Hiina president hoiatas "uue külma sõja" eest

Hiina president Xi Jinping kinnitas pöördumises ka Hiina ambitsioonikat kliimalubadust vähendada 2030. aastaks süsinikdioksiidi emissiooni 65 protsendi võrra ning saavutada 2060. aastaks süsinikuneutraalsus. 

Pilt: Scanpix

Hiina president hoiatas "uue külma sõja" eest (2)

Toimetaja: Sandra Lepik

"Väikeste klikkide loomine või uue külma sõja algatamine, teiste tõrjumine või hirmutamine vaid süvendavad lõhet maailmas," ütles Hiina president Xi Jinping hoiatades, et vastasseis viib "tupikusse". 

Jinping hoiatas esmaspäeval virtuaalsel Davosi Maailmamajandusfoorumil riigijuhte "uue külma sõja" algatamise eest ja kutsus seoses koroonapandeemiaga globaalsele ühtsusele, vahendas BNS. 

"Väikeste klikkide loomine või uue külma sõja algatamine, teiste tõrjumine või hirmutamine vaid süvendavad lõhet maailmas," ütles Xi, hoiatades, et vastasseis viib "tupikusse". 

"Vastasseis kahjustab alati kokkuvõttes kõigi riikide huve ja toob ohvriks inimeste heaolu," lisas president.

Xi kinnitas pöördumises ka Hiina ambitsioonikat kliimalubadust vähendada 2030. aastaks süsinikdioksiidi emissiooni 65 protsendi võrra ning saavutada 2060. aastaks süsinikuneutraalsus. 

"Nende eesmärkide saavutamine nõuab Hiinalt tohutut ja ränka tööd. Kuid me usume, et kui kaalul on kogu inimkonna huvid, peab Hiina ette astuma, tegutsema ja töö tehtud saama," ütles Xi.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...