Paet: Navalnõi vabastamist tuleb Euroopal nõuda ühtselt

"Euroopa Liit peab Venemaa suunal tegutsema ühtselt, mis puudutab sanktsioone, aga ka teistes valdkondades, nagu energiapoliitikas," lisas Euroopa Parlamendi väliskomisjoni aseesimees Urmas Paet.

Pilt: Scanpix

Paet: Navalnõi vabastamist tuleb Euroopal nõuda ühtselt (1)

Toimetaja: Sandra Lepik

"Navalnõi vahistamine on vale lähtudes nii õiguslikust, sisepoliitilisest kui ka rahvusvahelisest vaatepunktist, rääkimata inimlikust tasandist," ütles Euroopa Parlamendi väliskomisjoni aseesimees Urmas Paet oma sõnavõtus.

Paet ütles parlamendi täiskogu istungil Venemaa opositsioonijuhi Aleksei Navalnõi vahistamise teemalisel arutelul, et Navalnõi tuleb vabastada ning Euroopa Liit peab Venemaa suunal tegutsema ühtselt, vahendas BNS. 

"Navalnõi vahistamine on vale lähtudes nii õiguslikust, sisepoliitilisest kui ka rahvusvahelisest vaatepunktist, rääkimata inimlikust tasandist," ütles Paet oma sõnavõtus. "See on Navalnõist suur julgus naasta kodumaale olukorras, kus ta taas vahistatakse. Eriti arvestades, et ta on Venemaal pidanud taluma vägivalda, rünnakuid. tagakiusamist, vahistamisi ning ka üle elanud keemiarelvaga mürgitamise. Venemaal on järjekordselt olukord, kus tapmiskatse ohver pannakse vangi, aga tapjad on vabaduses ning keegi ei uurigi toimunut," lisas ta.

Paet ütles oma sõnavõtus, et Euroopa Liit peab survet avaldama, et Navalnõi koheselt vabastataks ning Venemaa lõpetaks opositsiooni tagakiusamise ja hakkaks järgima rahvusvahelist õigust ning täitma enda võetud kohustusi. "Euroopa Liit peab Venemaa suunal tegutsema ühtselt, mis puudutab sanktsioone, aga ka teistes valdkondades, nagu energiapoliitikas," ütles ta.

"On selge, et kui Navalnõi-sugune, keda tema enda valitsus, julgeolekujõud ja poliitiline süsteem, on nii halvasti kohelnud, ikka veel suudab leida endas missioonitunde naasta kodumaale ja jätkata võitlust inimõiguste ja demokraatia põhimõtete eest, siis peab ka Euroopa Liit vastama adekvaatse toetusega. Ka Venemaa inimesed väärivad inimõiguste ja põhivabaduste kaitset," lisas Paet.

Teisipäeva õhtul viib Urmas Paet Euroopa Parlamendis ka läbi kõnelusi poliitiliste fraktsioonide vahel, et valmistada ette Navalnõi vahistamise tagajärgi puudutav Euroopa Parlamendi resolutsioon, mille üle saadikud hääletavad neljapäeval.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...