Politsei uurib võltsitud koroonatesti sertifikaate

Võltsitud sertifikaate oli kaht laadi - esiteks võltsiti enda varasemaid tulemusi ja toodi põhjenduseks, et reisi eel ei jõutud uuesti testima minna ning teist laadi võltsinguteks olid valeandmetega ostetud sertifikaadid.

Pilt: Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv
Politsei

Politsei uurib võltsitud koroonatesti sertifikaate

Toimetaja: Sandra Lepik

"Ametliku dokumendi võltsimine ja kasutamine on võrdsustatav kuriteoga, mille eest karistatakse rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega," sõnas Põhja prefektuuri Kesklinna jaoskonna menetlustalituse juht Jelena Mirošnitšenko.

Politsei on esmaspäevaks avastanud üheksa võltsitud koroonatesti sertifikaati, neist kaks tuvastati Tallinna sadamas ja seitse lennujaamas ning käivitas kriminaaluurimise, vahendas BNS Postimeest. 

Võltsitud sertifikaate oli Mirošnitšenko sõnul kaht laadi - esiteks võltsiti enda varasemaid tulemusi ja toodi põhjenduseks, et reisi eel ei jõutud uuesti testima minna ning teist laadi võltsinguteks olid valeandmetega ostetud sertifikaadid.

"Võltsitud sertifikaatidega ei panda ohtu mitte üksnes enda, vaid ka teiste reisijate ja välisriigi elanike tervis. Tuletan meelde, et ametliku dokumendi võltsimine ja kasutamine on võrdsustatav kuriteoga, mille eest karistatakse rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega," märkis ta.

Politsei tegeleb probleemi suuruse väljaselgitamisega ning täpsemate asjaolude selgitamiseks alustati kriminaalmenetlust karistusseadustiku paragrahvide järgi, mis käsitlevad võltsitud dokumendi, pitsati ja plangi kasutamist ning võltsimist.

Laadimine...Laadimine...