Tallinn Music Week toob lavale eri artistid ja žanrid

"Me saame kasutada väliterritooriume ja õuekontserte, sisehoove, parke ja mõnusat Tallinna melu, mida märtsis tavaliselt ei ole," rõõmustas festivali korraldaja Helen Sildna ürituse augustisse lükkumise üle. "Rahvusvahelisi artiste ja esinejaid on küll vähem."

Tallinn Music Week toob lavale eri artistid ja žanrid

Krista Kiin

"Me saame kasutada väliterritooriume ja õuekontserte, sisehoove, parke ja mõnusat Tallinna melu, mida märtsis tavaliselt ei ole," rõõmustas festivali korraldaja Helen Sildna ürituse augustisse lükkumise üle. "Rahvusvahelisi artiste ja esinejaid on küll vähem."

Tallinn Music Week toimub sel aastal 12. korda. Festivali kaardil on Telliskivi loomelinnak ja Noblessner, underground ja mainstream, muusikatööstus ja jätkusuutlik areng – seda kõike 27.–30. augustini Tallinnas.

"Tallinn Music Week’i näol on tegemist üritusega, mis seob underground’i ja mainstream’i. Stiilidest rääkides on kõike: poppi, folki, rokki, metal’it, põrandaalust elektroonikat ja eksperimentaalseid asju," ütles muusikaprogrammi juht Roman Demchenko.

Üles astuvad uued talendid

"Me oleme ju talendifestival," lisas Sildna. "Meie ülesanne on leida neid uusi suundi, artiste, skeenesid, muusikuid, stiile ja žanreid; me tahame alati olla natuke ajast ees."

"Kui õnn naeratab, siis jääd kellelegi silma ja usun, et võimalus eesmärkide poole on palju lähemal," ütles laulja ja laulukirjutaja Inger Fridolin. "27. augustil, mil ma esinen, olen laval üksinda ja koos kitarriga."

Ingeri meelest on oluline ka imago. "See, milline sa välja näed, või tahad ennast presenteerida, on üks asi, sest inimesed võivad öelda, ma mäletan teda, sest ta näeb välja selline. Kindlasti läheb sinna alla ka muusika ja see, mis žanris sa muusikat teed, aga oluline on ka see, milline sa välja näed. Ma ise liigitaksin oma muusika indie pop’iks. Ise olen inspiratsiooni saanud Ed Sheeranilt, kes on maailmakuulus. Kuidagi on see minuni jõudnud, et ma just tahan üksinda kitarriga teha ja panna tunded sinna – see loobki atmosfääri."

Tallinn Music Week’i avapidu leiab aset Fotografiskas. "Nii avapidu kui Muumide pop-up poodi me korraldame koos oma sõpradega Tamperest," selgitas Sildna. "Maailma esimene Muumimuuseum on Tampere-Talos, ning kuna Tampere pürgib Euroopa Kultuuripealinnaks aastatel 2026, nemad tulevad meile ja esitlevad suurt avapidu 27. augustil. Sõpruskohtumise raames saavad Muumide kaitsva tiiva all kokku Eesti ja Soome muusikud. Ma usun, et Muumid on tänasele ajale hea sümbol. Kui Tove Jansson kunagi lõi selle Muumi-karakteri, oli tema mõte see, kuidas raskel sõjaajal luua midagi tõeliselt positiivset, ja kui me mõtleme, on Muumid parimad probleemide lahendajad – nad ei lähe kunagi konflikti, nad suudavad huumoriga sõbralikult kõike lahendada. Põhiväärtused, mida Muumid kannavad, on sõbralikkus, julgus, seiklushimu, uudishimu ja võrdsus."

Esinejate nimekiri on pikk ja kirju

"Telliskivis, kus asub pealava – tegemist on välilavaga – esineb igasuguseid bände nagu Trad. Attack ja Ellip, ning Noblessneris on Lexsoul Dancemachine," loetles Roman Demchenko. "Asukohti kokku on umbes 10: Fotografiska, KiviPaberKäärid, F-Hoone must saal, Sveta baar, Noblessneris on Proto, Kai kunstikeskus, lähedal on Kalju kirik, tagasi on Von Krahl ja KinoMaja. Lisaks muusikaprogrammile on tasuta linnalavad, konverents EKAs, jutuprogramm, maitsete programm."

Teine festival Station Narva toimub 26. augustil Narva jõe promenaadil, kus esinevad Tommy Cash, NOËP, Anna Kaneelina, Lexsoul Dancemachine, Jesse Markin ja umbes 10 artisti veel.

"Meie festival toimub olemuslikult erinevates paikades üle linna, üheski hetkes ei too me inimesi kokku ühele platsile ning tegelikult ei lähe maksimumini, mis praegu on lubatud," kirjeldas Helen Sildna ette võetud ettevaatusmeetmeid. "Tegime enda jaoks sellise piiri, et 700 inimest siseruumides ja 1500 väljas."

Sildna väitel võib Tallinn Music Week’i julgelt nimetada linnafestivaliks – kuna jõutakse nii kesklinna kui Koplisse ja Lasnamäele. "Neljapäevast pühapäevani toimub Tallinn Music Week üle terve Tallinna" rääkis Sildna. "Selles mõttes on sümboolne ja armas, et alustame oma festivalinädalat Narvas ja lõpetame pühapäeval hoopis Lasnamäel. Pühapäeval teeme kogemusekskursiooni Lasnamäele, kus toimuvad kontsert, loengud, filmid ning saab vaadata peidetud, teistmoodi paiku Lasnamäel. Ma julgeks väita, et paljud tallinlased ei tunne Lasnamäed üldse mitte väga hästi."

Laadimine...Laadimine...