FOTOD: Tallinna Teeninduskool noppis majutusvaldkonna kutsemeistrivõistlustel kaksikvõidu

Eile, 26. mail võtsid Tallinnas mõõtu majutusvaldkonna erialade kutseõppurid. Nii parimaks majutusteenindajaks tunnistatud Dagmar Rosenblatt kui ka parima vastuvõtu administraatori tiitli pälvinud Raili Rembla õpivad Tallinna Teeninduskoolis.

Pilt: SA Innove

FOTOD: Tallinna Teeninduskool noppis majutusvaldkonna kutsemeistrivõistlustel kaksikvõidu

Eile, 26. mail võtsid Tallinnas mõõtu majutusvaldkonna erialade kutseõppurid. Nii parimaks majutusteenindajaks tunnistatud Dagmar Rosenblatt kui ka parima vastuvõtu administraatori tiitli pälvinud Raili Rembla õpivad Tallinna Teeninduskoolis.

5images

 

Tänavu esimest korda toimunud kutsemeistrivõistlusel parima noore vastuvõtu administraatori väljaselgitamiseks tuli teisele kohale Karina Baumverk Tallinna Teeninduskoolist ja kolmandale kohale Cleer Sillat Pärnumaa Kutsehariduskeskusest.

Parim noor vastuvõtu administraator Raili õpib majutusteeninduse eriala kolmandal kursusel ning on juba kolm aastat järjest ka praktikal käinud. "Mina olen oma kutsevalikuga väga rahul. Soovitan tulla majutusteenindust õppima neil noortel, kes soovivad hotellinduses läbi lüüa või seda eriala edasi õppima minna," lisas ta.

Võistlejail tuli lisaks erialaste teadmiste testile lahendada ka inglisekeelne vastuvõtusituatsioon, kus hotellikülastajaid kehastasid näitleja Margus Prangel ja tema poeg Paul Jasper.

"Kuna meile oli stsenaarium ette antud ja kõiki võistlejaid hinnati samadel alustel, siis liiga palju improviseerida ei saanud. Võistlejate tase oli minu arvates väga hea. Täna avaldas mulle aga eriti muljet koolikeskkond, õpilasrestoran ja siinsed õppimisvõimalused," märkis Prangel.

Paul Jasper tuli isaga kaasa, sest võistlusülesanne tundus talle põnev ning nad leidsid, et see on hea võimalus inglise keelt praktiseerida. "Huvitav oli jälgida ka seda, kuidas meie küsisime koguaeg samu küsimusi, kuid vastused olid iga kord erinevad," kirjeldas Paul Jasper enda kogemust.

Vastuvõtu administraatorite kutsevõistlusel õppurite sooritust hinnanud kohtunike sõnul oli võistlejate tase väga hea ning nad ootavad noori hotellidesse tööle.

"Soovitaksime rohkem rõhku panna sellele, et teenindussituatsiooni juhib administraator, kes peab olema enesekindel, algatusvõimeline ja julgema õigeid küsimusi küsida," kommenteeris võistlust Sven Lööndre, Haaga-Helia Hospitality Competence Centre in Estonia projektijuht.

Kutseõppeasutuste ja ettevõtete vahelist koostööd hindavad kohtunikud väga heaks. "Meie hotellis käib praktikante iga aasta aina rohkem ning nad on järjest paremini ette valmistatud ja teavad, mida nad praktika käigus soovivad õppida ja saavutada," märkis My City Hotel Tallinna vastuvõtujuht Annika Joller.

"Aina rohkem tuuakse koolipinki ka töökohale lähemale ning õppur omandab oskused ja teadmised juba algusest peale läbi praktilise töö. Minu arvates on positiivne, et töökohapõhise õppe osakaal kutseõppes suureneb," märkis Tallink Spa & Conference Hotel ja Tallink Express Hoteli hotellijuht Illi Ojavere.

Majutusteenindaja kutsevõistluse teise koha pälvis Kertu Ploomipuu Tallinna Teeninduskoolist ning kolmandale kohale tuli Karita Tänna Haapsalu Kutsehariduskeskusest. Majutust- ja hotelliteenindaja eriala kutseõppurite teadmised ja oskused pandi proovile kolmel võistlusalal: kirjalikus testis, numbritoa korrastamises ning hommikusöögilaua teeninduses.

Parimal noorel majutusteenindajal, teise kursuse õppuril Dagmaril oli võiduhetkel rõõmuvärin sees. "Kõige rohkem meeldis mulle tänase võistluse juures kohtunike tagasiside – mida tegin hästi, mis läks valesti. Saan neid tähelepanekuid edaspidi oma töös arvesse võtta," märkis Dagmar.

Hommikusöögilaua teenindust hinnanud kohtunike sõnul olid võistlejad tublid ning nii mitmegi võistleja võtaks nad enda asutusse tööle.

Ristart ASi tegevjuhi Indrek Vällo sõnul on hetkel enamikes hotellides töökäsi puudu. "Tasub silmas pidada, et kutsetunnistusega noored saavad kiiresti töö, sest neid on vaja alguses vähem juhendada. See omakorda lihtsustab tööandja olukorda, mistõttu on kutse omandanud noored tööturul hinnatud," tõdes Vällo.

"Hotellinduse valdkond pakub töötajale mitmeid perspektiive ja arenguvõimalusi. Majutusasutus on suur ettevõte, kus töötaja võib liikuda hommikusöögiteenindaja ametikohalt vastuvõtu-, toitlustus- või müügiosakonda," märkis Park Inn by Radisson Meriton Conference & Spa Hotel Tallinn toitlustusjuht Annika Kvelstein.

Majutusteeninduse eriala pakkuvatel kutseõppeasutustel soovitavad kohtunikud õppetöös rohkem tähelepanu pöörata erinevatele talumatustele ja allergiatele.

"Sel korral kaasasime toidutalumatuse küsimuse ka võistlusülesandesse. Paraku ei ole teenindajad selle valdkonnaga veel nii hästi kursis, kuid reaalses teenindusolukorras tuleb kiiresti alternatiiv leida ning klienti ei tohi nälga jätta," ütles Kreutzwald Hotell Tallinna toitlustjuht Merle Kippar.

Laadimine...Laadimine...