Patarei merekindluse ostab Urmas Sõõrumaa

Sõõrumaa nägemuse kohaselt peaks Patarei merekindlusest saama multifunktsionaalne keskkond, kus on võimalik elada, töötada ja ka meelt lahutada.

Pilt: Scanpix

Patarei merekindluse ostab Urmas Sõõrumaa

Toimetaja: Sandra Lepik

Sõõrumaa nägemuse kohaselt peaks Patarei merekindlusest saama multifunktsionaalne keskkond, kus on võimalik elada, töötada ja ka meelt lahutada.

Tallinna Patarei merekindluse enampakkumisel osales vaid ärimees Urmas Sõõrumaa ettevõte, vahendas BNS Postimeest.

Enampakkumise alghind oli 4,5 miljonit eurot. Müüki oli pandud kolm merekindluse kinnistut: Kalaranna 28, Kalaranna 30 ja Vesilennuki 4.

Sõõrumaa ei soovinud tehingu maksumust nimetada, kuid ütles, et see on alghinnast pisut kõrgem.

"Ma arvan, et pole palju neid, kes suudaksid Patareist midagi teha," arvas Sõõrumaa. Ühtlasi viitas ettevõtja oma kogemusele, mille ta sai Rottermanni kvartali renoveerimisest.

Sõõrumaa nägemuse kohaselt peaks Patarei merekindlusest saama multifunktsionaalne keskkond, kus on võimalik elada, töötada ja ka meelt lahutada. Renoveeritud merekindlus võiks tema hinnangul valmida viie aasta pärast., kirjutas Postimees.

Rahvusringhäälingu uudisteportaali andmeil tegi pakkumise arhitektuurilise lahenduse arhitektibüroo Arhitekt11. 

Sõõrumaale kuuluv U.S.Invest oli pakkumise tegemiseks loonud eraldi ettevõtte Nikolai Esimene OÜ, viidates sellega tsaar Nikolai Esimesele, kelle käsul rannakaitsepatareid 1828. aastal ehitama hakati.

Ainsa pakkujana pole ettevõte siiski kohe võitja. Järgnevalt asub hindamiskomisjon kontrollima esitatud dokumentide vastavust tingimustele ning teises etapis avatakse alles hinnapakkumise ümbrik. Praeguse omaniku ehk Riigi Kinnisvara hinnangul võiks seega Sõõrumaa sobivus selguda detsembri keskpaigaks, kirjutas err.ee

Praeguses etapis ei soovinud ta avaldada ka võimaliku investeeringu suurust.

Laadimine...Laadimine...