Peaprokurör Parmase painduv selgroog

Valitsus nimetas neljapäeval ametisse riigi uue peaprokuröri – Andres Parmase.

Pilt: Scanpix
Eesti

Peaprokurör Parmase painduv selgroog

Pealinn

Valitsus nimetas neljapäeval ametisse riigi uue peaprokuröri – Andres Parmase.

Nõnda nagu Eesti Ekspress mullu detsembris Parmase mullu veebruaris tehtud Facebooki postitust tsiteeris, oli vastne peaprokurör Keskerakonda iseloomustades öelnud, et "kohukesed, korruptsioon igal tasandil, broilerluse üks kesksem taimelava, ebaaususe ja valelikkuse verstapost, võimetud enda väärtegusid ausalt omaks võtma ja sigatsemisest loobuma" jne.

Peaprokuröri ametit sobis Parmasel eelpool viidatud tiraadi objektidelt vastu võtta küll. Ilmselt jäänuks see postitus tegemata, kui Parmas aimanuks edutust kõrgele ametikohale. Jääb loota, et 2006-2013 Isamaasse kuulunud mees suudab prokurörina endas avastada erapooletuse algmed. Postituse tagapõhi seisneb ilmselt asjaolus, et ringkonnakohtunikuna mõistis ta süüdi keskerakondlase Priit Toobali musta raha tarvitamises partei hüvanguks.

Küsimus, miks korrakaitse eliitjõud toona Keskerakonda ründasid, seisnes ühelt Võru ettevõtjalt saadud 500 euro seaduslikkuses. Meenutagem, et rahapesumiljardite läbiliikumine riigist oli selleks ajaks, 2011-2012. aastaks saavutanud oma haripunkti.

Laadimine...Laadimine...