GAG-i vilistlaskogu avaldas direktor Hendrik Agurile umbusaldust

Tallinna Gustav Adolfi Gümnaasiumi (GAG) vilistlaskogu juhatus on vastu plaanile kahekordistada lähiaastatel kooli õpilaste arv ning kolida esimene ja teine kooliaste septembrist Vana-Kalamaja tänaval asuvasse koolimajja.

Pilt: Scanpix
Haridus

GAG-i vilistlaskogu avaldas direktor Hendrik Agurile umbusaldust

Tallinna Gustav Adolfi Gümnaasiumi (GAG) vilistlaskogu juhatus on vastu plaanile kahekordistada lähiaastatel kooli õpilaste arv ning kolida esimene ja teine kooliaste septembrist Vana-Kalamaja tänaval asuvasse koolimajja.

Tallinna Gustav Adolfi Gümnaasiumi (GAG) vilistlaskogu juhatus on vastu plaanile kahekordistada lähiaastatel kooli õpilaste arv ning kolida esimene ja teine kooliaste septembrist Vana-Kalamaja tänaval asuvasse koolimajja ning avaldas seetõttu kooli direktorile Hendrik Agurile umbusaldust, vahendas BNS.

Plaani teostamine antud kujul tuleb vilistlaskogu hinnangul peatada ja kooli arengukava uuesti kõigi huvigruppidega läbi arutada, teatasid vilistlaskogu esindajad kolmapäeval BNS-ile.

GAG Vilistlaskogu juhatus toetab www.gag400.ee initsiatiivgrupi pöördumist ja ühineb selles toodud seisukohtadega. Tallinna linna ja koolijuhi poolt teostatava plaani vastu koostatud pöördumine on kahe nädalaga kogunud ligi 900 GAG vilistlase ja lapsevanema toetushäält.

"GAG vilistlased ei ole nõus linnavalitsuse, haridusameti ja GAG juhtkonna teguviisiga, et paljude perede elu puudutav otsus tehti ilma koolipere ja huvigruppidega läbi arutamist. Kinnitatud arengukavale mitte vastav otsus GAG-i totaalseks ümberkujundamiseks käidi linna ja koolijuhi poolt välja ootamatult ja sündinud faktina 2016. aasta juunis," ütles vilistlaskogu juhatuse esimees Margus Mets.

"Mingit laiemat arutelu, informeerimist ehk kaasamist selle muutuse osas ei toimunud kuni lapsevanemate ja vilistlaste aktiivse vastasseisu tekkimiseni. Olukorras, kus 2014. aastal kehtestatud “GAG arengukavas 2015-2017” pole sõnagi kooli laiendamisest ja selle vajadusest, ei saa koolipere ootusi sedavõrd brutaalselt ignoreerida. Kui on tungiv ja põhjendatud vajadus klasside arvu suurendada mingil määral, peaks Tallinna linn kaaluma Kooli tänav 2 hoone andmist GAG-le, et saaks tekkida orgaaniline kooli linnak,” teatas vilistlaskogu juhatus.

Tekkinud olukorras avaldas vilistlaskogu juhatus umbusaldust kooli laiendamise plaani eestvedajale GAG-i direktorile Hendrik Agurile. “Koolijuhi sõnavõtud enda poolt pakutava lahenduse kaitseks on kahetsusväärsel kombel muutunud plaani vastustavate vilistlaste ja lapsevanemate halvustamiseks ja see ei käi enam kokku meie ajalooliste traditsioonide, Kusti kooli vaimu ja põhimõtetega,” märkis Mets.

Vilistlaskogu juhatus leiab, et viimane aeg on kooli laiendamise osas aeg maha võtta, kõiki huvigruppe kaasates läbi arutada GAG uus arengukava ning mitte langetada pöördumatute tagajärgedega enneaegseid otsuseid Vana-Kalamaja tänava koolimaja kasutuselevõtu kohta GAG osana.

Laadimine...Laadimine...