KOV-id ja riigiasutused hakkavad koos rahva hulgas teavitustööd tegema

"Suuname ametnikud võimalikult paljudesse piirkondadesse, et selgitada avalikus ruumis viibijatele eriolukorda riigis ja kogunemise ohte," ütles Ida prefekt Tarvo Kruup.

Pilt: Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv
Eesti

KOV-id ja riigiasutused hakkavad koos rahva hulgas teavitustööd tegema

Toimetaja: Sandra Lepik

"Suuname ametnikud võimalikult paljudesse piirkondadesse, et selgitada avalikus ruumis viibijatele eriolukorda riigis ja kogunemise ohte," ütles Ida prefekt Tarvo Kruup.

Kohalikud omavalitsused (KOV) ja riigiasutused ühendavad laupäevast jõud, et aidata läbi vahetu suhtluse elanikega avalikus ruumis kaasa koroonaviiruse leviku tõkestamisele, vahendas BNS. 

Virumaa kohalikud omavalitsused, Ida päästekeskus ja keskkonnainspektsioon alustasid lisaks politseile reedel tänavatel viibivate inimeste teavitamist, teatas politsei- ja piirivalveameti pressiesindaja BNS-ile. Nende peamine ülesanne on märgata kogunevaid inimesi, nendega vestelda ja selgitada neile koroonaviirusega kaasnevaid ohte.

Kruup sõnas, et tegemist on elupäästva operatsiooniga. "Koostöös partneritega oleme moodustanud ühisrinde koroonaviiruse vastu ning meie kõigi eesmärk on inimeste elusid päästa. Suuname ametnikud võimalikult paljudesse piirkondadesse, et selgitada avalikus ruumis viibijatele eriolukorda riigis ja kogunemise ohte," lisas Kruup.

KOV-id kaasavad tegevustesse korrakaitse- ja menetlusteenistusi aga ka kogukonna aktiivseid liikmeid, nii sportlasi kui ka õpetajaid. Päästjad panustavad oma põhitöö kõrvalt täiendatud patrullidega ka selgitustöösse.

"Päästeamet peab väga oluliseks kaitsta inimese elu ja tervist ning tänases olukorras on kõige tõhusam kaitse kui kõik inimesed teavad ja täidavad kehtestatud ennetus-, ohutusmeetmeid. Ka Ida päästekeskus panustab liikumisvabaduse piirangute täitmise jälgimisse. Päästemeeskonnad ning inspektorid ja ennetustöötajad hakkavad ringi sõitma, inimesi nõustama ja selgitama miks on väga oluline täna kehtestatud piirangunõudeid täita. Viiruse levikut on võimalik peatada ainult siis, kui kõik inimesed käituvad kohusetundlikult ja täidavad kehtestatud nõudeid," ütles Ida päästekeskuse juht Ailar Holzmann.

Keskkonnainspektsioon on ennetajaks ja silmadeks matkaradadel ja veekogude äärsetel aladel.

KOV-ide loodavad patrullid on eristatavad helkurvestiga ning ühistegevusse panustavad riigiasutuste ametnikud kannavad oma ametivormi.

Laadimine...Laadimine...