Erakondade reitingud: Keskerakond kasvatas taas toetust, Reformierakond kaotas

Keskerakonna toetus, mis märtsi alguseks oli jõudnud madalaimale tasemele alates 2019. aasta algusest, on nüüd kuu ajaga oma toetust kasvatanud 3,2% võrra.

Pilt: Scanpix
Poliitika Eesti

Erakondade reitingud: Keskerakond kasvatas taas toetust, Reformierakond kaotas

Pealinn

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti AS koostöös küsitletakse iga nädal inimeste erakondlikku eelistust. Viimaste tulemuste põhjal toetab Reformierakonda 33,6%, Keskerakonda 20,9% ja Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 18,8% ja valimisõiguslikest kodanikest.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 10. märtsist - 5. aprillini ning kokku küsitleti 4001 valimisealist Eesti Vabariigi kodanikku.

Reformierakond, kelle toetus oli märtsi alguseks tõusnud kõrgeimale tasemele alates 2019. aasta detsembrist, on nüüd kuu ajaga kaotanud 1,9% oma toetusest. Samas jätkab peaministripartei reitingutabelis kindla liidrina ning edu teisel kohal oleva Keskerakonna ees on 12,7%. Keskerakonna toetus, mis märtsi alguseks oli jõudnud madalaimale tasemele alates 2019. aasta algusest, on nüüd kuu ajaga oma toetust kasvatanud 3,2% võrra.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (11,4%), Sotsiaaldemokraatlik Erakond (6,2%) ning Isamaa (5,4%).

Küsitluse tulemusena toetab koalitsioonierakondi kokku 54,5% ja opositsioonierakondi 30,4% inimestest.

Laadimine...Laadimine...