Ringlusse jõuab uue kujundusega 2-eurone münt

Eesti Pank annab neljapäeval ringlusse 2-eurose erikujundusega käibemündi, mis on pühendatud Euroopa Liidu lipu 30. aastapäevale.

Pilt: Scanpix

Ringlusse jõuab uue kujundusega 2-eurone münt

Eesti Pank annab neljapäeval ringlusse 2-eurose erikujundusega käibemündi, mis on pühendatud Euroopa Liidu lipu 30. aastapäevale.

Euroopa Liidu lipu aastapäevale pühendatud 2-eurone mälestusmünt on euroala ühine, mis tähendab, et selle lasevad ringlusse kõik euroala riigid, teatas Eesti panga esindaja BNS-ile. Eesti on viimaste euroala riikide seas, kes selle mälestusmündi ringlusse laseb, vahendas BNS.

EL-i lipu aastapäevale pühendatud erikujundusega 2-euroste müntide tiraaž on 350 000, millest meenetootena ja kõrgema kvaliteediga münte on 3500. Mündid on vermitud Leedu Rahapajas.

2-eurose mälestusmündiga meenetootes on münt kõrgema ehk BU-kvaliteediga ja see on pakendatud kapslisse, mida ümbritseb teemakohane mündikaart. Meenetoodete tiraaž on 3500 ja ühe toote hind on 7 eurot. Mälestusmünti on võimalik osta üksikult, tropsidena või meenetootena Eesti Panga muuseumipoest 10. detsembril alates kella 12-st.

Juunis täitus 30 aastat Euroopa lipu vastuvõtmisest Euroopa Ülemkogus selle ametliku lipuna ning 60 aastat lipu vastuvõtmisest Euroopa Nõukogus.

Uue euromündi kujunduse valisid välja euroala elanikud e-hääletuse teel viie kavandi seast. Kavandid olid Euroopa Komisjoni korraldatud avalikule konkursile esitanud euroala riikide elanikud. Mündi kujunduse autor on Georgios Stamatopoulos Kreeka keskpangast.

2-eurose mälestusmündi rahvusliku külje kujundus on kõikidel euroala riikidel ühesugune, kuid emiteeritava riigi tähis ja servatekst on erinev. Eesti mälestusmündil on sõna „EESTI“ ning servatekstis sõna „EESTI“ püsti ja ümberpöördult. Mündi servateksti tähtede ja sümbolite kõrgus on tehnilistel põhjustel veidi väiksem kui varasematel 2-eurostel käibemüntidel.

Laadimine...Laadimine...