FOTOD! EKRE uueks esimeheks sai Martin Helme

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) kongress valis erakonna uueks esimeheks Martin Helme ning aseesimeesteks Mart Helme, Henn Põlluaasa ja Siim Pohlaku.

Pilt: Mats Õun

FOTOD! EKRE uueks esimeheks sai Martin Helme (1)

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) kongress valis erakonna uueks esimeheks Martin Helme ning aseesimeesteks Mart Helme, Henn Põlluaasa ja Siim Pohlaku.

105images

Ainsana esimehe kohale kandideerinud Martin Helme sai kongressi 391 kandidaadi seas 382 delegaadi toetuse.

Aseesimeesteks valitud Mart Helme sai 332, Siim Pohlak 208 ja Henn Põlluaas 188 häält.

EKRE kongress: odavtööjõu vajadus on eelmise majandussurutise pärand

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) kongress kirjutab enda poliitilises avalduses, et eelmise masu aegse valitsuse ebapädevuse tõttu rändas hulk eestimaalasi riigist välja ja see põhjustas omakorda tööjõukriisi, mida nüüd proovitakse võõrtööliste sissetoomisega lahendada.

EKRE kongress leiab, et terendava majanduslanguse ületamiseks ja lääneriikide elatustasemele järele jõudmiseks vajab Eesti rahvuskesksemat majanduspoliitikat.

"2020. aastal on Eesti inimeste elatustase jätkuvalt alla Euroopa Liidu keskmise ning maailm seisab silmitsi viimase saja aasta rängima majanduskriisiga," seisab poliitilise avalduse tekstis. "On positiivne, et valitsus on kriisi pehmendamiseks langetanud makse ja süstib majandusse sadu miljoneid lisaraha – nii on praeguse koalitsiooni majanduspoliitika tunduvalt asjatundlikum kui eelmise kriisi aegne rumal ja lühinägelik lähenemine, mille tulemusel tabas Eestit 2009. aasta masu ajal rängim majanduslangus Euroopas. See tõi kaasa meie inimeste massilise väljarände ning tekitas järgnevatel aastatel tööjõukriisi, mida nüüd üritatakse lahendada odavtööjõuga slaavi riikidest."

"Samas julgustame valitsust kodumaise majanduse ülesehitamisega jätkama – koroonakriis on paljastanud globaliseerumise miinused ning tõstnud esile rahvusliku majanduse voorused," märgib kongress enda avalduses. "Valutumalt elavad kriisi üle need riigid, kes ei ole lasknud neoliberalismi dogmadele toetudes välja surra elutähtsatel tööstustel ega sõltu odavast võõrtööjõust."

"Riik peab kriisist õppima ning lähtuma majanduspoliitika kujundamisel rohkem Eesti rahvuslikest huvidest. Kui tahame jõuda järele Lääne-Euroopa riikide elatustasemele ja olla tulevikukriisideks paremini valmis, peame senisest enam soodustama kodumaisel kapitalil põhinevat ettevõtlust, langetama makse, kõrvaldama bürokraatlikke takistusi ning vähendama väliskapitali mõju. Seda kõike selleks, et majanduse võtmepositsioonid ei oleks mitte rahvusvaheliste korporatsioonide, vaid rahvusliku eliidi käes," seisab avalduses.

"Peame vähendama ka Eesti majanduse sõltuvust odavast tööjõust. Odava immigranttööjõu kasutamine pidurdab majanduse arengut ja hoiab palgad all, mille tulemusel lahkub aina rohkem põlisrahvast rikkamatesse riikidesse, asemele tuleb aga odav tööjõud piiri tagant," märgib kongress enda avalduses. "Selline majandusmudel ei ole meie erakonnale vastuvõetav – me ei lase eesti rahvast oma põlisel maal välja vahetada. Riigi eesmärk peab olema Eesti inimestele kõrgema elustandardi ja hea sissetuleku tagamine siin, mitte välismaal. Majanduspoliitika muutmine rahvuskesksemaks loob selleks vajalikud eeldused."

Paet: EKRE nägemus Eesti muutumisest Läänemere Šveitsiks on kahtlane

Europarlamendi saadik ja endine välisminister Urmas Paet kirjutab, et EKRE esimehe Martin Helme nägemus Eesti muutumisest Läänemere Šveitiks on kahtlane kas või juba selle poolest, et Šveitsis on neli riigikeelt.

"Ma tahan, et Eesti oleks nagu Läänemere Eesti," kirjutas Paet sotsiaalmeedias vastuseks Martin Helme laupäevasele avaldusele. "Šveits ei kuulu muuseas NATO-sse ega Euroopa Liitu. Šveitsis on neli riigikeelt ja muudki omapära. Seega teiste riikide näol eeskujude seadmine on libe tee ja oma riigi ning rahva alahindamine."

"Ma tahan, et Eesti oleks nagu Läänemere Šveits. Tark. Töökas. Kõrgtehnoloogiline. Vaba. Turvaline. Moraalselt puhas. Looduskaunis. Isepäine. Enesekindel rikas suveräänne rahvusriik. Unustage ära uus Põhjamaa. Sealne poliitiline paradigma ja ühiskonnamudel on midagi, mida tuleb võtta kui hoiatust, mitte kui eeskuju," rääkis Helme laupäeval EKRE kongressil.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...