Elukaaslase tapnud naine peab vangis edasi olema

Möödunud kümnendi lõpus elukaaslase julma tapmise eest pika vangistuse saanud naine peab trellide taga edasi olema, leidis Harju maakohus.

Pilt: Scanpix

Elukaaslase tapnud naine peab vangis edasi olema

Möödunud kümnendi lõpus elukaaslase julma tapmise eest pika vangistuse saanud naine peab trellide taga edasi olema, leidis Harju maakohus.

Kohus otsustas, et 1981. aastal sündinud Virve Oja ennetähtaegne vabastamine oleks praegu ennatlik. Samale seisukohale on kohus jõudnud alates 2012. aastast ka korduvalt varem, vahendas BNS.

Oja karistusaeg lõpeb 2017. aasta 11. mail.

Tartu maakohus mõistis Oja 2009. aasta veebruaris süüdi tapmises ja määras talle 12-aastase vanglakaristuse, kuid selle otsuse vaidlustasid ringkonnakohtus nii Lõuna ringkonnaprokurör Anneli Hinto kui ka süüdistatava kaitsja vandeadvokaat Uno Paimets. Prokurör taotles Oja süüdimõistmist mõrvas piinaval ja üliohtlikul viisil ning karistamist 15 aasta pikkuse vangistusega. Süüdistatava kaitsja taotles aga maakohtu otsuse tühistamist osaliselt ja uue otsuse tegemist, mõistes süüdistatavale kergema karistuse alla sanktsiooni alammäära.

2009. aasta septembris vähendas Tartu ringkonnakohus Ojale määratud karistust kolme aasta võrra ning see otsus ka jõustus.

Põltsamaa vallas Võisiku külas asuvas korterelamus puhkes 2008. aasta 10. mail kell 23.23 tulekahju. Sündmuskohale sõitnud Jõgeva, Põltsamaa ja Kolga-Jaani päästekomandode töötajad leidsid leekides korterist 71-aastase mehe surnukeha, samas korteris olnud Oja oli üks naaber jõudnud juba varem õue aidata.

Kuigi päästetöötajad arvasid esmalt, et eakale mehele sai saatuslikuks voodis suitsetamine, leidsid sündmuskohale saabunud kriminalistid, et tegemist polnud õnnetuse, vaid jõhkra mõrvaga. Kohtuarstliku ekspertiisi järgi oli meest löödud kuus korda kirvega pähe ning pärast veretööd, kui mees oli tegelikult veel elus, korter põlema pandud.

Kuriteokahtlus langes korteris viibinud mõrvatu elukaaslasele Ojale. Samas jäi naine ise tulelõksu ja pääses vaid tänu kiirelt reageerinud naabrile, kes korteri ukse maha lõhkus ja ta tulest välja tõi. Varem kohtulikult karistamata naine on eeluurimisel ja esimeses kohtuastmes oma süüd tunnistanud.

Laadimine...Laadimine...