Härma: Euroopas on nakatumine tõusutrendis

"Kui enamus reisilt naasnud inimesi ei ole nakkust saanud, siis tuleb selles ka veenduda. Kuna uute tüvede toomine teeb oluliselt raskeks võitluse koroonaviiruse rindel, siis peaks reisilt tulles ka nädala kodus olema," ütles Härma.

Pilt: Mats Õun

Härma: Euroopas on nakatumine tõusutrendis (1)

"Kahjuks pole ükski riik läbipõdemises või vaktsineerimises jõudnud kaugele. Täna pole muud võimalust, kui kontakte vähendada ja isolatsioon," ütles Terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma. 

Terviseameti peadirektori asetäitja Mari-Anne Härma märkis kolmapäevasel pressikonverentsil koroonaviiruse olukorra kohta, et Euroopas on koroonaviirusesse nakatumine tõusutrendis, mistõttu pole muud võimalust kui vähendada kontakte, vahendas BNS.

"Kahjuks pole ükski riik läbipõdemises või vaktsineerimises jõudnud kaugele. Täna pole muud võimalust, kui kontakte vähendada ja isolatsioon," ütles Härma. 

Härma sõnul pole Eestis kahjuks sissetoodud juhtude hulk vähenenud ning jätkuvalt tuleb enim Egiptusest, samuti Tansaaniast ja Soomest.

"Kui enamus reisilt naasnud inimesi ei ole nakkust saanud, siis tuleb selles ka veenduda. Kuna uute tüvede toomine teeb oluliselt raskeks võitluse koroonaviiruse rindel, siis peaks reisilt tulles ka nädala kodus olema," ütles ta. 

Eesti langustrend on märkimisväärne

Härma sõnul on Eestis 14 päeva nakatumine langenud 952 peale ning langustrend on olnud märkimisväärne.

"Kahe nädalaga oleme 53 protsenti madalama haigestumise peal kui enne. Nakatumiskordaja on langenud 0,8 peale ja on nüüd on stabiilne. Kui nii jätkub, siis mai alguseks on nakatumised 200-300 päevas," selgitas ta.

Samas on tema sõnul haigla koormus jätkuvalt kriitilises seisus ning on näha vanemate inimeste hospitaliseerimise osakaalu tõusu ning ei saa rääkida surmade arvu langemisest. 

Jätkub töökohal nakatumine

Härma lisas, et jätkuvad ka töökohas nakatumised, mis moodustavad kuni 15 protsenti. "Töökohtades nakatumiste arv pole muutunud ning stabiilselt on neid inimesi, kes ei saa kodus tööd teha ja tööl nakatuvad," nentis ta. 

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik ütles, et täna kehtivad kõik piirangud veel 25. aprillini.

"Järkjärgult saame neid leevendada, ent kui nakatumine hakkab taas tõusma, siis mitte," nentis ta. 

"Piirangute leevendamises peame olema ettevaatlikud. Kuna piirangute leevendamine tõstab kontakte, siis tõuseb ka vaikselt nakatumine," ütles Kiik.  

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...