toetus Kantar Emori küsitluses üheksa protsenti, siis veebruaris koguni 14, vahendas BNS ERR-i uudisteportaali. Samas langes valitsuspartei Isamaa toetus valimiskünnisest alla ehk neljale protsendile.

Emori küsitluse järgi oli kõige populaarsem partei veebruaris Reformierakond 31 protsendiga. Jaanuaris oli see näitaja 30, kuid mullu detsembris 35 protsenti.

Teisel-kolmandal kohal olid sisuliselt võrdse toetusega Keskerakond ja Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) - esimest toetas 18 ja teist 17 protsenti. Mõlema partei toetus kuu varasemaga võrreldes sisuliselt ei muutunud.

Neljandale kohale tõusis märkimisväärse toetuse kasvuga parlamendiväline Eesti 200, keda toetas 14 protsenti. Nii kõrgele pole erakonna toetus kunagi varem mitte üheski küsitluses tõusnud.

Viiendal kohal oli Sotsiaaldemokraatlik Erakond 12 protsendiga. Jaanuaris oli sotsidel toetajaid 14 protsenti. Suurima kukkumise tegi Isamaa toetus, mis jaanuarikuu kaheksalt protsendilt langes veebruaris neljale protsendile.

Eestimaa Rohelisi toetas kolm, Elurikkuse Erakonda üks ning Vabaerakonna toetus jäi alla ühe protsendi.

Kantar eemaldab tulemuste esitlemisel "ei oska öelda" vastanud. Veebruaris ei osanud oma arvamust avaldada 22 protsenti vastanutest.

Alates 2017. aasta veebruarist teeb Kantar Emor erakondade reitingute uuringut ainult veebiintervjuudena. Veebiuuringus kasutab Emori eelvärvatud ja valideeritud veebikontaktide baasi Foorum, kus on ligi 30 000 vastajakontakti. Erakonnatoetuste seire sihtrühmas on Eesti kodanikud vanuses 18-84 aastat.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...