Enam kui 500 miljoni Facebooki konto andmed lekkisid

Facebookil on kokku umbes kaks miljardit kasutajat. 

Pilt: Pixabay

Enam kui 500 miljoni Facebooki konto andmed lekkisid (2)

Toimetaja: Sandra Lepik

Lekkinud andmete seas on enam kui 87 000 eestlase omad. "See tähendab, et kui sul on Facebooki konto, siis väga tõenäoliselt lekkis selleks kontoks kasutatud telefoninumber," ütles küberkuritegevuse küsimustega tegeleva ettevõtte Hudson Rock töötaja Alon Gal. 

Enam kui 500 miljonit Facebooki kasutajat puudutav info, mis lekkis esimest korda 2019. aastal, postitati häkkerite foorumisse, vahendas BNS meedia ja küberjulgeoleku eksperti. 

"Kõik 533 000 000 Facebooki (kasutaja) andmed lekkisid tasuta," teatas Gal Twitteris. Tegemist oli Facebooki poolt täieliku hooletusega, sõnas ta. 

Lekkinud andmete seas on enam kui 87 000 eestlase omad. Osa andmeid olid värsked, teatas Business Insider. Mõned lekkinud telefoninumbrid kuuluvad jätkuvalt Facebooki kontode omanikele. "See tähendab, et kui sul on Facebooki konto, siis väga tõenäoliselt lekkis selleks kontoks kasutatud telefoninumber," ütles Gal. 

Facebooki teatel on tegemist vana uudisega. "Need on vanad andmed, millest teatati juba 2019. aastal," ütles firma pressiesindaja AFP-le. "Me tuvastasime ja lahendasime selle probleemmi 2019. aasta augustis."

Halbade kavatsustega toimijad kasutavad seda informatsiooni kindlasti ära, ütles Gal Twitteris. 

Facebookil on kokku umbes kaks miljardit kasutajat. 

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...