14 kommentaari

2019

Vasta kommentaarile

https://www.err.ee/1011852/terviseamet-ettevotjad-voiks-ukraina-toolisi-leetrite-vastu-vaktsineerida
Aastakümneid polnud meil leetreid sisuliselt olemas, kuid alates eelmise aasta augustist on Euroopas avastatud ligi 130 000 haigusjuhtu. Peamine murekoht on Ukraina 82 000 haigestumisega. Leetrid on jõudnud ka Leetu, kus tänavu on olnud 825 haigestunut. Eestis on alates mullu augustist olnud 36 haigusjuhtu, millest 26 sel aastal.

morbilli postitas:

https://et.wikipedia.org/wiki/Leetrid

kosmonaut

Vasta kommentaarile

https://www.delfi.ee/artikkel/93095469/vaktsiinitootja-sputnik-v-ga-on-voimalik-eluaegne-immuunsus
Venemaa Gamalei-nimelise teaduskeskuse juht Aleksandr Gintsburg peab võimalikuks, et „Sputnik V“-ga vaktsineeritutel tekib COVID-19 vastu eluaegne immuunsus.

https://www.delfi.ee/artikkel/93094669/euobserver-venemaal-suri-vahetult-parast-sputnik-v-vaktsiini-saamist-neli-inimest

repliigi korras

Vasta kommentaarile

Eestis oli viimane lastehalvatuse puhang 1958. aastal, kui haigestus ligi 1000 inimest. 1959. aastal alustati lastehalvatuse vastast lausvaktsineerimist, mis kestis kaks aastat. 1961 registreeriti viimane lastehalvatuse juhtum ning Eestist sai esimene lastehalvatusest vaba piirkond maailmas.

katikati

Vasta kommentaarile

Inglismaal haigestuvad järjest need kes on ammu juba saanud vaktsiini 2doosi,sellega tuleb elama õppida,mitte kuulata ainult 2spetsialisti(vaadake ka vaktsiinitööstuse püramiidi tippu)kes saavad miljardeid kasumit,vaktsiin pole mingi lahendus vaid maailma majanduse hävitamine, lisaks veel HUI loomine st.rahvuste ja riikide hävitamist käputäie miljardäride poolt.

bisnis postitas:

Mida rohkem haigestutakse, seda paremini ravimifirmade ja keemikute äri läheb!

AJ

Vasta kommentaarile

Austatud R.Allikvee. Põhimõttega olen nõus, kui vaktsineerimisega ollakse enam-vähem kindlad eesmärgi saavutamises. Ei ütle "absoluutselt"... Minu tähelepanekute põhjal (globaalne seire) Iisraelis kasvas nakatumine peale vaktsineerimist. Ka oli mälu järgi UAR-s. Teadus on pika vinnaga ja ei ole sellele põhjendust leidnud, tõsi aeg on olnud napp. Sellega ma ei väida, et ei peaks vaktsineerima, aga siiski massvaktsineerimine, pea et kohustuslik, ja selle tulem on siiski veel ehku peal. Pigem arvamuslik, sh ka nn. karjaimmuunsuse võimalikkus. Teoreetiliselt arvatud, Rootsi ka sellepeale ehitas oma julge kaitsekilbi. Vaktsineerimisel kui protsessil on nagu ikka ravimi korral samuti kasu/kahju kriteeriumid, see sisaldab ka vaktsiini enda plusse/miinuseid. Neid on napilt ja pidevalt vaidluses globaalselt, AZ trombiefekt. On ja ei ole. Seda enam, et ka meie isegi meie peavoolumeedias on andmeid vaktsineeritute nakatumise kohta (ja kahjuks mitte väga väike number).

üldiselt

Vasta kommentaarile

Tegemist on kiirelt valmistatud vaktsiinidega, mida võimaldab tänapäeva teaduse areng. Aasta pärast saab anda nende toimele ka hinnangu. Vaktsiinil on ka poliitiline maik juures. Koos rahvastikurändega hakkavad levima ka uued haigused.
Aga ka vanad ja tuntud vaktsiinid põhjustavad mõnele terviseprobleeme. Paljud ei kannata mõnd ravimit või toitu. Mõni võib ajada õietolmuga mett lusikaga sisse ja nägu õhetab tervisest, teine on aga mitu päeva sellest lääbakil. Sama on ka alkoholi tarbimisega. Paljud kõrvalnähud sõltuvad hoopis inimese senisest elustiilist. Lastehalvatus, leetrid, entsefaliit, läkaköha jne on saadud tänu vaktsiinile kontrolli alla.

poliitiline vaktsiin

Vasta kommentaarile

https://epl.delfi.ee/artikkel/93036115/raimond-kaljulaid-vaktsineerimiskaosest-vaga-piinlik-on-eesti-riigi-parast-inimeste-ees-peab-vabandama-et-riik-neid-alt-vedas
Vaadates Põhja-Tallinnas Sõle spordikeskuse juures vaktsiinide ootel pikas järjekorras seisvaid inimesi, meenus mulle eelkõige Nõukogude aja lõpp. Siis seisid Eesti inimesed järjekordades, et osta esmavajalikke toiduaineid, nüüd ollakse aga elupäästva vaktsiini ootel.

https://www.delfi.ee/artikkel/93034775/fotod-tormijooks-tallinna-vaktsineerimiskeskustele-teade-nooremaealiste-kaitsepookimisest-toi-kohale-hordid-personal-hadas
Sotsiaalmeedias levivad igasugused üleskutsed.
Tallinna Sõle spordikeskuse juurde oli kella 16 ajal kogunenud nii palju inimesi, et järjekord vaktsiinihuvilistest ulatus kõrvaltänavani. Kohaletulnute seas oli hulgaliselt noori ja keskealisi. Inimesi püüti algul ära ajada, ent kui see tulemusi ei andnud, otsustati järjekorras eelis anda neile, kellel on kehtiv broneering.

formamint

Vasta kommentaarile

https://lounaeestlane.ee/teadlaste-hinnangul-levib-uus-koroonaviirus-sama-kiiresti-kui-1918-aasta-hispaania-gripp/
https://diplomaatia.ee/hispaania-gripp-20-sajandi-kurikuulus-pandeemia/
https://et.wikipedia.org/wiki/Hispaania_gripp
https://russian7.ru/post/kak-ispanskiy-gripp-povliyal-na-iskhod/
Hispaania gripp põhjustas Saksamaa kaotuse I maailmasõjas ja aitas bolševikel Venemaal võimule tulla. Eestisse jõudis hispaania gripp koos Saksa vägedega.
Tänapäeval soodustab viiruste levikut „piirideta maailma” ideoloogia ja sellega kaasnev rahvaste massränne.
Covid aitab nüüd USA-s bolševikud võimule!

küsimus

Vasta kommentaarile

Kas keegi enne artikli ülespanemist selle ikka läbi ka luges?

Vaatleja

Vasta kommentaarile

Veelgi rohkem elusid saaks päästa kui kõik inimesed hoopis puuri range järelevalve alla panna: ei enam mingeid liiklus, narko, alko surmasid, ei mingeid õnnetus, ülesõõmist, suguhaigusi jne. Tore, et nüüd keegi on võtnud ette lõpuks kusagilt sellega alustada!

tasakaal

Vasta kommentaarile

Õiguste ja kohustuste vahel peab olema tasakaal siis värk toimib.

1 2
Laadimine...Laadimine...