Graniitsõelmed aitavad hoida puhtamat keskkonda

Õhuseirebussi mõõtmise tulemused Valdeku tänaval selguvad juba kevadel.

Pilt: Nõmme LOV

Graniitsõelmed aitavad hoida puhtamat keskkonda

Pealinn

Nõmme linnaosavalitsus on jaganud tänavate libeduse tõrjeks 33 tonni graniitsõelmeid, mis on kümme tonni enam kui eelmisel aastal.

Liivatamisest loobumine aitab vähendada tänavate jääkreostust ja õhus peenosakeste hulka.

"Eesmärgiga vähendada õhus peenosakest teket oleme juba pikemat aega kasutanud libeduse tõrjeks graniitsõelmeid. Oleme teadlikult loobunud liiva kasutamisest, et Nõmme linnaosas oleks õhk puhtam," ütles Nõmme linnaosa vanem Grete Šillis. "Õhukvaliteedi küsimus tuleb teravalt üles igal kevadel, kui lume sulades paljastuvad teed ja tänavad. Tänu graniitsõelmetele on tänavatel vähem jääkreostust ja õhus lendlevaid peenosakesi, kui imuauto teostab puhastust või survepesuga pestakse tänavaid."

Nõmme linnosa valitsusega kokkuleppel mõõdab Keskkonnauuringute õhuseirebuss talvest kuni kevadeni Valdeku tänaval piirkonna välisõhu kvaliteeti. Viimati teostati Nõmme piirkonnas mõõtmisi kaheksa aastat tagasi, 2013. aastal. Tallinnas on pidevmõõtmisi statsionaarsetes seirejaamades tehtud juba üle 20 aastat ja suures plaanis on õhukvaliteet paranenud.

Nõmme linnaosast on selle talve jooksul graniitsõelmeid tellinud korteriühistud, koolid, lasteaiad ja pensionärid kokku ligikaudu 930 korda. Graniitsõelmete kotte on laiali viidud ca 1320 tk ehk 33 tonni. Eelmisel talvel telliti Nõmmel graniitsõelmeid pea 700. aadressile ja jagati välja rohkem kui 23 tonni sõelmeid.

Ühistutele ja haridusasutustele antakse kaks 25-kilost kotti ja eramajadele üks kott graniitsõelmeid. Sõelmed tuuakse linnaosa valitsuse poolt tellija kinnistule.

Graniitsõelmete saamiseks saab ennast registreerida ekraanivormil või ühendust võtta linnaosavalitsuse infotelefonil 645 7333 või e-posti aadressil valdeku@tallinnlv.ee. E-kirja sisus on vajalik märkida kinnistu aadress ja taotleja nimi ning kirjutada aadressi taha KÜ, kui tegemist on korteriühistuga.

Laadimine...Laadimine...