Ratase valitsus kui selgete  otsuste generaator

Veebruaris, kui Jüri Ratas oli juba peaministriametist vaba, kahanes tema toetus 23%-ni.

Pilt: Albert Truuväärt
Eesti

Ratase valitsus kui selgete otsuste generaator

Pealinn

Veebruaris, kui Jüri Ratas oli juba peaministriametist vaba, kahanes tema toetus 23%-ni.

Eesti Päevalehe tellitud ja Turu-uuringute AS-i tehtud küsitluse järgi hakkasid inimesed märtsis aga eelmist valitsusjuhti taga igatsema. Ratast eelistas lõppenud kuul peaministrina näha juba 32% küsitlusele vastanuid. Jüri Ratase ja Kaja Kallase toetuse vahe kasvas taas üle 10%, ent nüüd Ratase kasuks.

Tõenäoliselt mängis siin rolli asjaolu, et kuigi Ratast tuntakse poliitikuna kui rahumeelset diplomaati, olid tema juhitud valitsuse sõnumid ja otsused eelmisel kevadel ja suvel kriisi ohjates selged ja kindlad. Kaja Kallas on aga püüdnud praeguses koroonalaines korraga kõigile meeldida. Valitsus on üritanud ühiskonda piirangutest võimalikult vabana hoida ja kehtestada neid n-ö koera saba tükkhaaval raiudes. Näiteks võib tuua praeguste piirangute eelse mängimise toidukohtade lahtiolekuaegadega jt segased sõnumid, millest aru ei saadud.

Suur osa ühiskonnast pole, vastupidiselt ootustele, Kaja Kallase "pehmet kätt" mõistnud. Parem lühem ja karmim pingutus suletuna, kui lõputu kummi venitamine – ja nii igatsetaksegi "Ratase aega".

Laadimine...Laadimine...