Mehe surnuks pussitanud endine taskuvaras pääses vangiminekust

Habarov rääkis kohtus, et ta hoiatas kannatanut, et kui viimane teda lööb, siis lööb tema noaga vastu. Kannatanu tõstis esimesena käe Habarovi näo juurde ja viimane võis seda tajuda vastase soovina teda lüüa. Ka siis ei löönud Habarov teda kohe noaga, vaid haaras tal hoopis rinnust.

Pilt: Rene Suurkaev/ Foto on illustreeriv
Kohus

Mehe surnuks pussitanud endine taskuvaras pääses vangiminekust

Toimetaja: Sandra Lepik

Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi tekkis kuritegelikes ringkondades hüüdnime Nos all tuntud, kuid praeguseks juba aastakümme seaduskuulekat elu elanud Juri Habarovil mullu 2. augustil Tallinnas Mere puiesteel asuvas kasiinos tüli ühe 47-aastase mehega.

Riigikohtu kriminaalkolleegium jättis tänase otsusega rahuldamata Põhja ringkonnaprokuratuuri määruskaebuse ja jättis jõusse Harju maakohtu otsuse tunnistada Habarov süüdi raske tervisekahjustuse tekitamises, vahendas BNS Postimeest. 

Sellega jõustus Harju maakohtu täpselt aasta tagasi, 4. märtsil 2020 langetatud otsus tunnistada 72-aastane Habarov süüdi raske tervisekahjustuse tekitamisega surma põhjustamiseks, mitte tapmises, nagu taotles prokuratuur.

Maakohus karistas Habarovit tingimisi viieaastase vangistusega, mida lühimenetluse tõttu vähendati kohe ühe kolmandiku võrra.

Ühtlasi arvestas kohus karistusest maha tema vahi all oldud aja seitse kuud ja kolm päeva ning nii kujunes tema lõplikuks karistuseks tingimisi kahe aasta, kaheksa kuu ja 27 päeva pikkune vangistus. Kohus määras talle katseaja pikkuseks kolm aastat ja neli kuud ning vabastas ta kohtusaalis vahi alt.

Tallinna ringkonnakohus jättis Põhja ringkonnaprokurör Kelly Kruusimägi apellatsiooni läbi vaatamata, kuid prokurör ei olnud sellega rahul ja esitas riigikohtule määruskaebuse. Riigikohtu kriminaalkolleegium jõudis täna järeldusele, et ringkonnakohtu otsus jätta apellatsioon läbi vaatamata oli õigustatud, seega jõustus Habarovile mõistetud tingimisi karistus.

Kuritegelikud ringkonnad

Põhja ringkonnaprokuratuuri süüdistuse järgi tekkis kuritegelikes ringkondades hüüdnime Nos all tuntud, kuid praeguseks juba aastakümme seaduskuulekat elu elanud Habarovil mullu 2. augustil Tallinnas Mere puiesteel asuvas kasiinos tüli ühe 47-aastase mehega.

Tüli jätkus kasiino ees tänaval, kus meeste vahel tekkis rüselus ning Habarov lõi vastast noaga kõhtu, rindu ja kaenla alla. Pärast seda jalutas Habarov minema.

Raskelt vigastatud kannatanu viis kohale kutsutud kiirabi haiglasse, kus ta kaks päeva hiljem suri.

Maakohus leidis, et Habarov tahtis meest noaga hirmutades eemal hoida, kakluse ajal aga soovis saavutada seda, et ta ründamise lõpetaks. Soovi vastu tappa räägib kohtu hinnangul ka asjaolu, et Habarov hoidis kaklusele eelnenud vestluse ajal nuga nähtavalt peos ega varjanud seda.

Habarov rääkis kohtus, et ta hoiatas kannatanut, et kui viimane teda lööb, siis lööb tema noaga vastu. Kannatanu tõstis esimesena käe Habarovi näo juurde ja viimane võis seda tajuda vastase soovina teda lüüa. Ka siis ei löönud Habarov teda kohe noaga, vaid haaras tal hoopis rinnust. Sellele järgnes kannatanu käelöök vastu Habarovi pead ja siis jalalöök. Alles siis vastas Habarov noalöögiga.

Esimene noalöök ei olnud piisav

Teise noalöögi tegi Habarov enda sõnul seepärast, et esimene löök ei hoidnud vastast tagasi, vaid ta jätkas löömist. Mees sõimles ja tegi veel ühe jalalöögi, pärast mida lõi Habarov kolmandat korda noaga. Pärast noalööke püsis veritsev mees Habarovi nähes jalul veel enam kui minuti. Ta kõndis Habarovile järele kuni tema lahkumiseni sündmuskohalt.

Kohus jõudis järeldusele, et Habarovil oli mehe tegevuse ja välise seisundi põhjal alust loota, et kõhu-ja rinnapiirkonda tabanud noalöögid siiski ei vii surmani. Nii kakluse ajal kui ka hetkel, mil Habarov sündmuskohalt lahkus, oli läheduses mitu inimest. Üks neist helistas häirekeskusesse ja teisel soovitas Habarov ise politseisse helistada.

Seega lootis Habarov põhjusega, et kannatanu ei jää temast maha surema, vaid saab vajalikku abi.

Laadimine...Laadimine...