Soome koroonakooli õpetaja valitsusele: Kas teil häbi ei ole?!?

"Kas teil häbi ei ole," küsis Porvoo kooli õpetaja Jari Hyttinen Twitteris peaminister Sanna Marinilt (fotol) ja haridusminister Li Anderssonilt.

Pilt: Albert Truuväärt

Soome koroonakooli õpetaja valitsusele: Kas teil häbi ei ole?!? (1)

Vesta Reest

Soome linna Porvoo ühes koolis on märgatud, et koroonaviirusesse nakatumine suurenes kohe, kui koolid algas tavaõpe. "Kas teil häbi ei ole," küsis Porvoo kooli õpetaja Jari Hyttinen Twitteris peaminister Sanna Marinilt ja haridusminister Li Anderssonilt.

Linnajoe kooli õpilasel avastati koroonanakkus kohe pärast seda, kui koolis algas tavapärane õpe. Porvoo linna pressiteate andmeil on koroonaviirusega olnud kontaktis 17 kooli õpilast ja 4 õpetajat. Kõik nakatunutega kokku puutunud inimesed on määratud kodusesse karantiini.

Üks kokku puutuneist on õpetaja Jari Hyttinen.

Tema sõnul on kaks valitsuse räägitud ilmselget valet tulnud avalikuks: koolidesse minek on turvaline ning lapsed ei nakata. "Kaks päeva sain õpetada, nüüd olen selle tulemusena kaks nädalat karantiinis," kirjutas Hyttinen oma tviidis.

Õpetaja ei soostunud oma tviiti lähemalt kommenteerima, kuid tema sõnul ei oleks keskkoolides pidanud õpetamist siiski alustama.

"Valitsus ja rahvas räägivad tagantjärgi tarkusest, kuid targad ja arusaajad õpetajad on järjekindlalt olnud koolide avamise vastu," ütles Hyttinen. Ta lisas, et ei tohi detailidesse laskuda ega neid kommenteerida, kuid iseenda ja oma pere seisukohast soovib, et koole ei oleks avatud. "Olin pea kaks kuud isolatsioonis, isegi oma lapsi ei lubanud kooli. See kõik tundub nüüd asjatu," tõdes Hyttinen.

Linnamäe kooli 7.9. klassis õpib umbed 550 õpilast, kool andis teada, et koolis alustati tavaõpetust 14. maist alates, vastavalt haridusministeeriumi määrusele, nii et lähikontaktide hulk on viidud miinimumini. Klasse õpetatakse vaid ühes klassiruumis ning söögivahetunnid toimuvad järk-järgult.

"Porvoos on koroona olukord iseenesest kontrolli all ja hea, kuid viimase kahe nädala jooksul on hakanud lisanduma nii nakatunuid kui ka nendega kontaktis olnud inimesi," ütles linna juhtiv arst Kati Liukko.

Artikkel on refereeritud väljaandest verkkouutiset.fi Koronakoulun opettaja hallitukselle: Eikö teitä hävetä?

1 kommentaari

Laadimine...Laadimine...
Laadimine...Laadimine...