Pirita linnaosa vanem: palun ärge korraldage Pirita rannas "laulupidu"

Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat tuletab meelde, et ka rannas jalutades on vaja täita 2+2 reeglit ja värskes õhus viibimiseks tuleb otsida kohti, kus ei käi palju inimesi.

Pilt: Pirita LOV

Pirita linnaosa vanem: palun ärge korraldage Pirita rannas "laulupidu"

Toimetaja: Toomas Raag

Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat tuletab meelde, et ka rannas jalutades on vaja täita 2+2 reeglit ja värskes õhus viibimiseks tuleb otsida kohti, kus ei käi palju inimesi.

Ilus ilm meelitab inimesed mere äärde ning Liinati sõnul olid juba eile õhtul Pirita rand, Lillepi park ja spordirajad rahvarohked ning 2+2 reeglist kinnipidamine oli kohati raskendatud.

"Eile pärastlõunast alates oli nii Pirita ranna parklates kui ka terviseradade äärsetes parklates palju sõidukeid ning inimesed olid läinud randa või metsaradadele sportima. Panen kõigile südamele, et 2+2 reegel on selge kohustus ja seda tuleb täita ka väljas värskes õhus liikudes," manitses Liinat. "Kui inimesed jõuavad autoga parkimiskohta ja näevad, et seal polegi enam ruumi, on tark tegu ots ringi keerata ning otsida hõredama liikumisega alasid, kus joosta või jalutada," soovitas Liinat.

Linnaosavanem lisas, et Pirita linnaosa töötajad kontrollivad iga päev mängu- ja spordiväljakuid, et veenduda, kas ligipääs väljakutele on suletud ja väljas selgitav teave. "Patrullimas käies ka rannaalal ning ühe väljaku juurest teise juurde sõites jälgitakse ümbrust ja looduses viibivaid inimesi, et need ei liiguks kambakesi, vaid täidaksid 2+2 reeglit," nentis Liinat ja lisas, et inimestele on tehtud reeglite eiramise pärast hoiatusi. "Me selgitame inimestele, miks eriolukorra reegleid on oluline järgida. Reidid näitavad, et ikka on neid, kes nõude vastu eksivad," tõdes linnaosavanem.

"Peale 2+2 reegli vastu eksimise tulevad inimesed randa jalutama koos koeraga. Pirita rand ei ole koerte jalutusväljak. Rannas on spetsiaalselt tähistatud alad, kus koeraga jalutamine on lubatud," tõi Liinat esile veel ühe murekoha, mis soojade kevadilmadega on paljudel meelest läinud.

Linnaosavanem ütles, et kõik piritalased ja Pirita külalised on teretulnud Pirita randa ja spordiradadele, kuid praegu tuleb vältida rahvarohkeid kohti ning täita kõiki eriolukorra reegleid. "Head inimesed, me saame ära hoida, et Pirita randa, parkidesse ja spordiradadele ei tekiks "laulupidu", palun peame kinni 2+2 reeglist ja panustame nii enda kui ka teiste tervise hoidmisse," soovis Liinat.

Laadimine...Laadimine...