PERH: Plaaniline kirurgiline tegevus on vähenenud kuni 50 protsenti

Onkoloogia- ja hematoloogiakliinik töötab samuti kriitilisel piiril tööjõuressursiga ning tagab sellega praegu nii oma plaanilise kui erakorralise statsionaarse ravi. 

Pilt: Ilja Matusihis

PERH: Plaaniline kirurgiline tegevus on vähenenud kuni 50 protsenti

Toimetaja: Sandra Lepik

"Regionaalhaigla kirurgiakliinikus on plaaniline kirurgiline tegevus vähenenud erinevatel erialadel 30 kuni 50 protsenti, kuid onkoloogiline kirurgiline ravi piiratud ei ole," sõnas Regionaalhaigla sisehaiguste kliiniku juhataja Pille Mukk.

Mukk tõdes, et haigla ambulatoorne tegevus, päevakirurgia ning päevaravi töötavad hetkel piiranguteta kõigis kliinikutes, kuid veel kriitilisema olukorra juures võib nappida personali, vahendas BNS Postimeest.
 
Sealses Covid-osakondades on täna 44 patsienti, III astme intensiiviravis 12 Covid-patsienti ning psühhiaatriakliinikus viis koroonaviirust põdevat patsienti.

"Regionaalhaigla kirurgiakliinikus on plaaniline kirurgiline tegevus vähenenud erinevatel erialadel 30 kuni 50 protsenti, kuid onkoloogiline kirurgiline ravi piiratud ei ole," sõnas Mukk, lisades, et sisehaiguste kliinikus on plaaniline haiglaravi peatunud ning tegeletakse vaid aegkriitiliste ja erakorralist haiglaravi vajavate haigetega. Ta rõhutas, et selle valmisoleku tagamine on hetkel personaliressursi tõttu väga pingeline.

Onkoloogia- ja hematoloogiakliinik töötab samuti kriitilisel piiril tööjõuressursiga ning tagab sellega praegu nii oma plaanilise kui erakorralise statsionaarse ravi. Sama olukord on doktori sõnul ka psühhiaatriakliinikus.  

"Edasised plaanid plaanilise ravi piiramise osas sõltuvad epidemioloogilisest olukorrast, kuid on ette näha, et ravimahtude piiranguid tuleb juurde ning seda teeme jooksvalt ja vajaduspõhiselt."

Ruumipuudust Muki sõnul Regionaalhaiglas ei ole, kuid koroonaosakondade mahu kasvu tõttu on personalidefitsiit nii õdede, hooldajate kui arstide hulgas. "Personali kaastakse sinna kõigist teistest kliinikutest," kinnitas Mukk.

Laadimine...Laadimine...