Nuubia kaljukitsed naudivad päikeselist päeva uljalt kivikuhjatises kepsutades

Nuubia kaljukitsed naudivad päikeselist päeva uljalt kivikuhjatises kepsutades. 

Pilt: Inari Leiman

Nuubia kaljukitsed naudivad päikeselist päeva uljalt kivikuhjatises kepsutades

Toimetaja: Sandra Lepik

Päikese ja varakevadise karge soojuse kaasa toonud märtsi algus pani loomaaiaasukad mõnusasti mõnulema ja aktiivselt tegutsema. Loomaaia õuealad on külastamiseks avatud, kuid rahva hajutamiseks palutakse loomaaeda külastada võimalusel pigem argipäeviti.

Bennetti kängurud on hommiku esimestes päikesekiirtes juba oma aasal kulu vahelt nosimist otsimas. Jakid, kes lumerohkel talvel hoidsid targu majakese ligi, unelevad nüüd hommikupäikeses laiali mööda aedikut nagu suured kivirahnud. Siberi kaljukitsed on end künka veerele hommikusi päikesekiiri püüdma sättinud. Dagestani tuuride sikud sammuvad karjas päikesele vastu. Pürjapullgi tervitab päikest juba varahommikul, keskpäevaks aga on terve kari end aediku kõige päikeselisemasse nurka peesitama laotanud. 

Jääkarud tunnevad end suurepäraselt ja alustavad aedikus toimetamist juba pimedas, kõvasti enne päikesetõusu. Sestap näevad külastajad päevaajal enamasti vaid aedikunurkades mõnusasti vastu päikest lesivaid ja põõnutavaid valgeid karumürakaid. 

Nuubia kaljukitsed aga naudivad päikeselist päeva uljalt kivikuhjatises kepsutades. 

Paksunahaliste maja surikaadid ja isegi kääbusjõehobu Pupa said päikese paistel patseerida. Ninasarvikud aga mõnulevad soojuses ja sügavad kõhtu vastu jämedat palki. 

Kesknädalal vahetati aedikutes amuuri leopardid, neljapäeval ka lumeleopardid. Külastajate ees ekspositsioonides jalutavad nüüd emasloomad: amuuri leopardi aedikus Muusi, lumeleopardi aedikus Deli. Ere päike sunnib kõrgmägede kaunitarist Delit küll silmi kissitama, kuid ei vaigista tema hüüdeid ja nii kostavad lumeleopardi iseloomulikud kräunatused ka päevasel ajal üle loomaaia. 

Veebruari teisel poolel toimus elevant Carlil järjekordne purihambavahetus. Elevandipull oli oma suure hambatüki hommikul talitajatele leidmiseks nähtavale kohale asetanud. 

Berberi vööthiirte pesas 24. veebruaril ilmavalgust näinud neli pisikest triibulist poega vudivad juba terraariumis ringi. 

Veebruari viimase nädalavahetuse eel saadeti liigikoordinaatori soovitusel Soome Korkeasaari loomaaeda kaks buhhaara uriaali jäära. Loomad jõudsid kenasti kohale.

Veebruari lõpp ja märtsi algus tõi loomaaeda ka suurt kurbust. 25. veebruaril aidati parematele karjamaadele mõlema esijala laminiiti põdenud Tallinna loomaaias sündinud 17-aastane prževalski hobune Viper. Sel neljapäeval aga uinutati igaveseks pikalt põdenud ja ravitud üheksa-aastane gauripull Gideon. Berliinis sündinud hiigelveis elas Tallinnas üle viie aasta. Siin kasvas üles ka tema üks järglane gaurilehm Agata.

Kesknädalal, 3. märtsil tähistati üle ilma maailma eluslooduse päeva teemal „Metsad kui elu tugisammas: et püsiks inimene ja meie Maa“. 

Laadimine...Laadimine...