Jäävihm tõi traumapunkti rekordhulga pöördumisi kiirabiga

Kokku pöördus 23. veebruaril ITK EMK-sse 191 patsienti, kellest 33 jäid edasisele haiglaravile.

Pilt: Rene Suurkaev/ Foto on illustreeriv

Jäävihm tõi traumapunkti rekordhulga pöördumisi kiirabiga

Toimetaja: Sandra Lepik

23. veebruari jäävihm põhjustas üle Eesti, eriti aga Tallinnas ja Harjumaal suure kaose – ligi kolmsada avariid ja sadade libedusest tingitud traumadega inimeste kuhjumise erakorralise meditsiini keskusesse (EMK).

Ida-Tallinna Keskhaigla EMK-sse tõi 23. veebruaril jäävihmast põhjustatud libeduse ohvreid rekordarv kiirabisid – 92.

"Andmete järgi löödi ITK ajaloo kiirabi rekord. Meil käis 24h jooksul 92 brigaadi. Viimase aja koormust arvestades oli ka patsiente väga palju - 191. Eelmise aasta jooksul jõudis haigete arv ühes päevas üle 145 kaks-kolm korda," ütles ITK EMK juhataja dr Märt Põlluveer.

23. veebruari jäävihm põhjustas üle Eesti, eriti aga Tallinnas ja Harjumaal suure kaose – ligi kolmsada avariid ja sadade libedusest tingitud traumadega inimeste kuhjumise EMK-sse. Võrreldes tavapärase talve ööpäevaga tõusis kiirabi väljakutsete arv kolm kuni neli korda. 

Põlluveer ütles, et suure koormuse tõttu oli vaja appi kutsuda personali. "Suur tänu valvearstidele ja eriti ortopeedidele, kes suutsid nii operatiivselt nii paljusid patsiente abistada. Märgin ära ka õed ja arstid, kes olid nõus lisaks appi tulema. Ka radioloogid tulid appi ja vastasid mitmekesi. Labor aga kiirendas meie analüüside liikumist. Ortopeedid konsulteerisid peaaegu keset lõikust, sest kõnede hulk oli väga suur."

Kokku pöördus 23. veebruaril ITK EMK-sse 191 patsienti, kellest 33 jäid edasisele haiglaravile. "33 haiget on ka varem saadetud statsionaarsele ravile, aga seekord sai ortopeedia keskus põhisurve osaliseks võttes vastu 14 haiget," märkis Põlluveer. "Umbes 12.30 süvenes olukord, kus kiirabi ei saanud meie estakaadile sõita, kuna oli väga libe. Meie aktiivne julgestus muutus siis liivatajaks ja viskas nn hallist kastist estakaadile liiva. Majandusosakond tegi lööktööd ja organiseeris meie EMO ette ja ümber C- korpuse libedusetõrje. Aga sai ka looduselt nöökida, sest visatud killustik jäätus umbes tunni jooksul uuesti ja nii tuli tööd otsast alustada," kirjeldas EMK juhataja raskusi. 

"Tegime 110 tomograafiat  67 röntgenit, 2 ultraheli. Ära tarvitati suur osa osakonna kipsivarust, siiski pidasid meie varud vastu ja seintelt kipsi lahasteks ei olnud vaja leotada," rääkis EMK juhataja Põlluveer.

Laadimine...Laadimine...