Merepäevad kutsuvad aurulaevaga sõitma

"Üle pikkade aastate paneb Tallinna lahel oma aurukatlad taas tööle Eesti enda ajalooline aurulaev Admiral ning purjed heiskavad seilamiseks ajalooliste laevade seltsi laevad Kajsamoor ja Hoppet," lubas merepäevade kommunikatsioonijuht Sven Ratassepp.

Merepäevad kutsuvad aurulaevaga sõitma

Sirje Rattus

"Üle pikkade aastate paneb Tallinna lahel oma aurukatlad taas tööle Eesti enda ajalooline aurulaev Admiral ning purjed heiskavad seilamiseks ajalooliste laevade seltsi laevad Kajsamoor ja Hoppet," lubas merepäevade kommunikatsioonijuht Sven Ratassepp.

18.-20. juulini toimuvad Tallinna merepäevad kutsuvad põnevale rännakule merendusajaloos purjekatest aurikuteni. Lisaks meie  enda laevadele on oodata külalisi naabrite juurest. "Tallinna saabuvad uhked purjelaevad Tre Kronor Rootsist ja Libava Lätist ning põnevad aurulaevad Turso ja Lalli Soomest," märkis Ratassepp.

Üheskoos soovitakse õnne sel aastal sajandat sünnipäeva  tähistavale aurujäämurdjale Suur Tõll. "Tavapäraselt on merepäevade kavas sadamatevahelised väikelaevasõidud, hommikused päikesetõusukontserdid Tallinna lahel ja Tallinn Race purjeregatt," selgitas Ratassepp. "Lisaks toimub hulk tasuta kontserte armastatud muusikutelt, avatud on kaubandustänav, suur ja mõnus lasteala Vanasadamas ja palju muud."

Kalad ja ilutulestik

"Esmakordselt saab tänavu aga nautida näiteks Eesti Nukufilmi pakutavaid filmielamusi päästeparvekinost," rääkis Ratassepp. "Sel aastal tuleb ka meremess ning merepäevade läbi aegade suurim kala-ala. Laupäeva, 19. juuli õhtul toimub aga lennusadamas Merepäevade esimene öölaulupidu «Laulame ühte», mille lõpetab vägev ilutulestik Tallinna lahel."

Merepäevade üks tõenäoliselt läbi aegade põnevamaid vaatemänge leiab aset 20. juuli pealelõunal Vanasadama kruiisialal, kus otse kõigi vaatajate silme all korraldavad politsei- ja piirivalveamet koos päästeametiga täiemahulise merepäästeõppuse, mille stsenaariumi kohaselt vajab korraga kiiret päästmist grupp merehätta sattunud inimesi.

"Pärast häiresignaali saamist saabuvad õnnetuspaigale päästeameti autod ja kaatrid, appi tulevad spetsiaalselt pinnaltpäästmiseks treenitud päästekoerad ning tagatipuks ka lennusalga helikopter," mainis Ratassepp.

 

Esinevad HU? ja Metsatöll

Nagu ikka, pakuvad merepäevad ka tänavu külastajatele ulatuslikku kontsertprogrammi nii Eesti parimate muusikute esituses kui ka välismaa külalistelt. "Ootame juba põnevusega Hollandi-Surinami juurtega jazzlaulja Gianna Tam’i esinemist, oma etteastega astub üles ka Taiwani ülikooli segakoor," lubas Ratassepp. "Merepäevade avakontserdi annavad ühise põneva eksperimentaalprojektina üle-eestiline noorte sümfooniaorkester ning ansambel HU?. Merepäevad lõpetavad suured publikulemmikud Metsatöll ning Vaiko Eplik ja ansambel Eliit. Sinna vahele mahub veel esinemisi enam kui 30 muusikakollektiivilt."

Merepäevad teevad tänavu koostööd erivajadustega inimeste teemadele pühendatud festivaliga "Puude taga on inimene". Näiteks saavad nii festivali ava- ja lõpukontsert viipekeeletõlke. Tavalistel inimestel on aga võimalik Pimekohvikus kogeda, milline on elu pimedana. "Päriselus nägijaid abistavad nägemispuudega giid-teenindajad, kelle jaoks on see elu loomulik keskkond," mainis Ratassepp. "Kordumatu pooltunni jooksul pakume jooke ja suupisteid, keha kinnitades kuuleb giid-teenindajalt lähemalt, kuidas nägemispuudega toime tulla."

 

Lõviosa kontserte on tasuta

Enamik merepäevade kontserte on kuulajatele tavapäraselt tasuta ning nendele piletite ostmise pärast muretsema ei pea. Küll on  tarvis lunastada pilet reede- ja laupäevaõhtustele merejazzi kontsertidele Vanasadamas, traditsioonilistele laupäevahommikustele päikesetõusukontsertidele Tallinna lahel ning ka 18. ja 19. juulil Noblessneri sadamas etenduvale Jaan Tätte kirjutatud teatrietendusele "Meeletu".

Ratassepa sõnul toimuvad sel aastal ühe uuendusena väikelaevade sõidud seekord Vanasadama ja Noblessneri sadama vahel, varem  on need olnud Vanasadama ja Lennusadama vahel. Kogu Noblessneri sadama kaipealseid tegevusi aitab sel aastal korraldada tuntud Eesti muusika festival Eesti Pops.

Tallinna merepäevad toimuvad 18.-20. juulini traditsiooniliselt kolmes kesklinna sadamas – Vanasadamas, Lennusadamas ja Noblessneri sadamas.

 

Gerli Padar ja Margus Vaher laulavad multifilmilaule

"Oleme taas mõelnud ka pere pisemate peale ning pakume neilegi palju põnevat tegemist,» ütles merepäevade kommunikatsioonijuht Sven Ratassepp. «Nii Vanasadamas kui ka Lennusadamas on avatud suured ja vahvad lastealad, kuulata saab suurt multifilmimuusika kontserti Gerli Padarilt ja Margus Vaherilt ning palju muud.»

Ratassepp lisas, et lastega tulles peaks kindlasti hoolega jälgima oma järeltulijate tegemisi. «Kuna tegemist on siiski merepäevadega, toimub suurem osa tegevusi mõistagi kas mere peal või mere ääres, seepärast tasuks olla ettevaatlik,» mainis ta.

 

 

 

Väljatõste: Otse vaatajate silme all toimub uhke merepäästeõppus.

Laadimine...Laadimine...