Reinsalu: EL peab rakendama Venemaale piiravaid meetmeid

Välisminister Urmas Reinsalu kutsus Euroopa Liitu üles alustama ettevalmistusi neljanda sanktsioonipaketi koostamiseks repressioone jätkavate Valgevene ametiisikute suhtes.

Pilt: Mats Õun

Reinsalu: EL peab rakendama Venemaale piiravaid meetmeid (2)

Toimetaja: Sandra Lepik

"Tegin ettepaneku, et Euroopa Liit peaks juba täna andma selge sõnumi sanktsioonide ettevalmistamise kohta," sõnas välisminister Urmas Reinsalu.

Reinsalu rõhutas esmaspäeval Euroopa Liidu välisministrite kohtumisel, et Euroopa Liit peab reageerima Aleksei Navalnõi kinnipidamisele põhimõttekindlalt, vahendas BNS. 

"Aleksei Navalnõi vahistamise kaasuses peab Euroopa Liit olema põhimõttekindel ja sätestama konkreetsed piiravad meetmed," ütles Reinsalu. "Tegin ettepaneku, et Euroopa Liit peaks juba täna andma selge sõnumi sanktsioonide ettevalmistamise kohta."

Reinsalu kutsus Euroopa Liitu üles alustama ettevalmistusi neljanda sanktsioonipaketi koostamiseks repressioone jätkavate Valgevene ametiisikute suhtes. "Praeguseks on vahistatud juba üle 30 000 inimese, Euroopa Liit peab oma survet sümmeetriliselt suurendama," rõhutas Reinsalu. 

Transatlantiliste suhete punktis rääkis välisminister, et suhtlus USA uue valitsusega peab olema aktiivne ja ettevaatav. "Uuendatud transatlantiliste suhete tegevuskava ühisosa leidmine ELis on ülioluline, me peaksime olema valmis kuulama USA sõprade seisukohti. Selles kontekstis on kõrgetasemelised visiidid väga vajalikud ja need peaksid toimuma võimalikult kiiresti."

Muu hulgas kõnelesid ministrid põhjalikumalt ka ELi ja Ühendkuningriigi suhetest ja võitlusest COVID-19 pandeemiaga. Lisaks olid päevakorras Bosnia ja Hertsegoviina, Egiptuse inimõiguste juhtum, Hongkong, Iraan, Pärsia lahe piirkond, Aafrika Sarv ja Venezuela.

2 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...