Politsei palub libasotsiaaltöötajatest teada anda

Politsei ootab infot Tallinnas ringi liikuvate naiste kohta, kes end sotsiaaltöötajatena või vabatahtlikena esitledes vanuritelt raha välja petta üritavad.

Pilt: Ilja Matusihis / Pilt on illustratiivne
Politsei

Politsei palub libasotsiaaltöötajatest teada anda

Toimetaja: Dmitri Povilaitis

Politsei ootab infot Tallinnas ringi liikuvate naiste kohta, kes end sotsiaaltöötajatena või vabatahtlikena esitledes vanuritelt raha välja petta üritavad.

Politseile teada olevalt nähti Sikupilli piirkonnas pensionäri ukse taga käinud kahte naist ka Lasnamäel Pae tänava kandis. Naised olid 30–40 aastat vanad ning kandsid teksasid ja sportlikke jalatseid. Ühel oli seljas roheline ja teisel sinine jope.

"Naised tutvustasid end sotsiaaltöötajatena, kuid ei näidanud oma töötõendid ega tutvustanud end nimepidi. Samuti tegi pensionäri ettevaatlikuks see, et naised käitusid pealetükkivalt ja pakkusid poest viina tuua," ütles Ida-Harju politseijaoskonna juht Roger Kumm pressiteate vahendusel.

Üks naine rääkis eesti keeles kerge aktsendiga, teine vaikis. Politsei palub kõikidel, kelle poole on sarnaselt pöördutud ja end sotsiaaltöötajate või vabatahtlikena esitletud, sellest teada anda numbril 112 või kirjutades aadressil ppa@politsei.ee.

Paljud inimesed tahavad eriolukorras vabatahtlikuna panustada ja olla abiks oma kogukonnas. Eakatele, kes peavad liikumispiirangutest eriti hoolsalt kinni pidama, tahetakse olla abiks ravimite ja toidu koju toomisel. Selline tegevus on igati tänuväärne, kuid see tuleb eelnevalt kindlasti kohaliku omavalitusega kokku leppida ja leida parim viis abi osutamiseks, et vältida segaduse tekkimist.

Kahjuks kasutavad kelmid ära ka väga keerulisi olukordi, et inimestelt raha välja petta. Palun, rääkige oma eakate lähedastega või naabritega, kes elavad üksi ning hoiatage neid võimalike pettuste eest.

Kui keegi vajab abi, soovitab politsei pöörduda oma elukohajärgsesse linnaosavalitusse või kohalikku omavalitsusse. Kes ei tea, kuidas oma linnaosavalitsusega ühendust saada, võib helistada linna infotelefonil 14410.

Laadimine...Laadimine...