Saaremaal kolm inimesti purjuspäi surnuks sõitnud mees ütlusi ei anna

11. jaanuaril alustas Saaremaal Audiga sõitnud 34-aastane Reinart möödasõitu ees liikunud ja vasakpööret teinud Volvost, kuid põrkas sellega kokku. Kokkupõrkes hukkusid Volvot juhtinud 27-aastane naine, tema kaheksa kuu vanune laps ja tema 58-aastane ema.

Pilt: Ilja Matusihis/ Foto on illustreeriv
Kohus

Saaremaal kolm inimesti purjuspäi surnuks sõitnud mees ütlusi ei anna (1)

Toimetaja: Sandra Lepik

"Prokuratuuri hinnang on, et ta pidi teadma, et ohutu möödumine ei sõltu temast, vaid juhusest, kuid ei hoolinud sellest. Selline käitumine ohustab kõige tõsisemal viisil kaasliiklejaid," ütles prokurör Rainer Amur.

Jaanuaris purjuspäi kolm inimest surnuks sõitnud Andres Reinart keeldus Pärnu maakohtu Kuressaare kohtumajas ütluste andmisest, vahendas BNS Postimeest.

Kuna prokurör Rainer Amur oli Reinarti ristküstilusega arvestanud, tegi ta selle peale kohtule taotluse, millega oli võimalik kuulda süüdistatava vahetuid ütluseid pärast haiglast väljasaamist ehk tema ütlustega veebruari alguses, kui otsustati ta vahi alla võtta.

Toonaste ütluste kohaselt ta õnnetust ei mäleta. Tema sõnul pidi ta tol jaanuaripäeval minema autosse magama, sest naistuttav, kelle juures ta oli eelneva öö veetnud, pidi väidetavalt kuskile minema. Järgmisena ärkas Reinart enda sõnul haiglas, kus talle teatati, et ta on osalenud liiklusavariis ning on hukkunuid.

Õhtuti paar purki õlut

"Õhtuti paar purki õlut, nädalavahetusel kangemat," kirjeldas mees oma alkoholitarbimist. Istungil, kus otsustati Reinarti vahistamise üle, uuriti temalt ka eelmiste rikkumiste kohta. Midagi konkreetset ta nende kohta öelda ei oskanud, samas tunnistas, et on varem politsei eeest ära sõitnud, sest kartis, et tal on jääknähud. See oli tema jaoks normaalne olukord, sest joobes juhtimisega seotud rikkumisi oli tal peale Eesti veel nii Soomes kui Rootsis.

Enda sõnul laevast maha minnes väike jääknäht ikka vahel oli, kuid probleeme alkoholiga ta endal ei tunnistanud. Miks ta nii tegi, seda ta öelda ei osanud. "Väga kahetsusväärne tegu, elukaaslasest lahkuminek oli šokk, siis ehk hakkasin rohkem tarvitama," rääkis Reinart veebruaris kohtule.

Oktoobris alanud protsessil ei tunnistanud Reinart süüd mõrvaparagrahvis, kuid tunnistas süüd liikluseeskirjade rikkumisega raskete tagajärgedega liiklusõnnetuse põhjustamises.

Prokurör Rainer Amur on varem märkinud, et süüdistatav teadis, et ta oli raskes joobeseisundis, sõitis teadlikult ja tahtlikult oluliselt kiiremini lubatud piirkiirusest ning liikus tahtlikult vastassuunavööndisse kohas, kus möödasõit on keelatud.

Ohutu möödumine sõltus vaid juhusest

"Prokuratuuri hinnang on, et ta pidi teadma, et ohutu möödumine ei sõltu temast, vaid juhusest, kuid ei hoolinud sellest. Selline käitumine ohustab kõige tõsisemal viisil kaasliiklejaid ja on seega üldohtlik," ütles Amur.

Kriminaalasi alustati paragrahvi järgi, mis käsitleb sõidukijuhi poolt liiklusnõuete rikkumist, kui see on toime pandud joobeseisundis ning kui sellega on põhjustatud kahe või enama inimese surm. Prokurör Rainer Amur leidis aga tõendeid kaaludes, et 11. jaanuari traagilise õnnetuseni viinud otsuste jada väärib karistusseadustiku üht tõsisematest kuriteokoosseisudest.

11. jaanuaril alustas Saaremaal Audiga sõitnud 34-aastane Reinart möödasõitu ees liikunud ja vasakpööret teinud Volvost, kuid põrkas sellega kokku. Kokkupõrkes hukkusid Volvot juhtinud 27-aastane naine, tema kaheksa kuu vanune laps ja tema 58-aastane ema. Volvos viibinud juhi 37-aastane õde ning Audi juht Reinart said avariis raskeid vigastusi.

Ligi 10 kilomeetrit enne avariipaika olid politseinikud patrullbussis mõõtnud tema Audi kiiruseks 138 kilomeetrit tunnis.

Kuressaare haiglas mõõdeti ligi tund pärast õnnetust Reinarti veres alkoholi sisalduseks 3,51 promilli, hilisema ekspertiisi tulemuseks märgiti 1,82 promilli.

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...