FOTOD JA VIDEO! Tallinna loomaaed avas taas uksed külastajatele

 "Loomaaia avamise päeva pärastlõunaks oli loomaaias käinud juba 775 külastajat," ütles Tallinna loomaaia direktor Tiit Maran. Loomaaeda püstitati ka värskelt valminud pronksist rotikuju, mille autoriks on skulptor Tauno Kangro.

Pilt: Ilja Matusihis

FOTOD JA VIDEO! Tallinna loomaaed avas taas uksed külastajatele

Toimetaja: Toomas Raag

 "Loomaaia avamise päeva pärastlõunaks oli loomaaias käinud juba 775 külastajat," ütles Tallinna loomaaia direktor Tiit Maran. Loomaaeda püstitati ka värskelt valminud pronksist rotikuju, mille autoriks on skulptor Tauno Kangro.

111images

Taas on avatud loomaaia väliterritoorium, kohvikud ja meenepood. "Troopikamajad ja paksunahaliste maja avatakse 2. juunil. Laste loomaaed jääb esialgu suletuks ning traditsioonilist lastekaitsepäeva üritust 1. juunil sel aastal loomaaias ei toimu," sõnas Klandorf. 

Loomaaia direktor Tiit Maran rääkis, et avamise päeva kella kolmeks oli loomaaias juba 775 külastajat. "Külastajate pealt on näha, et 2+2 reegel toimib päris ilusti, aga kutsun külastajaid üles jälgima, kuidas lapsed käituvad, sest neil on natuke raske aru saada reeglite täitmise vajadusest, samuti klaaspindade puudutamisest," lausus ta. "Muidu tundub, et inimesed oskavad olla vastutustundlikud iseenda käitumise suhtes ja käituda austusega ka teiste inimeste suhtes, et nautida loomaaias olemist ja tõkestada viiruse levikut."

Uus pronksrott

Loomaaeda on püstitatud ka värskelt valminud rotikuju, mille autoriks on skulptor Tauno Kangro. "Mul on hea meel teatada, et valminud on pronksist rott. Tegu on kodurotiga, kes on väljasuremisohus, rändrotiga võrreldes on tema kõrvad suuremad ja saba peenem," rääkis Kangro kujust. "Kõik on teretulnud uut rotti ja varasemaid kujusid – kukke, koera ja siga – loomaaeda vaatama ja uudistama."

Kujude valmistamise traditsioon sai alguse 2017. aastal. "Kõik algas 2017, kui hiina kalendri järgi kukeaasta puhul sai Vabaduse väljakul modelleeritud koos Hiina kolleegidega kukke. Nemad tegid seda jääst, mina modelleerisin nii, et sain ta hiljem pronksi valada. Tallinna Kultuuriväärtuste ameti juhataja Ain Härmi idee oli teha kõigi 12 hiina kalendrilooma kujud, seni on neid valminud neli." Skulptor loodab, et rott võetakse sama hästi vastu, kui eelnevad kujud.

Inimesed nautisid loomaaeda täiel rinnal

"Tuli suurepärane mõte teha väike jalutuskäik lastega loomaaias, ja täna oli selleks võrratu ilm. Lapsed on juba piisavalt suured, et nad saavad aru, kes loomaaias on ja ei pea ainult raamatutest pilte vaatama, vaid saavad päriselt näha, kes loomaaias elavad," rääkis loomaaeda külastanud Riin. "Lõvi näeb nii harva, ja täna oli meil võimalus teda magamas näha. Inimesed hoiavad ilusti viisakalt distantsi ja siin on väga mõnus värskes õhus jalutada."

Loomaaeda väisanud Joonas nautis kodust välja saamist. "Muidu polnud erilist midagi teha ilusate ilmadega, aga õnneks nüüd on võimalus loomaaeda tulla," rõõmustas ta. "Tundsin puudust tegevusest, kodus pikalt olles ei ole eriti vaheldust. Soovitan kõigil loomaaeda tulla ja väike jalutuskäik teha."

Loomaaias kehtivad nii külastajate kui loomaaiaasukate kaitseks täiendavad ohutusreeglid. Käsi saab desinfitseerida sissepääsude ja tualettide juures, klienditeenindajad kannavad maske või visiire ning sagedasti puudutatavaid pindu desinfitseeritakse regulaarselt. Kuna väikevankreid kasutusel ei ole, on väikelastega külastajatele soovitus võtta kaasa oma sõiduvahendid. Silmas tasub pidada sedagi, et üle 115 cm pikkused lapsed tõuke- ja jalgratastega loomaaeda ei pääse.

Loomaaia territooriumil kehtib ka 2+2 reegel, samuti tuleb hoiduda aedikute klaaside ja piirete puutumisest. Kõigist kehtestatud reeglitest tuleb külastajatel kinni pidada, vaid nii saab loomaaed ohutult oma väravad avatuna hoida.

Loomaaed on avatud iga päev. Kassad on lahti 9-18 ja loomaaias saab viibida kuni kella 20ni.  Pileteid saab osta iseteenindus- ja tavakassadest. Sissepääs on tavahinnaga. Aastakaartide ja kinkekaartide kehtivusaega pikendatakse kahe kuu võrra. Märtsis ostetud kuukaardid kehtivad kuni 18. juunini. Parkimise eest tuleb tasuda ja parklapilet valideerida koos piletiostuga.

Täpsem info loomaaia kodulehel www.tallinnzoo.ee

Laadimine...Laadimine...