Piritalased on Maxima teemal agaralt kaasa rääkinud

Küsitluses Maxima rajamise kohta Piritale on osalenud 1163 inimest. Küsitlus kestab jaanuarikuu lõpuni.

Pilt: Maxima

Piritalased on Maxima teemal agaralt kaasa rääkinud (1)

Toimetaja: Vesta Reest

Küsitluses Maxima rajamise kohta Piritale on osalenud 1163 inimest. Küsitlus kestab jaanuarikuu lõpuni.

21. detsembril algas Pirital küsitlus, mille eesmärk on välja selgitada, kas linnaosa elanikud pooldavad Maxima kaupluse rajamist piirkonda või mitte. Pirita kodulehe vahendusel on oma arvamuse välja öelnud 1131 inimest, sedeliga on olnud 32 vastajat.

"Arvukas vastajate hulk näitab, et Maxima kaupluse teema läheb korda kaugelt rohkematele inimestele kui vaid tulevase võimaliku poe naabrid. Väga paljud küsitluses osalejad pole piirdunud pelgalt "jah" või "ei" vastusega, vaid on oma seisukohta ka põhjendanud või vaadanud Pirita arengut laiemalt ning lisanud ettepanekuid,” ütles Pirita linnaosa vanem Tõnis Liinat. “Mitmes kommentaaris on kõlanud ettepanek, et suure poeketi asemel vajab Pirita korralikku taluturgu ja väga kvaliteetse kaubaga väikesi poekesi. Piritalased igatsevad peresõbralikke kohvikuid ja pagaritöökodasid. Kaupluse ehitamise asemel võiks kinnistule tulla rajatis vaba aja veetmiseks," tõi linnaosavanem näiteid. Pirital on puudu Nõmme turu taolisest hubasest läbimõeldud planeeringuga ostukohast, maitsekast kohvikust (nt Merivälja poe regioon), restoranist, pagariärist ja elegantsest väikepoest, kirjutab Pirita elanik.

Linnaosavanema sõnul on Maxima pooldajad esile toonud tulevase võimaliku poe head asukohta ja konkurents viiks kaupade hinnad alla.

Praeguseks pole veel vastu- ja poolthääli kokku löödud, sest küsitlus kestab. Oma "jah" või "ei" saab öelda Pirita koduleheküljel või täites detsembrikuu Pirita lehenumbris ilmunud kupongi ja saates selle linnaosavalitsusse (Kloostri tee 6) kuni 31. jaanuarini.

Linnaosavalitsus kogub arvamused kokku ja kui detailplaneering linnaplaneerimise ametist Pirita linnaosa valitsusse jõuab, on linnaosavalitsuse kord Maxima rajamise asjas otsus teha ning oma osa on selles ka kogukonna arvamusel.

Maxima poekett soovib rajada Merivälja tee 80, Puki tee 29 ja 31 kinnistutele Maxima XX kauplust. Kinnistud kuuluvad Maximale. Detailplnaeeringu lahenduse on koostanud AS K-Projekt. Pirita üldplaneering näeb alale ette ärihoone ehitust.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...