Robootikapäeval võib kas või Marsi kohale hõljuma minna

Südalinna kool avab 17. aprillil linna haridusasutuste innovatsioonikeskuse, #EduInnoLab liitreaalsuse stuudio. "Katsetame seal mitmeid uudseid õpetamisvõimalusi," ütles linna haridusameti üldosakonna juhataja Rainer Rannala. "Tegemist on laboriga, milles valmistame ette homset päeva."

Pilt: Scanpix
Haridus

Robootikapäeval võib kas või Marsi kohale hõljuma minna (1)

Kai Maran

Südalinna kool avab 17. aprillil linna haridusasutuste innovatsioonikeskuse, #EduInnoLab liitreaalsuse stuudio. "Katsetame seal mitmeid uudseid õpetamisvõimalusi," ütles linna haridusameti üldosakonna juhataja Rainer Rannala. "Tegemist on laboriga, milles valmistame ette homset päeva."

"Avame uudse labori meil juba teist aastat toimuval robootikapäeval," lausus kooli direktor Veiko Rohunurm. "Nüüdisaegne labor lubab õppimiseks kohale tuua ka seda, mida laps muidu oma silmaga ei näeks. Kui prillid pähe panna, saab näiteks justkui kuskil kaugel maal ringi uidata. Nii võib ajalootunnis mõnda objekti lähemalt kogeda ja seal n-ö ringi käia. Või siis õppida tundma inimkeha ja avastada kosmostki."


Spetsiaalseid prille pähe pannes võib muidu kaugel või võimatuna tunduvaid paiku näha pead liigutades iga nurga alt. "Laboris on prillid, kuhu saab mobiili sisse panna ja niiviisi arvuti vahendusel eri keskkondi vaadata," selgitas Rohunurm. "Olen ka ise virtuaalreaalsust proovinud. Mina näiteks hõljusin Marsi kohal. Teadsin küll, et olen jalgadega kindlalt maas, aga siiski petab aju nii osavalt ära, et jäin pilti uskuma. Ja kukkumiskartust ei olnud mingisugust!"


Lapsed ootavad põnevust


"Meil on tuba nagu tuba ikka, aga kui paneme virtuaalreaalsuse prillid ette, siis näeme sellega ühte kihti lisaks," rääkis Rannala. "Näiteks on selles toas juures virtuaalne koerake. Või kui loodusõpetuse tunnis räägitakse dinosaurusest, saavad õpilased läbi VR-prillide jälgida möirgavat eelajaloolist elukat. Liitreaalsus kleebib olemasolevale maailmale digitaalselt täiendava kihi juurde."
Rohunurme sõnul hakkab labor põnevamaks muutma põhikooli- ja gümnaasiumiõpilaste tunde. "Tänapäeva laps ju ootab põnevust," nentis ta. "Kindlasti ei maksa karta, et kirjutamine-lugemine ja muud olulised õppetükid nüüd tegemata jäävad. Uus ja huvitav võimalus pigem täiustab õpikut."


"Praegu me koolitunnis kindlasti midagi kardinaalselt ei muuda," lisas Rannala. "Pigem on tegu olemasoleva õppeviisi täiendamisega."


Avatud näitus


Uue labori avamise järel võtavad linna haridusasutused Südalinna koolis samal päeval mõõtu nii algklasside kui ka põhikooli nutiviktoriinis. "Kui eelmisel aastal mängisime ja ehitasime robotimänge, siis tänavu on viktoriinil juures ka võistlusmoment," mainis Rohunurm.


"Ülelinnalist robootikapäeva korraldame teist aastat, et tutvustada robootika võimalusi koolidele ja lasteaedadele," lisas Rannala. "Tänavu võtavad robootikaalasel viktoriinil omavahel mõõtu eri koolide meeskonnad, kus esindatud nii juhtkond kui ka õpilased."
Nutikuu robootikapäev algab Südalinna koolis 17. aprillil kell 12, registreeruda saab https://ankeedid. haridus.ee/limesurvey/index.php/188889?newtest=Y&lang=eto  Kella 12-16.30 on aulas avatud näitus kõigile huvilistele.


#EduInnoLab projekti kuulub ka Kullatera ja Liikuri lasteaia  roboaed, 21. kooli ja 53. keskkooli Lego innovatsioonistuudio, Kesklinna Vene gümnaasiumi ja Lilleküla gümnaasiumi Makeblock stuudio ja Pelgulinna gümnaasiumi aerokool.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...